Wycieczka do „Rio”

10.06.2019 r. dzieci z grupy „C” wraz ze swoją wychowawczynią Anną Nowakowską oraz rodzicami wybrały się do Sali Zabaw „Rio” we Włocławku, spędzając czas na aktywnych zabawach ruchowych. Dzieci z wielką chęcią znajdowały sobie różne zajęcia. Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości dzieciom oraz ich rodzicom. Wycieczka była wspaniałą okazją do integracji grupy przedszkolnej. Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji dzieci wróciły do swych domów, w szczególności z tego powodu, iż była to pierwsza wycieczka najmłodszych przedszkolaków.

Anna Nowakowska

 

W bajkowym korowodzie...

7 czerwca przedszkolaki z grupy „a” dołączyły do barwnego pochodu postaci z bajek. Wszyscy zmierzali do Gminnego Ośrodka Kultury w Topólce, aby wziąć udział w corocznym „Korowodzie Bajek” organizowanym przez Gminną Bibliotekę. Dzieci obejrzały spektakl
pt. „Bajeczki cukiereczki” w wykonaniu aktorów teatru z Bydgoszczy. Następnie prezentowały bajkowe stroje, które oceniała komisja konkursowa. Na dzieci czekały nagrody i słodka niespodzianka. Dziękujemy organizatorom za za zaproszenie.

Anna Dykon

 

Dzieci z grupy „C” z Punktu Przedszkolnego włączyły się w zbiórkę nakrętek. Przedszkolacy od kilku miesięcy przynosili je do przedszkola, by w rezultacie zebrać 5 worków nakrętek. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na chore dzieci ze szkoły w Topólce. Jest to kolejna akcja charytatywna, w którą włączyły się nasze dzieci.

Wychowawczyni Anna Nowakowska

 

Dzień Dziecka

Dzisiaj dzieci z grupy „C” w Punkcie Przedszkolnym obchodziły Dzień Dziecka. Zabawy prowadziły Panie animatorki z grupy „Animatorsi”. Na przedszkolaków czekały takie atrakcje, jak: zabawy z chustą animacyjną, bańki mydlane, malowanie twarzy, zwierzęta z balonów, patyczki konstrukcyjne, mini zawody sportowe, tunel, mata z odciskami stóp. W zabawie uczestniczyła również Myszka Miki, która tańczyła z dziećmi w kole oraz pozowała do wspólnych, pamiątkowych zdjęć. Podczas uroczystości na przedszkolaki czekały także różne smakołyki. Po skończonej zabawie dzieci z uśmiechem na twarzy wracały do swoich domów, bo był to dzień pełen wrażeń i emocji.

Wychowawczyni – Anna Nowakowska

 

Dzień Dziecka!

Międzynarodowy Dzień Dziecka w grupie „a” obchodzony był pod znakiem wspólnej zabawy. Radość na pomalowanych twarzach dzieci świadczyła o dobrej zabawie. Dziękujemy Radzie Rodziców ze szkoły podstawowej i rodzicom za poczęstunek oraz upominki dla dzieci. Przedszkolakom życzymy by były pociechą dla swoich rodziców.

Anna Dykon

 

Finał akcji Góra Grosza

W bieżącym roku przedszkolaki z grupy „a” włączyły się do akcji pod patronatem PCK - „Góra Grosza”. Zbiórkę prowadziło szkolne koło PCK . Opiekun koła Pani Lidia Wąsikowska, dziekując dzieciom za okazane serce podkreślała wagę podejmowanego dzieła i ofiarność dzieci. W tym roku udało nam się zebrać ok 14 kilogramów monet. Serdecznie dziekujemy dzieciom i ich rodzicom, zapraszamy do zbiórki już za rok.

Anna Dykon

 

Radość i zabawa

Przełom maja i czerwca to okazja do wspólnego świętowania z rodziną. Okres wyjazdów i czasu spędzonego razem. Przedszkolaki z grupy „a” wraz z mamą, tatą i rodzeństwem pojechały do sali zabaw Kids & Play we Włocławku. Trzy godziny wspólnej zabawy z dorosłymi dały dzieciom wiele radości. Później regenerowaliśmy siły w Mc Donalds. Dziękujemy uczestnikom wycieczki  i życzymy wielu takich wyjazdów i chwil spędzonych z dziećmi.

Anna Dykon

 

 

Wycieczka do Torunia

10 maja 2019 r. grupa „a” dzieci 2-4- 5 letnich z Punktu Przedszkolnego wraz z opiekunami odwiedziły rodzinne miasto Mikołaja Kopernika. Dzieci wraz z rodzicami były w teatrze i sali zabaw.
W Baju Pomorskim teatralne postaci Ali i Oli zabrały widzów do bajecznej krainy. W rytm wierszy, piosenek i rozpoznawanych literek dzieci odwiedziły LITERKOWO. Świetnie się bawiły i otrzymały nalepki z pierwszą literą swojego imienia. Dla przedszkolaków był to pierwszy taki kontakt ze sztuką teatralną. Reakcje były pozytywne dlatego zamierzamy tu powrócić w przyszłym roku.
Następnie dzieci spędziły 2,5 godziny w towarzystwie „Misia” i „Tygryska” na świetnej zabawie
w Centrum Zabaw Kinder Park. Po czym zmęczone ale radosne wracały do domów. Wycieczka była dla dzieci czasem radości w poczuciu niczym niezmąconego bezpieczeństwa. Dla rodziców chwilami spędzonymi z dzieckiem.
Diękujemy Komisji ds. przeciwdziałania problemom alkoholowym za dofinansowanie naszego wyjazdu.

Anna Dykon

 

 

Nasi laureaci konkursów

10 maja kilkoro dzieci z najstarszych grup przedszkolnych reprezentowało naszą gminę w Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym pod tytułem "LICZYDEŁKO- czyli poetycko o liczbach", który odbył się w Bibliotece Powiatowej w Radziejowie. Miło nam poinformować, że nasze dzieci kolejny raz odniosły sukces. W konkursie recytatorskim Aleksandra Sobczak zajęła III miejsce, zaś w konkursie plastycznym Zuzanna Płachecka zajęła II miejsce, Lena Dębowska zajęła III miejsce a Lena Kaniewska wyróżnienie. Dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Muzyka łagodzi obyczaje

W minionym tygodniu przedszkolaki z gr „a” w punkcie przedszkolnym, poznawały i prezentowały posiadane instrumenty. Poznawały techniki gry na akordeonie, gitarze czy pianinie. Gościły starszą koleżankę Agatę Grabczyńską, która zagrała dzieciom na saksofonie. Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Dzieci rozwijały muzyczne talenty, grając na posiadanych instrumentach: prawdziwych i tych zabawkowych. Dziękujemy za zaangażowanie i życzymy Agatce i wszystkim małym muzykom wytrwałości w szlifowaniu muzycznych talentów.

Anna Dykon

 

 

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa
jaką sobie ludzkość wymyśliła”
                                          (autor nieznany)

Przedszkolaki z gr „a” odwiedziły szkolną bibliotekę, poznając pracę bibliotekarza. Dowiedziały się jak mogą wypożyczyć książkę. Mówiły o tym jak należy o książki dbać. Z okazji Dnia Bibliotekarza złożyły życzenia i zaśpiewały piosenkę. Dziękujemy Pani Ani za rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci. Życzymy wielu czytelników, również wśród przedszkolaków.

Anna Dykon

 

 

Poznajemy zawody

Podczas realizacji " Tygodnia zajęć o zawodach" odbyły się w przedszkolu spotkania z przedstawicielami rożnych zawodów, przybyli do nas: kosmetyczka, krawcowa, kelnerka-barmanka.Jako kosmetyczkę gościliśmy panią Monikę Lipską- mamę Szymona. Pani Monika zamieniła salę przedszkolną w salon kosmetyczny i podkreśliła, że dbanie o dłonie jest bardzo ważną sprawą. Omówiła zabiegi, które wykonywane są w salonie kosmetycznym. Wielką frajdą było dla dzieci oglądanie zawartości kuferka kosmetycznego.
Kolejną osobą była krawcowa - pani Anna Walczak - mama Antoniny. Przedstawiła informacje o swoim zawodzie, zaprezentowała przybory potrzebne krawcowej do pracy. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak bierze się miarę, robi formę, kroi materiał i szyje ubrania.
Ciekawość u dzieci wzbudził zawód pani Marietty Onak - mamy Michała, która wykonuje pracę kelnera- barmana. Pani Marietta pokazała dzieciom jak powinno wyglądać nakrycie do stołu i jak podawać dania. Dzieci poznały przyrządy służące do przygotowania kolorowych napojów, których powstawanie mogły obserwować na żywo. Z zapartym tchem czekały na moment, kiedy będą mogły ich spróbować.
Na zakończenie tygodnia dzieci udały się z wizytą do stolarni. Zapoznały się z pracą stolarza oraz z narzędziami używanymi w stolarni. Dziękujemy wszystkim za przekazanie dzieciom ciekawych informacji na temat wykonywanych przez siebie zawodów.

M. Danielewicz

M. Smolarek

 

 

Pan Poeta w przedszkolu

8 maja grupę 0a i 0b odwiedził autor książek dla dzieci, który pisze pod pseudonimem Pan Poeta. Jest on autorem zabawnych rymowanych historii, które uczą morałem i treścią. Każdy bohater bajki miał swoją pacynkę. Jedną z nich była kura z książki "O kurze, co była na diecie". Dzieci dowiedziały się co to jest dieta, o można wtedy jeść, a czego nie. Potem nakarmiły kurę zdrowymi owocami i warzywami. W zabawach brały udział również inne postacie z książek takie jak: Wróbel, Paw, Kaczka. Podczas zabaw Pan Poeta wykorzystywał rekwizyty działające na wyobraźnię dzieci. Najbardziej podobało się wszystkim przebieranie w kolorowe ubrania, tak jak bohaterka bajki Kaczka co przebrała miarkę. Panie Poeto dziękujemy za odwiedziny.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Gminny konkurs recytatorski dla przedszkolaków

26 kwietnia Gminna Biblioteka w Topólce zorganizowała konkurs recytatorski o liczbach. Laureaci konkursu: Maria Kordylak, Oliwier Wrzesiński, Antonina Walczak, Hanna Sadowska, Aleksandra Sobczak, Lena Jarzynowska - reprezentować będą naszą szkołę w konkursie na szczeblu powiatowym.

