ROK SZKOLNY 2021/2022 

 

 Wakacje tuż – tuż

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystego zakończenia roku przedszkolnego 2021/2022 w Punkcie Przedszkolnym.

Wychowawczynie

 


 

Pożegnanie oddziałów przedszkolnych

24 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia roku przedszkolnego oraz pożegnania starszaków. W uroczystości uczestniczyli też rodzice. Dzieci zaśpiewały  piosenki  i  otrzymały  dyplomy. Kolejni absolwenci naszego przedszkola opuszczają nas, by rozpocząć po wakacjach naukę w klasie pierwszej. Życzymy im wielu sukcesów i spełnienia marzeń oraz bezpiecznych i radosnych wakacji. 

M. Danielewicz
M. Smolarek

 Dni Otwarte w grupie 5-latków

 

W dniach 22-23 czerwca przedszkolaki z grupy 3 gościły dzieci 3-letnie wraz z rodzicami oraz swoich rodziców. Dzieci zaprezentowały zaproszonym gościom przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”. Spotkania upłynęły w miłej i radosnej atmosferze.

Anna Głowacka

 BEZPIECZNE WAKACJE

Na kilka dni przed rozpoczęciem wakacji odwiedził nas w Punkcie Przedszkolnym sierżant sztabowy Krystian Mrówczyński z pobliskiego posterunku policji. Pan policjant spotkał się z najmłodszymi dziećmi, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Wśród dzieci nie było nikogo, kto by nie znał numeru alarmowego 112 lub nie znal zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Dziękujemy Panu dzielnicowemu za miłe spotkanie.

Wychowawczynie

 "Piknik rodzinny"

14 czerwca na boisku szkolnym odbył się „Piknik Rodzinny” z udziałem dzieci z oddziałów przedszkolnych, ich rodziców i wychowawców. Na początku dzieci z dużym zaangażowaniem przystąpiły do zaprezentowania swoich możliwości wokalnych, recytatorskich i ruchowych. Do zabaw tanecznych zaprosiły także swoich rodziców. Pogoda dopisała, dzięki czemu rodziny mogły oddać się wspólnym zabawom i mile spędzić czas. Przedszkolaki  chętnie korzystały z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji. Nie zabrakło też pysznego poczęstunku, kiełbasek z grilla i waty cukrowej.

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację tej imprezy plenerowej.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

 

DZIEŃ DZIECKA W GRUPIE 3

 

1 czerwca w ramach obchodów Dnia Dziecka przedszkolaki z grupy 3 wybrały się z wizytą do Ochotniczej Straży Pożarnej w Topólce. W trakcie spotkania druhowie zapoznali dzieci z pracą strażaka, wyposażeniem wozów oraz sprzętem strażackim wykorzystywanym podczas różnych akcji ratowniczo-gaśniczych. Dzieci miały okazję lać wodę z węża strażackiego, przymierzyć strój strażaka oraz przejechać się  wozem strażackim. 

Dziękujemy za pełne  niezapomnianych wrażeń i  wspomnień spotkanie. Życzymy wszystkim strażakom, by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.

Kolejnym punktem zaplanowanym w tym wyjątkowym dniu były wspólne tańce i wesołe zabawy na dyskotece integracyjnej w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce. 

Przedszkolaki wróciły do przedszkola nieco zmęczone, ale zadowolone. 

Anna Głowacka

 


 

Radość i zabawa

 

W Dniu Dziecka, przedszkolaki z grupy 2 wraz z rodzicami zwiedzały Ogród Zoobotaniczny w Toruniu. Podziwiały miejscowe rośliny i egzotyczne zwierzęta. Po posiłku pojechały do sali zabaw, gdzie wśród wielu atrakcji aktywnie spędziły czas.

Życzymy dzieciom z okazji ich święta wiele radości i uśmiechu na co dzień.

                                                                                                                                          Anna Dykon

 Dzień Dziecka w przedszkolu

1 czerwca najmłodsze dzieci z Punktu Przedszkolnego świętowały Dzień Dziecka. Były gry, zabawy, ale również mini teatrzyk w wykonaniu p. Ani Orłowskiej. A gdy przedszkolaki zrobiły się bardzo głodne, posiliły się przygotowanym przez mamy posiłkiem.
Dzieciom życzymy wielu radości.

