ROK SZKOLNY 2020/2021 

 „Wielka sprawa - nasze prawa”

20 listopada dzieci z grupy 0a i 0b wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Wszystkie dzieci oraz panie przyszły do przedszkola w niebieskich  ubraniach, gdyż kolor niebieski symbolizuje jedność z dziećmi na całym świecie. Niebieskie były też dekoracje w salach i na korytarzu szkolnym. Przedszkolaki przypomniały sobie, jakie są ich prawa podczas oglądania projekcji filmu edukacyjnego, odbyły również podróż do Krainy Praw Dziecka w formie opowieści ruchowej. Na zakończenie odcisnęły swoje pomalowane na niebiesko dłonie na plakacie z Prawami Dziecka.

M. Danielewicz,
M. Smolarek


 

"Jesteśmy Polką i Polakiem"

10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Święto Niepodległości. Pamiętały o odświętnym stroju, wykonywały kotyliony i ozdoby sali w barwach narodowych. Obejrzały film "Z albumu dziadka - historia Józefa Piłsudskiego". Wysłuchały kilku piosenek patriotycznych i wspólnie zaśpiewały hymn państwowy.

M. Danielewicz, M. SmolarekŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

2 października grupy 0a i 0b obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu, który przypada zawsze w pierwszy piątek tego miesiąca. Symbolem wyjątkowego dnia była uśmiechnięta buzia, którą wykonał każdy przedszkolak. Zorganizowane były różne zabawy plastyczne i ruchowo- muzyczne a ich nieodzownym elementem był wesoły, promienny uśmiech. Przedszkolakom przez cały dzień towarzyszyło hasło: „Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była uśmiechnięta”. Dzieci postanowiły, że od dzisiaj uśmiechem witać będą każdy dzień w przedszkolu.

M. Danielewicz
M. SmolarekDZIEŃ MAŁEGO MĘŻCZYZNY

30. września upłynął w Punkcie Przedszkolnym pod znakiem „Super Chłopaka”. Koleżanki z grupy 1 życzyły chłopcom wszystkiego najlepszego, humoru radosnego i aby codziennie spotykało ich coś magicznego. Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek od Rady Rodziców.

                                                                                                                                 Anna DykonDZIEŃ CHŁOPAKA W „ZERÓWKACH”

30 września to wyjątkowa data w kalendarzu, gdyż każdy przedszkolak dobrze wie, że gdy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż do starszaka, wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

Nie inaczej było też w szkolnych „zerówkach”. Dziewczynki i panie z grupy 0a i 0b nie zapomniały o tym święcie i z tej okazji złożyły życzenia i przygotowały niespodzianki dla swoich „Super Chłopaków”. W kapeluszach, które otrzymali, prezentowali się jak prawdziwi dżentelmeni.

M. Danielewicz
M. Smolarek


 
 "ŚWIĘTO KROPKI"
 

15 września to Międzynarodowe Święto Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych w czasie zajęć poznały genezę tego święta, wykonywały prace plastyczne z "kropką" w roli głównej oraz uczestniczyły w wielu zabawach wykazując się pomysłowością i inwencja twórczą. Był to niezwykle radosny i kolorowy dzień.

M. Danielewicz
M. Smolarek