M. Danielewicz

M. Smolarek

 

Pokaz wiosennej mody

Na powitanie Wiosny przedszkolaki przygotowały projekty sukien, które wykonały podczas zajęć w grupach. Wykonane suknie zaprezentowały na przedszkolnym pokazie " Wiosennej mody". Modelkami były wszystkie dziewczynki z przedszkola.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

W poszukiwaniu Wiosny

22 marca dzieci z grupy 0 a i 0b wybrały się na spacer w poszukiwaniu Wiosny. Spacerując wsłuchiwały sie w śpiew ptaków, podziwiały wiosenne kwiaty i rośliny. Wykorzystując lupy wypatrywały w trawie pierwszych owadów.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Wiosna, ach to Ty!

Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego w barwnym korowodzie nad rzeką Zgłowiaczką, przywitały Wiosnę! Wcześniej wykazały się wiedzą o znakach wiosny w konkursie. Poznały tradycje związane z pożegnaniem zimy. Wykonały kukiełkę Marzanny – Zimowej Panny. Zaśpiewały i zatańczyły dla Pani Wiosny!  Mamy nadzieje, że chociaż „W marcu jak w garncu”, wiosna na dobre u nas zagości.

Anna Dykon

 

Bal karnawałowy

Dnia 28 lutego 2019 roku w grupie „C” w Punkcie Przedszkolnym odbył się bal karnawałowy. Wystrój sali przedszkolnej przygotowany przez Panie wprowadził dzieci w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy. Po prezentacji różnorodnych strojów rozpoczęły się tańce przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, jak i również za znane im zawody tj. policjant, weterynarz. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Przede wszystkim były to pączki, które zgodnie z tradycją spożywa się w Tłusty Czwartek. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok.

Wychowawczyni grupy „C” – Anna Nowakowska

 

„Dzień Babci i Dziadka”

19 lutego 2019 roku dzieci z grupy „C z Punktu Przedszkolnego pod czujnym okiem wychowawczyni Anny Nowakowskiej przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka w Gminnym Ośrodku Kultury, aby móc podziękować swoim dziadkom za miłość, cierpliwość oraz zrozumienie. Przybyli goście mogli podziwiać swoje wnuczęta, które z ogromnym zaangażowaniem przedstawiły przygotowane występy: piosenki, wierszyki okolicznościowe oraz tańce za które Babcie i Dziadkowie nagradzali gromkimi brawami; nie obyło się również bez łez wzruszenia. Przedszkolacy obdarowali swych dziadków drobnymi upominkami. Po występach goście oraz dzieci zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Dzień ten zostanie na długo zapisany w naszej pamięci.

 

 

Walentynkowe Spotkanie z Babcią i Dziadkiem

Dzieci z grupy 0a i 0b 14 lutego Dzień Walentynek postanowiły spędzić ze swoimi babciami i dziadkami. Przygotowały dla nich wiersze i piosenki, były tańce i inscenizacje. Wspaniali goście mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta na scenie. Nie zabrakło wzruszeń, uśmiechów, gorących serduszek i gromkiego sto lat. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Mali badacze

Eksperymenty w przedszkolu to świetny pomysł na wspólną zabawę. Tym razem dzieci były ciekawe, jak powstaje wulkan. Wykonały doświadczenie, w którym uzyskały wybuch wulkanu.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Śnieżna dama

12 lutego po raz kolejny dzieci miały możliwość spotkać się z aktorkami Teatru Bajecznego z Bydgoszczy i obejrzeć w ich wykonaniu spektakl pt. "Śnieżna Dama". Przekonały się, że dobro i miłość okazywana innym oraz ciepło płynące z serca może skruszyć najtrwalsze lody.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Walentynkowy bal karnawałowy

Okres karnawału to czas zabaw i bali. Również w naszym przedszkolu w walentynkowej atmosferze odbył się bal karnawałowy. „Zjechały nań” postaci z całego bajkowego świata aby zaprezentować swoje stroje. Super bohaterowie próbowali swoich sił w zawodach i tańcach z pięknymi księżniczkami. Dziękujemy uczestnikom za wspólną zabawę a rodzicom za słodki poczęstunek. Życzymy udanego karnawału.

Anna Dykon

 

 

„Niech babcia i dziadek zawsze nam panują”

Wdzięczność i miłość dla dziadków, wyraziły przedszkolaki prezentujac wiersze i piosenki dla ukochanej babci i kochanego dziadka. I choć ich święto obchodziliśmy w kalendarzu 21 i 22 stycznia, wnukowie i wnuczki pragną aby ich dziadkowie byli szczęśliwi cały rok.

„Żyjcie 100 lat drodzy dziadkowie
i mówcie do nas: kochani wnukowie!
Babcia i Dziadek niech nam nie chorują,
jako Król i Królowa,
zawsze nam panują!”

Wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości serdecznie dziękujemy!

Anna Dykon

 

 

Śladami polskich bajek i legend

7 lutego podczas realizacji bloku tematycznego " Baśnie, bajki, legendy" przedszkolaków odwiedziła pani Małgorzata Wojtczak z Biblioteki Gminnej. Wszystkie dzieci w skupieniu i z zainteresowaniem słuchały opowieści o różnych bohaterach utworów literackich. Pani bibliotekarka zachęcała dzieci do czytania książek, opowiadała o ich walorach poznawczych i kształcących.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Młode talenty

11 stycznia 2019 r. Hania Sadowska z grupy 0b wzięła udział w III Międzyprzedszkolnym Konkursie Kolęd i Pastorałek " Zaśpiewajmy Kolędę Jezusowi" zorganizowanym w Katolicki Publicznym Przedszkolu " Pod Aniołem Stróżem" we Włocławku. W swojej kategorii wiekowej Hania zajęła III miejsce. Życzymy dalszych sukcesów.

M. Danielewicz

 

 

Zapobiegajmy Pożarom

W gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Zapobiegajmy Pożarom" - w edycji 2018/2019 troje dzieci z naszych grup otrzymało wyróżnienie: Lena Jarzynowska 0a, Lena Dębowska 0b, Hanna Sadowska 0b. Wyróżnione prace wzięły udział w etapie powiatowym w Radziejowie, a prace Leny Dębowej i Hanny Sadowskiej zakwalifikowały się do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy!

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Magia Świąt!

Wigilia w przedszkolu jest okazją do składania życzeń, występów dzieci i wzajemnego obdarowywania. W tym roku Święty Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi podarkami.
A dzieci z grup „a” i „c” przygotowały słodkie paczki, które Święty Mikołaj zawiózł dzieciom
z domu dziecka w Lubaniu. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za okazane serce i życzymy wiele dobroci i miłości w Nowym 2019 Roku.

Anna Dykon

 

 

Jasełka - Do Betlejem

W naszej szkole w piątek 21 grudnia odbyły się jasełka pt. " Do Betlejem " w wykonaniu najstarszych przedszkolaków. Dzieci przedstawiły historię Małego Jezuska oprawioną kolędami i pastorałkami. Piękna dekoracja nadała temu wyjątkowemu spotkaniu uroczysty i nastrojowy klimat. Mali artyści z dużym zaangażowaniem odgrywali swoje role i przeżywali magię Świąt Bożego Narodzenia. To jasełkowe widowisko podziwiali zaproszeni goście: władze gminy, radni, księża z miejscowej i pobliskich parafii, przedstawiciele policji, rodzice i cała społeczność szkolna. Pan dyrektor i zaproszeni goście podziękowali dzieciom oraz ich wychowawcom za przygotowanie wyjątkowych jasełek , złożyli także świąteczne życzenia wszystkim obecnym na uroczystości.

Wychowawcy:
M. Danielewicz
M.Smolarek

 

 

PRZEDSZKOLAKI Z WIZYTĄ W KOMISARIACIE POLICJI

13 grudnia 2018 roku przedszkolaki z grupy C z Punktu Przedszkolnego odwiedziły policjantów z miejscowego komisariatu. Pracę policjanta przedstawił dzielnicowy asp. szt. Robert Zarębski. W trakcie odwiedzin dzieci miały okazję porozmawiać z funkcjonariuszem oraz zobaczyć, jak wygląda miejsce pracy panów policjantów. Przedszkolaki mogły również obejrzeć sprzęt, który policjanci wykorzystują do swojej pracy, np. lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną, gaz. Na parkingu przed jednostką dzieci miały okazję zobaczyć z bliska radiowóz, a także wsiąść do niego. Olbrzymią radość i zainteresowanie spowodowało uruchomienie sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych. Na zakończenie Pan policjant rozdał wszystkim dzieciom odblaski.
Składamy serdeczne podziękowania funkcjonariuszowi Komisariatu Policji - Panu Robertowi Zarębskiemu.

Wychowawca grupy C – Anna Nowakowska

 

 

Przygoda Wilka i Zająca

7 grudnia przedszkolaki z grupy 0a i 0b wyjechali do Włocławka i spędzili niezapomniane chwile jako widzowie przedstawienia muzycznego o Wilku i Zającu. Jak wiadomo nie od dziś te dwie postacie toczą między sobą nieustanną walkę. Pojawia się jednak Mister Baj, który godzi bohaterów i angażuje ich do swojego muzycznego przedsięwzięcia. Dzieci żywo reagowały na pytania kierowane do nich i angażowały się w przebieg wydarzeń. Także efekty specjalne wzbudzały niemałą sensację wśród dzieci. Na koniec odbyła się loteria z nagrodami i spotkanie z Mikołajem.