K. Wujkiewicz
L. Wajer

 


 

Wspomnienia z wycieczki do Solca Kujawskiego

31 maja dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawczyniami, rodzicami i paniami z Biblioteki Gminnej w Topólce wyruszyły w poszukiwaniu przygód do Solca Kujawskiego. Spędziły tam czas bardzo aktywnie. Przemierzając ścieżkę dydaktyczną mogły podziwiać ponad 100 modeli dinozaurów. Nie zabrakło też wrażeń na seansie filmowym w Kinie Emocji 5D. Uwieńczeniem wycieczki był plac zabaw bogato wyposażony w nowoczesne i bezpieczne urządzenia – huśtawki, zjeżdżalnie i karuzele. Wszyscy świetnie się bawili i poznali wiele niezwykłych ciekawostek na temat życia w prehistorii.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 Wycieczka do Mega Parku w Rudniku

25 maja przedszkolaki z grupy 5 – latków wspólnie z rodzicami wybrały się na wycieczkę do Mega Parku – Rodzinnego Centrum Edukacji i Rozrywki w Rudniku k. Grudziądza. Dzieci pod okiem przewodnika zwiedziły: Zoo, Krainę Mega Owadów, Krainę Stworzeń Morskich, Safari, Krainę Dinozaurów, Krainę Baśni, Bajek i Legend, Miasteczko Westernowe Kansas City oraz obejrzały Western Show. Na zakończenie dzieci spędziły czas na wspólnej zabawie w Lunaparku.
Mega Park okazał się nie tylko miejscem pełnym atrakcji i ciekawostek, lecz również idealną okazją do wspólnego spędzenia wolnego czasu. Wszyscy uczestnicy zadowoleni, pełni wrażeń i wspomnień, bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Anna Głowacka„Rodzina - tu zaczyna się życie,

a Miłość nigdy nie kończy”

 

Dzień Matki dla przedszkolaków z grupy 2 był okazją do rodzinnego spotkania. Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki, przygotowały upominki, a rodzice odwdzięczyli się słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło też rozmowy o rzeczach ważnych. Mama Anielki i Julka, pani Katarzyna Hernacka – Sobańska, która wykonuje zawód pielęgniarki, przypomniała i poprowadziła pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci i rodzice mogli sprawdzić swoje umiejętności na fantomie oraz poćwiczyć układanie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej. W dalszej części uroczystości członkowie rodzin próbowali swoich sił w różnych konkurencjach.

Wspólnie spędzone popołudnie wypełnione było miłą atmosferą i radosną zabawą.

                                                                                                                                 Anna Dykon

  Spotkanie z muzyką na żywo


W ramach realizacji tygodniowych zajęć: "W krainie muzyki", 18 maja dzieci z grupy 0a i 0b gościły w Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce na niezwykłej lekcji muzyki. Przedszkolaki aktywnie brały udział w spotkaniu poprzez próby gry na prezentowanych instrumentach, zadawanie pytań, rozwiązywanie zagadek muzycznych oraz wspólne muzykowanie. Spotkanie na żywo z muzykami i utworami granymi na instrumentach były wspaniałą okazją do rozbudzania zainteresowań muzycznych. Mamy nadzieję, że za kilka lat usłyszymy nasze dzieci grające w miejscowej orkiestrze dętej. Były to fantastyczne zajęcia, za które wszystkie dzieci gorąco dziękują Panom: Janowi Błaszczykowi i Szymonowi Augustyniakowi.


M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Sukcesy małych artystów

Utalentowane przedszkolaki odnoszą swoje małe-wielkie sukcesy zarówno w naszym przedszkolu, jak również poza jego murami.

10 maja kilkoro dzieci reprezentowało nas w Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym ph: „KOLOROWO MI, czyli kolorowe wierszyki” organizowanym przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną im. Franciszka Becińskiego w Radziejowie.

Niezmiernie miło nam poinformować, że w konkursie recytatorskim

I miejsce zajęła Nadia Tomczak z grupy 0b.


Nasze dzieci za swoją kreatywność zostały również docenione w wykonaniu prac plastycznych. I miejsce zajęli równorzędnie Helena Saks i Karol Szczerbiak z grupy 0b, a wyróżnienie zdobyła Julia Łączkowska, również z gr. 0b.

Gratulujemy wszystkim laureatom.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Jestem Polakiem,
jestem Europejczykiem

 

Obchodzony 9 maja Dzień Unii Europejskiej był okazją do zapoznania dzieci z grupy 2 Punktu Przedszkolnego z ideą wspólnoty i poznania kontynentu. Przedszkolaki zaznajomiły się z symbolami, hymnem i flagą UE. Rozmawiały o krajach członkowskich oraz o poczuciu wspólnoty i solidarności. Dowiedziały się, że żyjąc w Polsce są członkami rodziny europejskiej.

                                                                                                                                          Anna Dykon

 


 

Polska moja Ojczyzna

W minionym tygodniu przedszkolaki z grupy 2 w Punkcie Przedszkolnym rozmawiały o kraju ojczystym. Poznawały legendy, historie i symbole narodowe. W piątek przyszły w strojach galowych, śpiewały hymn polski i zastanawiały się nad tym, jak być prawdziwym patriotą. Rodzice przygotowali dla dzieci tradycyjne polskie desery, które bardzo wszystkim smakowały.
Dziękujemy i życzymy wspólnego i radosnego świętowania.