Wychowawczynie grup 0a i 0b

 

 

Wizyta Świętego Mikołaja

6 grudnia to dzień, który wprowadza w nastrój świąteczny. Dzieciom niesie radość, dorosłych pobudza do czynienia dobra. Tego dnia przedszkolaków z punktu przedszkolnego odwiedzili:
bp. Mikołaj z Mikołajami i śnieżynkami wraz z P. Jolantą Grabowską i P. Anetą Tejman. Przedświąteczną wizytę złożył P. Konrad Lewandowski - Wójt Gminy Topólka z P. Joanną Kosińską, Sekretarzem Gminy oraz Święty Mikołaj z P. Elizą Ospalską- Grudzień. Goście obdarowali dzieci słodkościami. Przedszkolaki odwdzięczyły się wierszem i kolędą. Otrzymały także słodkie paczki ufundowane przez rodziców.
Tego dnia wiele mówiliśmy o tym jak sprawić radość innym. Przedszkolaki zastanawiały się, jak mogą pomóc potrzebującym dzieciom? Postanowiły rozpocząć akcję zbierania nakrętek.
Były w pobliskim Markecie, gdzie wybierały produkty do „szlachetnej paczki”. Dziękujemy wszystkim i życzymy aby radość z czynienia dobra towarzyszyła każdemu przez cały rok.

Anna Dykon

 

 

Andrzejki

W andrzejki przedszkole powitało wszystkich przekraczających jego próg, tajemniczym andrzejkowym nastrojem. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całym przedszkolu zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający wróżbom. Przyczyniła się do tego również stosowna, magiczna dekoracja, ale również i to, że wszyscy przyszli do przedszkola przebrani za czarodziejki, księżniczki itp. Dużo radości przyniosła dzieciom z grupy C wróżba najbardziej kojarzona z andrzejkami – lanie wosku. Dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą osoby dorosłej lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni przy ich interpretacji. Wspólnie z nauczycielkami dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

Anna Nowakowska

 

 

Andrzejki

28 listopada dzieci z grupy 0a i 0b przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Wspólna zabawa dostarczyła wielu przeżyć i emocji.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Andrzejkowe tradycje

Koniec listopada to czas andrzejkowych zabaw. Przedszkolaki z grupy „a” w punkcie przedszkolnym poznawały tradycje andrzejkowe. Dzieci zaczarowane przez czarodziejkę Mary Mareykę prezentowały swoje stroje, wróżyły z wosku i sprawdzały czarodziejskie zdolności przy pomocy magicznej kuli. Bawiły się przy dźwiękach dziecięcych przebojów. Nie zabrakło pysznych babeczek
z wróżbą i zabaw z balonami. Dziękujemy rodzicom za słodkości. Życzymy wszystkim spełnienia andrzejkowych przepowiedni.

Anna Dykon

 

 

Dzień Pluszowego Misia

26 listopada 2018 roku dzieci z grupy C wraz z Paniami uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchody tego święta, to już coroczna tradycja, z którą wiąże się przynoszenie przez dzieci swoich misiów - pluszaków, z którymi są najbardziej związane i które stanowią dla nich wiernych towarzyszy zabaw, a często także niezastąpionych powierników na długi okres dzieciństwa.
Podczas dzisiejszego święta dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych przez Panią fragmentów książek o niedźwiadkach, uczyły się rymowanki o misiu, bawiły się w „starego niedźwiedzia”. Tańczyły również z misiami w rytm piosenki: „Jadą, jadą Misie", oglądały bajki o misiach oraz wykonywały prace plastyczne związaną z tematyką dnia. Na dzieci czekał także słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień ten wywołał wiele uśmiechów i radości. Z pewnością to wielkie "misiowe przyjęcie" pozostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Anna Nowakowska

 

 

"Król Kazimierz"

23 listopada zawitały do nas aktorki Teatru Bajecznego z Bydgoszczy z przedstawieniem o Królu Kazimierzu Wielkim. Dzieci miały okazję przenieść się w królewski świat za sprawą pięknie scenografii, muzyki, śpiewu i tańca. W przedstawieniu podejmowany był też temat patriotyzmu i szacunku do miejsca, gdzie mieszkamy. Maluchy reagowały gromkimi brawami, a przedstawienie bardzo im się podobało.

Wychowawcy grupy O A i B

 

 

Dzień Kredki

22 listopada przedszkole stało się kolorowym światem, a to za sprawą Święta Kredki. Dzieci ubrane w swoje ulubione kolory śpiewały piosenki o kredkach, tańczyły i rysowały. Obejrzały prezentację o powstawaniu kredek świecowych. Na zakończenie wypowiadały się na temat: Co by było, gdyby na świecie nie było kolorów?

Wychowawcy grup 0a i 0b

 

 

Święto misia

"Wszystkie misie my kochamy, bo ich święto dzisiaj mamy."
W tym dniu każdy przedszkolak przyniósł swojego ulubionego pluszaka. Przy misiowych piosenkach bawiły się razem ze swoimi przytulankami i poznały historię pluszowych misiów. Atrakcją uroczystości była foto-budka z misiem i robienie wspólnych pamiątkowych zdjęć.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Pluszowy przyjaciel

Dzień Pluszowego Misia u przedszkolaków z grupy „a” w punkcie przedszkolnym był dniem niezwykłym, ponieważ dzieci przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi.
A każdy był piękny i wyjątkowy. Tego dnia przedszkolaki zapoznały się z historią pierwszego pluszowego misia oraz opowiedziały za co kochają swoje misie. Zaprosiły je do zabawy tanecznej oraz na małe „co nie co”. Był to dzień pełen wrażeń i na pewno powtórzymy go za rok.

Anna Dykon

 

 

Poznajemy zawody rodziców - piekarz

Żytni, pszenny czy razowy? - każdego dnia na naszych stołach. Gdy śpimy „on” rośnie, nabiera rumieńców, wodzi swoim zapachem. A wszystko to dzięki nocnej pracy piekarzy. Jak powstaje chleb „powszedni”, dowiedzieć się mogły przedszkolaki z grupy „a” dzięki wizycie w miejscowej piekarni. Tu chleb wypieka się metodą tradycyjną – dzięki pracy rąk ludzkich. Dzieci oglądając wyposarzenie pomieszczeń poznały proces wypieku chleba. Smakowały dodawane do pieczywa ziarna słonecznika i maku. Na zakończenie skosztowały pysznych bułeczek. Po wizycie okazało się, że wielu przedszkolaków chce w przyszłości zostać piekarzem. Dziękujemy Panu Krzysztofowi Kacprzak Prezesowi Spółdzielni „Świt” za umożliwienie wizyty w piekarni oraz Pani Wioletcie Kowalewskiej i Pani Marzenie Leszczak – mamie Julci za oprowadzenie i opowiedzenie o trudnej i jakże ważnej pracy piekarza. Po powrocie do przedszkola, pasje zawodowe dzieci podtrzymywaliśmy próbując swoich sił w pieczeniu ciasteczek.

Anna Dykon

 

 

Poznajemy zawody rodziców - krawcowa

Jak „zarazić” swoją pasją? - najlepiej pięknie o niej opowiedzieć. Przedszkolaki z grupy „a” gościły mamę Hani – Panią Annę Walczak, która opowiedziała o wykonywanym zawodzie. Dzieci rozpoznawały atrybuty pracy krawcowej: agrafki, naparstki, miarki i wiele innych. Dowiedziały się jak wziąć miarę na spódniczkę, spodnie czy kurteczkę. Nie obyło się bez szycia i sprawdzenia umiejętności krawieckich dzieci przy wypychaniu poduszeczek. Spotkanie zakończył pokaz mody w wykonaniu córki Hani i jej koleżanek: Oli M. i Oli Ś. Wystep małych modelek jak i stroje autorstwa naszego gościa, bardzo się podobały dzieciom. Tak samo jak wykonane poduszeczki, które jak zauważył Julek będą strzegły dobrych snów dzieci.

Bardzo dziękujemy Pani Annie Walczak za przekazanie doświadczeń zawodowych i życzymy wielu pomysłów na nowe „kreacje”.

Anna Dykon

 

 

Mamy swoje prawa i obowiązki

20 listopada w Ogólnopolskim Dniu Praw Dziecka, przedszkolaki z grupy „a” zapoznawały się ze swoimi prawami. Dzieci opowiadały o tym co dla nich ważne i dobre: rodzinie, zdrowiu, przyjaźni. Dowiedziały się, że te i inne wartości mają zagwarantowane w Konwencji Praw Dziecka.Realizując prawo do nauki, bawiliśmy się malując, tworząc kącik i kartę praw dziecka. Dzieci już wiedzą, że przestrzeganie i szanowanie praw innych to także ich obowiązek. Nie zapomnieliśmy też o przyjemnościach, była wspólna zabawa i słodki poczęstunek. Życzymy wszystkim dzieciom aby dorośli szanowali ich prawa i czuwali nad wypełnianiem obowiązków.

Anna Dykon

 

 

W krainie Tolerancji
 
16 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Tolerancji. Przedszkolaki tego dnia na swoich zajęciach rozmawiały o tym, że każdy z nas jest inny, ale dlatego wyjątkowy i niepowtarzalny. W oparciu o historyjki obrazkowe uczyły się szacunku i tolerancji do każdego człowieka, bez względu na to skąd pochodzi , jak wygląda i kim jest. Dla dzieci te zajęcia były niezapomnianą lekcją otwartości,  życzliwości i akceptacji dla innych.
 
M. Danielewicz 
M. Smolarek
 
 

11 listopada w pamięci przedszkolaków

Dzieci od tygodnia przygotowywały się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Uczyły się wierszy i chętnie śpiewały piosenki o Polsce. Poznały legendę o powstaniu państwa polskiego, rozmawiały o symbolach narodowych i wykonały wiele rysunków o Polsce, które umieściły w kącikach tematycznych. Na zajęciach wspólnie opracowały" Kodeks Małego Patrioty".
9 listopada wzięły udział w szkolnej uroczystości Święta Niepodległości. Na zakończenie dnia przemaszerowały z flagami pobliskimi ulicami z pieśniami o Polsce na ustach.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

"Zdrowe śniadanie - to piękne wyzwanie"

8 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły dzień "Śniadanie Daje Moc". Zaprezentowały przedstawienie o śniadaniu jako najważniejszym posiłku każdego dnia, śpiewały piosenki o witaminach, owocach i warzywach. Z pomocą rodziców przygotowały zdrowe i kolorowe kanapki, koreczki owocowe, soki oraz mleko i jogurty z płatkami. Okazało się, że zdrowe śniadanie jest bardzo smaczne, a przygotowując wspólny posiłek można się świetnie bawić.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

POZNAJEMY ZAWODY - KRAWIEC

Kontynuując tematykę poznawania zawodów wychowawczyni dzieci grupy C - Anna Nowakowska w dniu 25 października zaprosiła do Punktu Przedszkolnego Panią Annę Walczak, która z ogromnym zaangażowaniem i serdecznością opowiedziała przedszkolakom na czym polega praca krawcowej. Zaprezentowała również przybory krawieckie tj.: nici różnej wielkości, igły, agrafki, miarę krawiecką oraz zademonstrowała jak się szyje na maszynie. Dzieciom bardzo spodobał się pokaz strojów przygotowanych przez Panią Anię na bal przebierańców. Mogły podziwiać przebrania sowy, kota oraz syrenki. Najmłodsza grupa przedszkolaków miała również możliwość, przy pomocy Pani krawcowej oraz swych Pań z przedszkola, uszyć woreczki gimnastyczne. Praca ta była dla nich olbrzymią radością i sprawiła im dużą satysfakcję. Na zakończenie, dzieci wraz z Panią Anią ustawiły się do pamiątkowego, wspólnego zdjęcia.
Jeszcze raz serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za przybycie i zaprezentowanie swojej profesji.

Tekst i foto: Anna Nowakowska

 

Poznajemy zawody rodziców - Pielęgniarka

11 października 2018r. przedszkolaków z grupy „a” w punkcie przedszkolnym, odwiedziła pani pielęgniarka. Był to wyjątkowy gość – mama Julka, która opowiedziała i zaprezenowała dzieciom wykonywany zawód. Przedszkolaki z ciekawością przyględały się jak zabandażować złamaną rękę, słuchały bicia swojego serduszka. Dowiedziały się czym i jak zmierzyć ciśnienie oraz czego nie wolno robić? - czyli jakie zachowania mogą prowadzić do wypadku. Pani Kasia pokazała jak udzielać pierwszej pomocy oraz jak się zachować podczas wypadku i do kogo zadzwonić? W prezentacji pomagał pani pielęgniarce syn – Julek, który dzielnie znosił badania i bandażowania. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały nalepki „Dzielnego pacjęta”, a Olka próbowała swoich sił bandażując „złamany nadgarstek”. Wizyta pani pielegniarki bardzo zaciekawiła dzieci i zmniejszyła obawy niejednego malucha przed wizytą w przychodni. Dziękujemy pani Katarzynie Hernackiej – Sobańskiej za wizytę w przedszkolu i życzymy dużo satysfakcji z wykonywanego zawodu.

Anna Dykon

 

"Wyjazd do teatru na przedstawienie pt. " Przygody rozbójnika Rumcajsa"


Na 11 pażdziernika dzieci czekały od dawna. W tym dniu wybrały się do Teatru Impresaryjnego we Włocławku, aby obejrzeć prawdziwych aktorów w bajce z dzieciństwa swoich rodziców. Dzielny Rumcajs i jego żona Haneczka wyruszyli na poszukiwania swojego syna Cypiska do Rzacholeckiego lasu. Rozprawili się tam ze złą pajęczycą i stanęli w obronie przyjaciela Wodnika. Spektakl był roztańczony i rozbawiony, bardzo podobał się małym widzom i dostarczył im niezapomnianych wrażeń. Po spektaklu dzieci spędziły wesołe chwile w sali zabaw "Kubuś", a potem udały się w drogę powrotną do przedszkola.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

"Dzień dobry Drzewa, dziś Wasze święto"

10 października dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w obchodach "Święta Drzewa". Przez cały dzień odbyło się wiele zabaw, konkursów , prac zespołowych i działań związanych z drzewem. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jaką rolę odgrywają drzewa w życiu ludzi i zwierząt, jakie są gatunki drzew oglądając prezentację multimedialną pt. " Polskie drzewa". Miłym akcentem był przemarsz przedszkolaków z transparentami do lasu i zasadzenie drzewa, którym wszyscy będą się opiekować.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Z wizytą u policji

9 października br, przedszkolaki z punktu przedszkolanego grupa „a”, otrzymały niecodzinne zaproszenie od miejscowej policji. Dzieci z zaciekawieniem słuchały o niełatwej służbie. W skupieniu oglądały atrybuty pracy policjanta. Najbardziej podobały się: kajdanki, odznaka i broń oraz kamizelka kuloodporna. Przedszkolaki utrwalały zasady zachowania w czasie wypadku oraz przypomniały numer alarmowy. Na koniec wizyty zasiadały za kierownicą wozu policyjnego. Bardzo dziękujemy dzielnicowym: asp. szt. Robertowi Zarębskiemu i st. sierż. Radosławowi Urbaniakowi za przybliżenie dzieciom trudnej i ważnej pracy policji.

 

„Radość i zabawa”

21 września 2018r., dzieci z punktu przedszkolnego grupy „a” wyjechały wraz z rodzicami do Centrum Zabaw RIO we Włocławku. Wspólna zabawa dostarczyła wiele radości dzieciom i rodzicom, była okazją do integracji grupy przedszkolnej. Duża aktywność wywołała u niejednego uczestnika apetyt, który zaspokoiliśmy w McDonalds. Wyjazd uważamy za udany, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną wycieczkę.

Anna Dykon

 

Kasztanobranie

Rodzice dzieci z punktu przedszkolnego grupy „a” postanowili zebrać pieniądze na kolejny wyjazd dzieci. W tym celu zbierali kasztany w swojej okolicy i w parku w Żydowie. Zgromadzone pieniądze przeznaczyli na potrzeby grupy. Dziękujemy pani Kamili Rogowskiej za organizację przedsięwzięcia i wszystkim uczestnikom akcji godnej naśladowania. Szczególne podziękowania dla ks. prał. mgr Sławomira Ziarniaka za możliwość zbioru darów natury.

Anna Dykon

 

 

"Wycieczka do lasu"

9 października grupy 0a i 0b wyruszyły na pieszą wycieczkę do lasu. Dzieci na własne oczy mogły oglądać, porównywać, rozpoznawać drzewa w zmieniającej jesiennej szacie. Las o tej porze roku wygląda pięknie. Przedszkolaki nazbierały szyszek i kolorowych liści do przedszkolnych kącików przyrody.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

"Ważna dzisiaj data taka, bo to przecież Dzień Chłopaka"

Od samego rana gwar w przedszkolu. Dziewczynki szykowały niespodzianki dla swoich kolegów. Pojawiły się korony " Super Chłopaka" i kolorowe krawaty dla dużych i małych chłopców. Tak ubranych kolegów dziewczynki zaprosiły do tańca. Były jeszcze upominki dla chłopców zakupione przez rodziców i słodki poczęstunek.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

"Jak wieść niesie - już nadeszła Jesień"

Dzieci z oddziałów przedszkolnych pod czujnym okiem wychowawczyń przygotowały uroczystość " Powitania Pani Jesieni". Na ten dzień przyniosły do przedszkola bukiety z kolorowych liści, koszyczki z jesiennymi warzywami i owocami, korale z jarzębiny i kasztanów, a także wiele dekoracji z jesiennych darów. Był czas na śpiewanie piosenek o jesieni, rozwiązywanie zagadek i rysowanie portretów pory roku, która przejęła we władanie cały świat przyrody. Na zakończenie każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom za aktywny udział w uroczystości.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Otwarcie Przedszkola

W czwartek 20 września odbyło się uroczyste otwarcie nowej części Punktu Przedszkolnego w Topólce. W uroczystości wzięli udział pracownicy, dyrekcja, władze gminy, rodzice, dzieci oraz zaproszeni goście. Oficjalnego otwarcia przedszkola poprzez przecięcie wstęgi dokonali: p. Aneta Jędrzejewska – Członek Zarządu Województwa, p. Marek Dybowski – Wójt Gminy Topólka, p. Grzegorz Pierucki – Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce. Następnie ks. Sławomir Grzegórski – wikariusz parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Topólce poświęcił pomieszczenia przedszkolne. W ramach podziękowania za uświetnienie uroczystości dzieci wręczyły zaproszonym gościom pamiątkowe laurki. Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście, rodzice i dzieci, mieli możliwość zwiedzenia sal przedszkolnych.

 

"Przedszkolaki święto mają - na sportowo czas spędzają"

20 września po raz kolejny dzieci włączyły się w obchody Dnia Przedszkolaka. Na boisku szkolnym odbyły się zabawy i gry sportowe zorganizowane we współpracy z rodzicami. Było dużo śmiechu, a dzieci i rodzice rywalizowały ze sobą stosując zasady fair play. Oprócz sportowych wyzwań dla przedszkolaków przygotowane były niespodzianki - medale oraz zdrowe przekąski.