Anna Dykon

 


 

KONKURS RECYTATORSKI

22 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Topólce odbył się konkurs recytatorski dla dzieci z  oddziałów przedszkolnych pod hasłem "KOLOROWO MI, czyli kolorowe wierszyki". W konkursie wzięło udział 26 przedszkolaków. Wszyscy wykazali się niebywałymi zdolnościami recytatorskimi. Po burzliwych obradach jury wyłoniło laureatów, którzy będą reprezentować nasze przedszkole na etapie powiatowym konkursu:

I miejsce – Helena Saks 0b

II miejsce – Nadia Tomczak 0b

III miejsce – Laura Osmólska 0a

Wyróżnienia:  Kuba Dębowski 0b, Aleksander Banasiak 0a.

Serdecznie gratulujemy wszystkim dzieciom, a rodzicom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu wierszy.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Zainwestuj w Naszą Planetę!

Zgodnie z tegorocznym hasłem obchodów Dnia Ziemi, przedszkolaki z grupy 2
w Punkcie Przedszkolnym w ciągu minionego tygodnia uczyły się, jak dbać o naszą planetę. Trenowały umiejętność segregowania śmieci, poznawały alternatywne źródła energii. Poznały sposoby ograniczania produkcji śmieci. Podczas święta naszej planety wykonały eko – balon z surowców wtórnych, który zawierał rady, jak dbać o Ziemię. Życzymy wszystkim miłych chwil wśród pięknej i nieskażonej przyrody.

Anna Dykon

 


 

Wycieczka do sali zabaw

12 kwietnia dzieci z grupy 0a i 0b wybrały się na wycieczkę do sali zabaw Honolulu we Włocławku. Wyjazd związany był z wieloma emocjami oraz oczekiwaniem na nowe przeżycia. Celem naszej wycieczki była przede wszystkim integracja grup rówieśniczych oraz możliwość radosnego spędzenia czasu. Z utęsknieniem czekamy na kolejny taki wyjazd.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Paczka dla Ukrainy

Dzieci z Punktu Przedszkolnego włączyły się w akcję pomocy dla osób w ogarniętej wojną Ukrainie. Przygotowały paczki, które są wyrazem solidarności z walczącymi.

Wychowawcy

 


 

Powitanie Wiosny

21 marca dzieci z grupy 0a i 0b z radością świętowały powitanie wiosny. Zarówno w salach przedszkolnych, jak i w ubiorze królowały odcienie zieleni. Przedszkolaki przebrane za bociany, żabki, biedronki i motylki tańcem, wierszami oraz piosenkami powitały najpiękniejszą porę roku – wiosnę.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

 W ostatki, aktywnie i zdrowo

Ostatni dzień karnawału minął przedszkolakom z punktu przedszkolnego grupy 2 pod hasłem: „Ruch to zdrowie”. Zaprosiliśmy panią Annę Grabowską – trenera aerobiku, instruktora nauki pływania, na wspólne ćwiczenia przy muzyce. Pani Ania rozmawiała z dziećmi o tym, dlaczego warto podejmować różne formy ruchu. Poprowadziła zajęcia, w których dzieci chętnie wzięły udział. Po ćwiczeniach, choć trochę zmęczone, tryskały dobrym humorem i z apetytem zjadły przygotowaną owocową przekąskę.

Dziękujemy pani Annie, która nie tylko propaguje uprawianie sportów, ale także dba o urozmaicone i zdrowe posiłki dla naszych przedszkolaków. Życzymy wielu sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

                                                                                                                                          Anna Dykon

 


 

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to niezwykły, długo wyczekiwany dzień pełen wielu radości i przeżyć. Tak też było w czwartek 24 lutego. W barwnych salach balowych, dzieci w pięknych strojach bajkowych z ochotą uczestniczyły w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez wychowawców. Bal karnawałowy już za nami, ale wspomnienia po nim zostaną z dziećmi na długie tygodnie.

M.Danielewicz
M.Smolarek

 


 

Bal karnawałowy w przedszkolu


W czwartek, 24 lutego, dzieci z Punktu Przedszkolnego bawiły się na balu karnawałowym. Jak co roku, przedszkolaki przebrane były za księżniczki, rycerzy, super bohaterów, kotki i wróżki. Zabawę osłodziły tradycyjne pączki.

Wychowawczynie

 


 

 Światowy Dzień Kota

17 lutego w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy nietypowe święto – „Światowy Dzień Kota”. W tym dniu wszystkie dzieci upodobniły się do swoich czworonożnych przyjaciół, a podczas zajęć prezentowały zdjęcia swoich kotów. Rozmawiały też o kocich obyczajach i sposobach opieki nad nimi. Przez cały dzień przedszkolakom towarzyszyły wesołe "kocie zabawy" i piosenki.
 