M. Danielewicz

M. Smolarek

 

"Przedszkolak - dzisiaj zuch"

"Jestem przedszkolakiem " - to słowa wypowiadane najczęściej na uroczystości Pasowanie na Przedszkolaka, która odbyła się 20 września 2018r. Dzieci z wszystkich grup wiekowych, które w tym roku po raz pierwszy przyszły do przedszkola stały się prawdziwymi przedszkolakami. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej. Przedszkolaki pokazały, jak dużo już potrafią. Po złożeniu ślubowania pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy, zrobiły wspólne zdjęcie z zaproszonymi gośćmi i rodzicami.

Wychowawcy

 

"Uwaga maluchy na drodze, czyli bezpieczna droga do przedszkola"

Po wakacyjnej przerwie dzieci powróciły do przedszkola. Na jednym z pierwszych zajęć 6 września odbyło się spotkanie z dzielnicowym miejscowego posterunku oraz policjantką z radziejowskiej prewencji. Policjanci przypomnieli zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i poruszania się po drogach, jak również podczas jazdy autobusem szkolnym. Dzieci wypowiadały się w jakich sytuacjach należy używać numerów alarmowych.

M. Danielewicz

M. Smolarek

 


2017/2018


 

Zakończenie roku szkolnego 2017-2018


Dzieci z grupy 0a i 0b pożegnały przedszkole i powitału upragnione wakacje.


 Wychowawcy

 

"Piękne uśmiechy""Piękne uśmiechy"


Odziały przedszkolne uczestniczyły w Ogólnopolskim Programie Edukacji Stomatologicznej"  Niesamowity świat higieny jamy ustnej". Podczas prowadzonych zajęćdzieci zobyły wiedzę na temat właściwego dbania o zęby i koniecznosci regularnych wizyt stomatologicznych. Obejrzały prezentację multimedialną, rozwiązywały zagadki i rebusy. Na zakończenie otrzymały certyfikaty potwierdzajace u dział w zajęciach i zdobytą wiedzę.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Dzieci zwiedziły park dinozaurów

W czerwcu odbyły się wycieczki grup 0a i 0b do JuraParku w Solcu Kujawskim. Były to wyjazdy rodzinne, przedszkolaków z rodzicami. Przechodząc ścieżką dydaktyczną dzieci miały okazję obejrzeć wiele gatunków dinozaurów, żyjących wiele milionów lat temu. Oglądałt też film edukacyjny, doznając wielu wrażeń dźwiękowych, ruchowych i dotykowych. Korzystały z niezliczonych atrakcji parku rozrywki. Spędzony czas w JuraParku pozostanie na długo w pamięci dzieci.

Wychowawcy 0a, 0b

 

"Kręci mnie bezpieczeństwo"


W czasie wakacji także najmłodsi nie mogą zapomnieć o bezpieczeństwie. O przypomnienie reguł, które mogą uchronić przed groźnymi zdarzeniami poproszeni zostali strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radziejowie. Rozmawiali o bezpiecznych miejscach do zabawy, strzeżonych kąpieliskach i zasadach bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku.


Wychowawcy 0a i 0b

 

"Święto Mamy i Taty"


" Mamo, Tato, coś Ci dam

Jedno serce, które mam.

A w tym sercu piękny kwiat

Mamo, Tato - żyj sto lat"

 

Dzieci z oddziałów przedszkolnych zorganizowały święta dla swoich rodziców. Zaprezentowały wiersze i piosenki, składały życzenia i wręczały przygotowane przez siebie upominki. Była też chwila na wspólne tańce, zabawy i słodki poczęstunek.

Wychowawcy grup

 

"Niecodzienne spotkanie"

23 maja 2018r grupa 0a i 0b uczestniczyła w autorskim spotkaniu z panią Edytą Zarębską , zorganizowanym przez Bibliotekę Gminną. Dzieci miały okazję poznać bliżej zawód bajkopisarza i ilustratora książek.

Wychowawcy grup

 

Poznajemy zawody - policjant 

 

Zaczarowany świat baśni i bajek

Smoki, królewny, królowie i rycerze to bohaterowie licznych baśni i bajek czytanych dzieciom nie tylko do poduszki. W majowym tygodniu zwanym też „tygodniem bibliotek” książkowi bohaterowie, zagościli w naszym przedszkolu. Było to możliwe dzięki rodzicom, którzy czytali dzieciom bajki. Dzieci miały także możliwość wcielenia się w postać ulubionego bohatera
podczas barwnego „Korowodu Bajek” zorganizowanego przez Panie z Gminnej Biblioteki w Topólce. Były prezentacje, wspólna zabawa i nagrody. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie a rodzicom za wspólną zabawę z bohaterami. Życzymy dzieciom i rodzicom aby spotkania z książką stały się codzienną przyjemnością.

Anna Dykon

 

Korowód bajkowy

Dzieci z grupy 0a i 0b uczestniczyły w Korowodzie bajkowym, który odbył się 9 maja. Wszyscy przebrani za postacie z bajek przemaszerowali ulicami w Topólce do Gminnego Ośrodka Kultury. Komisja Konkursowa dokonała wyboru najciekawszych kostiumów. W czasie oczekiwania na wyniki konkursu dzieci bawiły sie przy wesołej muzyce i otrzymały słodki poczestunek. Z naszych grup wyżnienie otrzymali/; Zofia Kordylak 0b i Nikola Jarka 0b, a III miejsce zajął Tymon Simiński 0a. Wszyscy przedszkolacy podziekowali Paniom bibliotekarkom za zorganizowanie uroczystości i złożyły im życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Pan myśliwy odwiedził dzieci w oddziałach przedszkolnych

27 kwietnia przedszkolaki z ogromną radością powitały niezwykłego gościa jakim był myśliwy - Pan Jakub Derela. Na początku spotkania przeczytał dzieciom książkę o przygodach leśnych mieszkańców. Opowiadał o zasadach zachowywania się w lesie i o właściwych sposobach dokarmiania zwierząt. Dzieci odpowiadały na pytania myśliwego wykazując się dużą wiedzą. Ponieważ pan myśliwy wykonuje zawód weterynarza opowiadał też o swojej pracy i o tym , jak leczy chore zwierzęta.


M. Danielewicz
M. Smolarek

 

"Idzie do nas Wiosna" 

Spragnione ciepła i zieleni dzieci z grupy 0a i 0b  przygotowały się do powitania nowej pory roku. Pięknie przebrane w wiosenne stroje i z wiosennymi emblematami zaprezentowały się przed społecznością szkolną. Wiosnę powitały tańcem i piosenkami.


M. Danielewicz

M. Smolarek

 

WIOSNĘ WITAMY!

Biedronka, żabka, bociany, pszczółka i motylek z Punktu przedszkolnego grupy „a”, tradycyjnie 21 marca br przywitały WIOSNĘ!  Dzieci rozwiązując przygotowane zagadki, wykazały się wiadomościami na temat zwiastunów wiosny. Z legendy o topieniu Marzanny dowiedziały się jak porzegnać Zimę. Z radością zatańczyły do utworu A. Vivaldiego „Cztety pory roku. Wiosna”.Spacerując i machając wiosennymi gałązkami do kierowców oraz przechodniów przypomniały,że pomimo chłodnej aury WIOSNA jest już pośród nas. Mamy nadzieję, że wykonany przez dzieci portrey Pani Wiosny przekona ją aby na dobre u nas zagościła i ogrzała ziemię radonymi i ciepłymi promieniami słońca. ŚPIOCHY - pora wstawać z zimowego snu – JUŻ WIOSNA!

Anna Dykon

 

"Wyjazd na spektakl teatralny"

13 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych pojechały do Teatru Impresaryjnego we Włocławku na spektakl teatralny  "Plastusiowy pamiętnik". Poznały przygody małego ludzika z plasteliny, który zamieszkał w piórniku dziewczynki. Plastuś opowiadał o zasadach koleżeństwa i poszanowaniu cudzej własności. Dla wielu maluchów była to pierwsza wizyta w teatrze. Po spektaklu przedszkolaki spędziły miło czas na zabawach w " KUBUSIU".

M. Danielewicz

M. Smolarek

 

"W Dniu Świętego Walentego"

Grupy 0a i 0b ten dzień spędziły wyjątkowo. Na początku udekorowały salę czerwonymi serduszkami i zapoznały się z tradycją tego święta oraz patronem dnia zakochanych. Rozmawiały o takich wartościach jak : szczęście, przyjaźń, miłość i radość przebywania ze sobą. Na zakończenie dzieci obdarowały siebie własnoręcznie wykonanymi kartkami walentynkowymi.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

"Bezpieczne ferie"

Dzieci z oddziałów przedszkolnych wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami policji, którzy rozmawiali o zagrożeniach czyhających na dzieci w czasie ferii zimowych. Przedszkolacy utrwalili sobie zasady poruszania się po drodze. Usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożeń wynikających z zabaw w miejscach niedozwolonych, zwłaszcza wchodzenia na zamarznięte jeziora, stawy, rzeki oraz zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni. Po spotkaniu dzieci w swoich salach opracowały "Kodeksy bezpiecznych zabaw zimowych".

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Bal karnawałowy

„Tłusty czwartek” br. dla przedszkolaków z grupy „a” w Punkcie Przedszkolnym, był okazją nie tyko do zjedzenia pączka czy faworków. Tego dnia 3-4 latki bawiły się na balu karnawałowym. Dzieci dumnie prezentowały przepiękne karnawałowe stroje. Przebierańcy uczestniczyli w wesołych zabawach i tańcach. Po wyczerpującej zabawie wszyscy zasiedli do karnawałowych przysmaków, przygotowanych przez rodziców.
Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy na kolejny bal, już za rok....

Anna Dykon

 

„Dla kochanej Babci, kochanego Dziadka”

Styczeń, jak co roku w naszym przedszkolu to czas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. 31 stycznia dzieci zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków do Gminnego Ośrodka Kultury, aby wspólnie przeżywać Ich święto. Dzieci przygotowały program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna najlepszych życzeń, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali poczęstowani specjalnie dla Nich przygotowanym tortem i słodkościami. Dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane upominki, a Dziadkowie odwdzięczyli się wspólną zabawą. Dziękujemy za wspólnie spędzone chwile i życzymy pociechy z wnuków!

Anna Dykon 

 

"Babcia z Dziadkiem dziś świętują"

23 stycznia 2018 roku dzieci z grupy 0a i 0b zorganizowały uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Gminnym Ośrodku Kultury. Na spotkanie licznie przybyły zaproszone babcie i zaproszeni dziadkowie, którzy ze wzruszeniem przypatrywali się występom swoich wnucząt, nagradzając ich gromkimi brawami. Dzieci wręczyły wykonane przez siebie kolorowe obrazki i zaprosiły na słodki poczęstunek. Były wspólne zabawy i tańce. Szczęśliwe twarze babć i dziadków to największa nagroda dla wnucząt. Było to naprawdę wyjątkowe spotkanie pełne uśmiechu , radości i wzruszeń.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

"Staruszek  z Zimowej Krainy"

11 stycznia aktorki Teatru Bajecznego z Bydgoszczy  przedstawiły spektakl w pięknej zimowej scenografii. W opowieści zwrócono uwagę na ważne wartości w życiu człowieka i opiekę nad zwierzętami, szczególnie tymi bezdomnymi. Przedszkolaki po raz kolejny przekonały się, że dobro zawsze zwycięża.

M. DanielewiczM. Smolarek

 

Spotkania wigilijne w grupie 0a i 0b

"Na niebie pierwsza gwiazda
ogłasza nam nowinę,
że czas zasiąść do stołu
i rozpocząć Wigilią."

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w oddziałach przedszkolnych zakończyły w grupach wspólne wigilie z rodzicami. Dzieci przygotowały jasełka, wiersze o tematyce świątecznej, śpiewały kolędy, dzieliły się opłatkiem i składały świąteczne życzenia. Wszystkiemu towarzyszyła wyjątkowa oprawa muzyczna, piękne dekoracje oraz wspaniałe stroje. Na zakończenie przybył Mikołaj z pełnym workiem prezentów. Spotkania przebiegały w miłej i wzruszającej atmosferze.


M. Danielewicz
M. Smolarek

 

"Sukcesy przedszkolaków"

W grudniu rozstrzygniętych zostało kilka konkursów, w których brały udział dzieci z oddziałów przedszkolnych . Miło nam poinformować, że Natalia Kozińska z grupy 0a zajęła I miejsce w szkolnym konkursie " Kopernik z piernika" w kategorii klas 0.
Izabela Kotlińska z grupy 0a zajęła I miejsce w konkursie na Szopkę Bożonarodzeniową, zaś Dominik Mazurek również z grupy 0a otrzymał nagrodę za zbiórkę makulatury ufundowaną przez Radę Rodziców.
Patryk Chachulski ,Michał Szewc Agata Ugorska, Nikola Jarka - dzieci z grupy 0b otrzymali wyróżnienia w gminnym konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom". Na apelu szkolnym laureatom wręczone zostały pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.


M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Radosna Nowina!

21 grudnia 2017 roku w Punkcie Przedszkolnym rozbrzmiewały kolędy, napełniając okolice atmosferą Świąt Bożego Narodzenia. Przedszkolaki z grupy „a”: aniołowie, pastuszkowie i królowie, przypomnieli przybyłym rodzicom o narodzeniu Jezusa w Betlejem. Wspólne kolędowanie, świąteczne pyszności przygotowane przez rodziców, przybliżały nas do najradośniejszych Świąt. Nie zabrakło też Świętego Mikołaja, który pamiętał o prezentach. Życzymy aby świąteczna atmosfera towarzyszyła wszystkim przez kolejny 2018 rok.

Anna Dykon

 

 "Mikołajkowo w przedszkolu"

Tego dnia wszyscy przedszkolacy z oddziałów 0a i 0b przyszli w czerwonych czapeczkach i od samego rana wypatrywały niezwykłego gościa. Kiedy zabrzmiał dzwoneczek, oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Przyszedł ze swoimi pomocnikami i obdarował wszystkich słodyczami. Dzieci podziękowały za odwiedziny i zaprosiły Mikołaja, aby przyjechał za rok.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

" List do Świętego Mikołaja"

5 grudnia na zajęciach w przedszkolu dzieci postanowiły napisać list do Mikołaja. Ponieważ nie znają jeszcze liter wykonały rysunki. Mikołaj jest przecież mądry i domyśli się, na jaką zabawkę czeka każde dziecko. Przygotowane listy włożyły do zaadresowanej koperty i wyruszyły na Pocztę , aby je wysłać. Teraz z niecierpliwością będą czekać czy listy dotrą do Laponii i czy Mikołaj spełni ich marzenia.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

"Programowanie z czarodziejem"

W przedszkolu odbyło się niecodzienne zajęcie w sali komputerowej. Dzieci zapoznały się z programem Baltie zawierającym trzy tryby: budowanie, czarowanie i programowanie. Na początek budowały scenę według własnego pomysłu. W tajniki programowania wprowadzili przedszkolaków koledzy z klasy III b i ich wychowawczyni. Na kolejnym zajęciu przejdziemy krok dalej czyli do trybu czarowania.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Poznajemy zawody - krawcowa 

Przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego grupy „a”, 1 grudnia br. gościły u siebie krawcową - Panią Annę Walczak (mamę Hani), która opowiedziała dzieciom o swojej pracy zawodowej. Zapoznała z narzędziami pracy i pokazała poszczególne etapy szycia podczas powstawania poduszeczki na igły (którą Pani Ania podarowała dla przedszkola). Dzieci razem z Paniami wykonały woreczki do zabaw gimnastycznych, przygotowane przez Panią Anię. Zawód krawcowej bardzo się dzieciom spodobał, może dzięki tej wizycie wyrośnie nowa krawcowa lub projektantka mody. Najbardziej jednak podobały się stroje zaprezentowane przez małą modelkę Hanię a zaprojektowane i uszyte przez Panią Annę Walczak. Serdecznie dziękujemy Pani za rozbudzenie w dzieciach pasji zawodowych i życzymy wspaniałych pomysłów na nowe projekty dla dzieci i dorosłych.

 

 

"Magiczne andrzejki"

30 listopada u przedszkolaków zapanowała czarodziejska atmosfera, ponieważ świętowane były "andrzejki". Sala zamieniła się w miejsce wróżb i magii, a dzieci przebrane były w fantazyjne stroje. Wróżki za pomocą rekwizytów przepowiadały przyszłość. Aby wróżby się spełniły trzeba było wypowiedzieć zaklęcie i wrzucić grosik do "studzienki". Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Czy wróżby i przepowiednie spełnią się- czas pokaże.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

Dzień Pluszowego Misia

Pluszowy Miś – przyjaciel każdego dziecka, obchodził w przedszkolu swoje święto. Przedszkolaki z grupy „a” z Punktu Przedszkolnego przygotowały dla swoich milusińskich przyjęcie. Było tradycyjne STO LAT! i babeczki z wierszykami o misiach. Oto jeden z nich:

Kto jest dzieci przyjacielem?
Mały miś!
Kto tajemnic zna tak wiele?
Mały miś!
Miś, choć mały, choć nieśmiały,
Wielkie, serce w sobie ma.
Pocieszyciel doskonały. 
Każdy misia swego ma!

Przedszkolaki dobrze się bawiły w towarzystwie ulubieńców: malowały, rysowały i tańczyły. Wszystkie misie poczuły, że są przez dzieci kochane. Życzymy każdemu Misiowi aby miał dziecko, do którego może się przytulać.

A. Dykon

 

 

"Dzień Pluszowego Misia"

To święto w oddziałach przedszkolnych jest tradycją. Po raz kolejny zagościły u nas misie duże i małe, puszyste i wełniane, wesołe i te rozbrykane. Razem z dziećmi świętowali też zaproszeni rodzice i pani z biblioteki szkolnej. Dla Misia przygotowano wiele atrakcji: piosenki, zabawy ruchowe i plastyczne, konkursy, zgadywanki. Wielką niespodzianką było przedstawienie pt. " Misie i ich przyjaciele" w wykonaniu zaproszonych gości. Na zakończenie " misiowego dnia " dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i słodkie ciasteczka oraz tort od jubilata.

M. Danielewicz
M. Smolarek 

 

"Przedszkolne muzykowanie"

W listopadzie w grupach przedszkolnych realizowane były zajęcia o muzyce. Dzieci zapoznały się z pojęciami dotyczącymi muzyki poważnej, rozrywkowej, omawiały zasady zachowania się na koncercie. Wielką niespodzianką było zaproszenie do grup uczniów z naszej szkoły grających na różnych instrumentach. Na początku swoje umiejętności, a mianowicie grę na skrzypcach zaprezentowała Natalia Tejman. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem prezentowanych utworów. Dzieci mogły spróbować gry na skrzypcach. Przedszkolaki miały również możliwość muzykowania z uczniami klas gimnazjalnych. Starsi koledzy: Mariusz, Marcel, Sebastian, Jędrzej i Patryk grali na gitarze, ukulele , trąbce i akordeonach. Na zakończenie tygodnia Młodzieżowa Orkiestra Dęta " Sempre Cantabile" zaprosiła nas na swój koncert. Muzyka wydobywająca się z tylu instrumentów pozostawiła u dzieci niezatarte wrażenia. Mamy nadzieję, że te zajęcia rozbudzą w naszych przedszkolakach zainteresowania muzyką.

Marzanna Danielewicz

Marlena Smolarek 

 

"Pastuszek Kłamczuszek"

23 listopada zostaliśmy zaproszeni przez panie z Biblioteki Gminnej do Domu Kultury na przedstawienie. Aktorzy Teatru Bajecznego z Bydgoszczy w pięknej scenografii przedstawili opowieść o niesfornym Pastuszku, jego mamie, wilku i owieczce. Przedszkolaki dowiedziały się, że nie wolno kłamać, poznały polską muzykę ludową i wiejskie obyczaje. Dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły losy bohaterów przedstawienia i żywiołowo włączyły się w akcję. Na koniec były ogromne brawa i podziękowania.

Marzanna Danielewicz
Marlena Smolarek

 

Andrzejkowe zwyczaje

Koniec listopada to czas andrzejkowych zabaw i bali. Najmłodsze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego z grupy „a”, poznawały andrzejkowe tradycje. Dzieci pięknie przebrane wróżyły z butów oraz z wosku. Własnoręcznie przygotowały czarodziejskie klucze. W ciasteczkach poszukiwały dobrej wróżby na przyszłość, a wesołe duszki „dobrej zabawy” dbały, aby wszyscy się dobrze bawili. Na andrzejkowym stole nie zabrakło owoców i pysznych babeczek. Dziękujemy rodzicom, którzy przygotowali smakowitości. Na kolejne andrzejki zapraszamy
już za rok.

A. Dykon

 

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka

„Dziecko to też Człowiek, tyle że jeszcze mały”

Janusz Korczak powiedział „nie ma dzieci, są ludzie”. Każdy dorosły też był kiedyś dzieckiem.
20 listopada Br. najmłodsze przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego grupy „a”, zapoznawały się z Katalogiem Praw Dziecka. Znajomość praw i wynikających z nich powinności potwierdziły przez kolorowanie obrazków. Dla utrwalenia w sali powstał stały Kącik Praw Dziecka. Ponieważ zabawa jest jednym z dziecięcych praw, więc nie mogło jej w tym dniu zabraknąć. Wszystkim dzieciom życzymy, aby dorośli respektowali ich prawa i aby dzieci także ich przestrzegały.

A. Dykon

 

Wycieczka do RIO

17 listopada 2017 roku grupa „a” dzieci 3-4 letnich, wyjechała do Centrum Zabaw RIO we Włocławku. Przedszkolaki pływały w „suchym basenie”, fikały koziołki, wspinały się i rzucały piłką do kosza. Rozwijały spostrzegawczość i zręczność. Do zabaw przyłączali się rodzice i babcie dzieci. Wszyscy świetnie się bawili, ciesząc się ze wspólnie spędzonego czasu i dobrej zabawy. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy na kolejną wycieczkę w maju.

A. Dykon

 

Pasowanie Malucha na Przedszkolaka

16 listopada 2017 roku, grupa dzieci 3-4 letnich w Punkcie Przedszkolnym, została włączona do braci przedszkolnej. Dla wszystkich uczestników uroczystości było to bardzo ważne wydarzenie. Dzieci po raz pierwszy występowały przed tak znakomitym gronem – rodzicami i panem Dyrektorem, który dokonał aktu pasowania. Po ślubowaniu był poczęstunek i wspólna zabawa. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości.

A. Dykon

 

 

"Mały Patriota"

Święto Niepodległości to lekcja patriotyzmu dla najmłodszych członków naszego społeczeństwa czyli przedszkolaków. Dzieci przygotowywały się do obchodów tego święta od kilku dni. Nauczyły się piosenki pt. "Jesteśmy Polką i Polakiem", wykonywały flagi, rozmawiały na temat symboli narodowych, śpiewały hymn Polski. Odświętnie ubrane w kotyliony i kwiaty w barwach ojczystych wzięły udział w Szkolnym Śpiewaniu Pieśni Patriotycznych. Dzięki udziałowi w tej uroczystości przedszkolaki od najmłodszych lat kształtują postawy i uczucia patriotyczne.

M. Danielewicz

M. Smolarek

 

 

"Śniadanie Daje Moc"

8 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych zaproszone zostały przez uczniów klasy IIIb i IIIc na uroczystość "Dnia Śniadanie Daje Moc". Dzieci poznały historię tego święta, nauczyły się 12 zasad zdrowego odżywiania, obejrzały inscenizację i wcieliły się w postacie warzyw i owoców. Na zakończenie prowadzące zaprosiły wszystkie dzieci na śniadaniowy zdrowy poczęstunek.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

 

"Lekcja muzyki"

6 listopada dzieci z grupy 0a i 0b spotkały się z wirtuozem gry na instrumentach strunowych panem Bogdanem Gradem. Podczas programu muzyk zaprezentował budowę instrumentów , brzmienie i sposób gry. Wszystko zilustrowane zostało przykładami muzyki z różnych stron świata. Dzieci zaproszone zostały do aktywnego udziału- grały na instrumentach, klaskały i tańczyły.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

 

Pasowanie na Przedszkolaka

27 października odbyła się uroczystość "Pasowania na Przedszkolaka" dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni rodzice oraz Dyrektor szkoły. Przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny przygotowany pod kierunkiem swoich pań. Wykazały się umiejętnościami wokalnymi, recytatorskimi i tanecznymi. Poradziły sobie wspaniale, o czym świadczyły gromkie brawa. Po ślubowaniu pan dyrektor ogromnym ołówkiem dokonał pasowania siedzących na tronie przedszkolaków. Po zakończeniu części oficjalnej dzieci pozowały do pamiątkowych zdjęć,
a w salach czekała na nie słodka niespodzianka i drobne upominki.
Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń dla całej społeczności przedszkolnej.

M. Danielewicz
A. Głowacka
M. Smolarek

 

 

 

Sukces Nikoli

Nikola Jarka z grupy 0b wzięła udział w konkursie plastycznym " Domek dla piesków" organizowanym przez Disney Junior. Jej praca była bezkonkurencyjna - Nikola zajęła I miejsce. Gratulujemy!

Wychowawca

 

 

 

Odwiedziny świętych

Dziś odwiedzili nas Święci – przyjaciele Pana Boga. Przebywają blisko Niego, są bardzo szczęśliwi i radośni. Wcześniej żyli na ziemi tak jak my, kochali Boga i ludzi, naśladowali Go w dobroci. W dniu Wszystkich Świętych ważne i piękne jest to, że wszyscy mamy imieniny. W rolę Świętych wcielili się uczniowie klas VII naszej szkoły. Przedstawili młodszym kolegom świętych patronów znanych i mniej znanych. Zapoznali z ich imionami i atrybutami, opowiedzieli, dlaczego zostali świętymi. Były też zagadki i słodycze. Mamy nadzieję, że Święci odwiedzą nas też za rok. Dziękujemy klasom VII za wspólną zabawę.

Grażyna Błaszczyk

 

 

 

Bezpieczeństwo najważniejsze

Nasi przedszkolacy wzięli udział w spotkaniu z policjantką radziejowskiej prewencji oraz dzielnicowym Topólki. Policjanci rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa, zwłaszcza zachowania na drodze i w kontaktach z osobami obcymi. Dzieci miały okazję utrwalić wiedzę odpowiadając na pytania, a dużą atrakcją było przymierzanie stroju policjanta.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

„Przedszkolak na 102”

Tradycyjnie 19 września wszyscy przedszkolacy obchodzą swoje święto – Dzień Przedszkolaka.
Z tej okazji zorganizowane zostały dla dzieci zabawy sportowe oraz wesołe” tańce połamańce”. Był też słodki upominek, a na zakończenie dzieci wykonały plakaty na temat : Marzenia przedszkolaka.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Wycieczka do lasu

Dzieci z grup 0a i 0b podczas zajęć w przedszkolu realizowały temat : Jesienią w lesie. Rozmawiały o leśnych niebezpieczeństwach oraz opracowały Kodeks przyjaciela lasu. Korzystając z pięknej pogody wybrały się na wycieczkę w poszukiwaniu „ Kolorów jesiennego lasu”.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 

Spotkanie z Panem Policjantem

8 września do przzedszkola zawitał miły gość. Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat:
" Bezpieczny przedszkolak na drodze". Dzieci wykazały sie dobrą znajomością zasad ruchu drogowego. Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia dzieci otrzymały znaczki odblaskowe.

M. Danielewicz
Smolarek

 

 


2016/2017


 

W ŚWIECIE BAJEK

              W ramach obchodów “Tygodnia Bibliotek”, 18 maja odbył się “Korowód postaci z bajek”, w którym udział wzięły dzieci z Punktu przedszkolnego oraz oddziałów przedszkolnych. Przedszkolacy w kolorowych strojach przemaszerowały ulicami Topólki do Gminnego Ośrodka Kultury, wzbudzając zainteresowanie I podziw zgromadzonych widzów. Dzieci miały okazję, by choć przez chwilę poczuć się częścią bajkowego świata. Były tańce przy wesołej muzyce, słodki poczęstunek oraz dyplomy I nagrody za “najlepsze bajkowe przebranie”. Na koniec odbyło się roztrzygnięcie konkursu plastycznego “Mój ulubiony bohater bajkowy”, którego laureatami zostali Michał Dykon – 0b i Gabriela Pawlak – 0a.

Dziekujemy paniom z Gminnej Biblioteki za zorganizowanie uroczystości, a rodzicom za przygotowanie pięknych strojów.

M. Danielewicz, M. Smolarek

POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI I PLASTYCZNY W RADZIEJOWIE

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Radziejowie była organizatorem konkursu plastycznego i recytotarskiego pt. "Wierszyki łamiące języki". Naszą gminę reprezentowały dzieci z oddziałów przedszkolnych, którzy odnieśli sukcesy:

W konkursie recytatorskim:
II miejsce – Aurelia Wiśniewska – grupa 0b

W konkursie plastycznym:
I miejsca: Marcjanna Kozińska –  0b
               Szymon Jagodziński –  0b

III miejsce: Sandra Kołtuniuk – 0a

IV miesjce: Alicja Głowacka – 0b

Wyróżnienie: Gabriela Pawlak – 0a

Cieszymy się z osiągnięć naszych przedszkolaków.

M. Danielewicz, M. Smolarek

                              wierszyki1wierszyki2  

"MALI  ARTYŚCI"

Sukcesem zakończył się konkurs plastyczny "Zapobiegajmy pożarom" dla naszych przedszkolaków.

I miejsce – Szymon Jagodziński 0b

II miejsce – Alicja Głowacka 0b

Laureaci otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

pozar

M. Danielewicz

DLA BABCI I DZIADKA

Przedszkolacy także w tym roku zorganizowali uroczyste spotkanie z Babcią i Dziadkiem, których zaprosili do Gminnego Ośrodka Kultury. Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne. Mali artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Babcie i Dziadkowie udekorowani zostali medalami, odśpiewano dla nich tradycyjne “100 lat”. Następnie przedszkolaki zaprosili gości do wspólnych tańców. Na koniec wszyscy rozkoszowali się domowymi ciastami i pysznym tortem.

Dzieci dziękują Dziadkom za przybycie na uroczystość, a rodzicom i wychowawcom za pomoc w jej przygotowaniu.

M. Danielewicz, M. Smolarek

                              dzbidz1dzbidz2

PRZEDSTAWIENIE W WYKONANIU GRUPY "ANIMKI"

1 grudnia od samego rana Śnieżynka zaprosiła przedszkolaków do "Pracowni Św. Mikołaja", aby zobaczyły jak jego pomocnicy przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Na początku dzieci dzielnie pomagały w pieczeniu pierniczków oraz sortowaniu listów. Pojawił się Elf, który robił prezenty świąteczne przy użyciu czarodziejskiej maszyny. Po zapakowaniu prezentów na sanie przybył Święty Mikołaj. Przedstawienie wprawiło dzieci w miły, świąteczny nastrój, na zakończenie odbyła się sesja zdjęciowa z Mikołajem.

M. Danielewicz, M. Smolarek

                              basn1basn2

"CZAR WRÓŻB"

24 listopada Przedszkolacy świętowali Andrzejki. Tajemniczy wystrój sali wprowadził wszystkich w ten magiczny, andrzejkowy nastrój. Wróżki wróżyły dzieciom kim będą w przyszłości, co oznacza ich ulubiony kolor oraz wiele innych przepowiedni. W dalszej części były tańce oraz zabawy, którym towarzyszyło dużo śmiechu i dobrego humoru. Ostatnią niespodzianką, jaka czekała na dzieci, był słodki poczęstunek, podczas którego dzieci odpoczywały po tańcach. Dzieci zadowolone i pełne pozytywnej energii wróciły do sal.

M. Danielewicz, M. Smolarek

                       andrzej1andrzej2

PLASTUSIOWE OPOWIEŚCI

24 listopada najmłodsze dzieci naszej szkoły oraz oddziały przedszkolne zostały zaproszone przez Bibliotekę Gminną do Ośrodka Kultury na przedstawienie "Plastusiowe opowieści" w wykonaniu aktorów Teatru z Krakowa. Widzowie mieli okazję poznać niezwykłe przygody misia z plasteliny na bezludnej wyspie. Plastuś przypomniał wszystkim o zasadach kulturalnego zachowania i właściwego odnoszenia się do siebie.

M. Danielewicz, M. Smolarek

KONKURS PLASTYCZNY "MÓJ PLUSZOWY MIŚ"k plast

Gminna Biblioteka Publiczna w Topólce była organizatorem konkursu plastycznego dla dzieci z oddziałów przedszkolnych. Przedszkolacy rysowali misie, które były różne – duże, małe, brązowe, pomarańczowe, ... ale wszystkie przez dzieci kochane. Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Alicja Głowacka 0b

II miejsce – Konrad Kuliński 0a

III miejsce – Zofia Roszak 0b

Wyróżnienia:

Tomasz Hernacki 0a

Gabriela Pawlak 0a

Zofia Parecka 0b

Leon Żórawski 0b

M. Danielewicz, M. Smolarek

Święto Pluszowego Misia

25 listopada pluszowy miś zaprosił dzieci z oddziałów przedszkolnych na swoje urodziny. Przedszkolacy przygotowali laurki z życzeniami i wierszami, a misio w podziękowaniu wręczył im pamiątkowe dyplomy. Po tańcach i wesołych zabawach z misiami, było 100 lat i pyszny tort.

                          mis 16 1 mis 16 2

M. Danielewicz i M. Smolarek

 “Pasowanie na Przedszkolaka”

Jak co roku w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste “Pasowanie na Przedszkolaka”. W spotkaniu brali udział zaproszeni goście oraz rodzice. Był to szczególny dzień dla dzieci, które po raz pierwszy we wrześniu przekroczyły próg przedszkola. Dzieci zaprezentowały część artystyczną pt. “Wczoraj maluchem,dzisiaj przedszkolakiem”. Po występach odbyła się ceremonia pasowania na przedszkolaka symbolicznym ołówkiem oraz wręczenie pamiątkowych dyplomów.

                       pasowanie16-1pasowanie16-2

"Oto jest tradycja taka, że dziś Święto Przedszkolaka"

Takie hasło towarzyszyło nam podczas uroczystości, którą obchodziliśmy 20 września. Zabawę rozpoczęliśmy na boisku, gdzie na dzieci czekały zawody sportowe. Po zabawach przeszliśmy do sal, gdzie rodzice przygotowali słodką niespodziankę. Wszystko zakończyliśmy kolorowym przemarszem z balonami ulicami Topólki.

Życzymy wszystkim Przedszkolakom z okazji ich święta, aby radość i zabawa towarzyszyły im każdego dnia:

 przedszkolaki1

przedszkolaki2

Wychowawcy grup:

M. Danielewicz, M. Smolarek, Anna Dykon

 

Bądź bezpieczny – wizyta policjantów w przedszkolu

7 października przedszkolaków odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Topólce. Przeprowadzili pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się na drodze. Przypomnieli o korzyści noszenia odblasków oraz jak zachowywać się, gdy zaczepi nas obca osoba. Panowie policjanci chętnie opowiedzieli o swojej bardzo odpowiedzialnej pracy. Natępnie razem z Policjantami dzieci wyszły na przejście dla pieszych, dzie pokazano im, jak prawidłowo powinny przechodzić na drugą stronę ulicy. Na zakończenie dzieci obejrzały samochód policyjny, a w podziękowaniu wręczyły własnoręcznie wykonaną laurkę.

                       polic1polic2

Wychowawcy grup:

Marzanna Danielewicz i Marlena Smolarek

ŚWIĘTO JESIENNYCH OWOCÓW I WARZYW

Z tej okazji dzieci wraz z rodzicami wykonały piękne kompozycje, które przywiozły do przedszkola. Jesienną wystawkę zaprezentowały na korytarzu szkolnym.

owoce1owoce2

ŚWIĘTO PRZEDSZKOLAKA

"Od najmłodszego aż po starszaka – wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka"

Takie hasło towarzyszyło wszystkim przedszkolakom podczas obchodów ich święta. Uroczystość połączona została z otwarciem i poświęceniem placu zabaw, który w tym dniu został odświętnie udekorowany przez rodziców. Zaproszeni goście życzyli dzieciom wesołych, radosnych i bezpiecznych zabaw. Na zakończenie była wspólna zabawa i słodki poczęstunek.

WYCIECZKA DO CIECHOCINKA

W środę 20 maja 2015 roku odbyła się wycieczka klas pierwszych do Ciechocinka. Podróż minęła bardzo szybko. Na miejscu czekała pani przewodnik, która pokazała nam ciekawe miejsca, takie jak: Tężnie, Park Zdrojowy, fontanny: „Jaś i Małgosia” i „Grzybek”, a także Zegar Kwiatowy. Następnie tramwajem konnym pojechaliśmy na „Rancho pod Olszyną”, gdzie czekało nas wiele atrakcji. Najbardziej cieszyliśmy się z jazdy konnej. Mimo, że pogoda nas nie rozpieszczała, bawiliśmy się świetnie. To był bardzo ciekawy i miły dzień.

M. Nieznańska i M. Linert

12 maja 2015 r dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały się w powiatowym konkursie recytatorskim oraz plastycznym pt.:”Już wiosna radosna”, który odbył się w Powiatowej Bibliotece w Radziejowie.

W konkursie recytatorskim I miejsce zajęła Julia Leszczyńska. Wyróżnienie zaś zdobyli : Wiktor Małobłocki i Natalia Hernacka. Udział brały też: Magdalena Górecka i Agata Grabczyńska.

W konkursie plastycznym I miejsce zajęła Natalia Hernacka, II miejsce- Magdalena Górecka, a wyróżnienie otrzymali: Lena Kotlińska, Alicja Orszulak, Wiktoria Kowalewska, Sylwester Mętlewicz.

Za swoje sukcesy dzieci otrzymały nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

 

DZIEŃ WIOSNY

20 marca dzieci z oddziałów przedszkolnych przeszły kolorowym korowodem pobliskimi ulicami w poszukiwaniu „Pani Wiosny”. Towarzyszył im wesoły śpiew i granie brawa przechodniów.

WYCIECZKA DO WŁOCŁAWKA

17.03.2015 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z grupy Ob wraz ze swoimi paniami wybrały się do Sali Zabaw „Kubuś” we Włocławku, spędzając czas na aktywnych zabawach ruchowych. Niezwykłą frajdą okazała się konstrukcja składająca się z labiryntu, przejść, zjeżdżalni oraz basenu z piłeczkami.

Dzieci z wielką chęcią znajdowały sobie różne zajęcia.

Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji wróciliśmy do Topólki.