M.Danielewicz
M.Smolarek

 


 

Walentynkowo w przedszkolu

14 lutego w grupach przedszkolnych odbyła się pogadanka na temat zwyczajów walentynkowych, historii i tradycji obchodzenia „Dnia św. Walentego”. Dzieci  z wielką radością wykonywały i obdarowywały się własnoręcznie wykonanymi kartkami walentynkowymi. 

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 


 

Konkursy dla klas 0

 

13 stycznia rozstrzygnięty został konkurs "Co powieszę na choince" organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Topólce. Wszyscy uczestnicy wykazali się pomysłowością i kreatywnością w wykonaniu swoich prac. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców i przyznała wyróżnienia:

Grupa 0a:

I miejsce – Laura Osmólska

II miejsce – Lena Kobyłecka

III miejsce – Adam Jasiński

Grupa 0b:

I miejsce – Antonina Mendel

II miejsce – Kuba Dębowski

III miejsce – Sabina Białkowska i Helena Saks

Wyróżnienia: Marcelina Jakubowska – 0b i Izabela Lewandowska – 0b.

Natomiast w konkursie plastycznym na "Najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową", zorganizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury w Topólce, I miejsce zajęła Marcelina Jakubowska z grupy 0b.

Gratulacje, mali artyści!

M.Danielewicz
M.Smolarek

 

 


 

"Tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe"

Okres przedświąteczny to czas na poznawanie tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. W przedszkolu to również czas intensywnych przygotowań do świąt.

Wszystko zaczęło się od wykonania dekoracji świątecznej do przyozdobienia sali. Dzieci wspólnie z rodzicami wykonały w domu ozdobę na choinkę na konkurs ogłoszony przez Bibliotekę Gminną w Topólce.

Było też wspólne ozdabianie świątecznych pierniczków, słuchanie oraz nauka kolęd i pastorałek. Wspólne kolędowanie i składanie życzeń odbyło się podczas Wigilii klasowej.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Mój przyjaciel Miś

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia Biblioteka Gminna w Topólce zaprosiła dzieci klas 0 do udziału w konkursie plastycznym. Bohaterem prac był Miś wykonany dowolną techniką. Wszystkie dostarczone prace były tak piękne, że komisja konkursowa miała nie lada problem z wybraniem tych najbardziej wyjątkowych. 2 grudnia nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu, a jego laureatami zostali:

grupa 0a:
I miejsce
– Lena Kobyłecka
II miejsce – Martyna Rewers
III miejsce – Adam Jasiński

grupa 0b:
I miejsce
– Helena Saks
II miejsce
– Filip Michalak
III miejsce
– Janina Markwant

Wyróżnienia otrzymali: Maja Polichnowska - 0a, Natalia Świątkowska-Strömich - 0a, Antonina Mendel-0b, Izabela Lewandowska-0b, Kuba Dębowski-0b, Tymon Matusiak-0b i Nadia Tomczak-0b.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Mikołajki

"6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie". Jest to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przedszkolaki przygotowały się do tego święta bardzo starannie i dużo wcześniej, wykonując mikołajkowe dekoracje sali. Przygotowały też ogromny, czerwony worek, w którym znalazły dla siebie upominki. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy, że nie zapomniałeś o nas.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Fotorelacja z andrzejek w grupie 1 i 3 punktu przedszkolnego.
A. Głowacka
K. Wujkiewicz

 


 

„Abra kadabra

  • niech się czarów spełni magia!”

 

 Z końcem listopada obchodzimy andrzejki. W dniu św. Andrzeja, przedszkolaki z punktu przedszkolnego kultywowały andrzejkowe tradycje. Podczas lania wosku, wróżb z butami czy filiżankami, z przymrużeniem oka poznawały swoją przyszłość. Życzymy wszystkim pomyślności

i zapraszamy znów za rok.

                                                                                                                                           Anna Dykon

 


 

DZIEŃ KREDKI

22 listopada kolorowe kredki duże i małe zagościły w oddziałach przedszkolnych, aby przypomnieć wszystkim o swoim święcie. Dzieci podczas zajęć wykonywały kolorowe rysunki, słuchały opowiadań o kredkach, poznały różne ich rodzaje. Brały udział w zabawach z kredkami w roli głównej i bawiły się przy piosence "Kolorowe kredki". Na zakończenie przedszkolaki wspólnie zastanawiały się : "co by było, gdyby nie było kolorów".

M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Dzieci swoje prawa mają
teraz wszyscy je już znają!

W przeddzień Dnia Praw Dziecka, przedszkolaki z punktu przedszkolnego rozmawiały na temat swoich praw i obowiązków. Choć są jeszcze mali, wiedzą, że prawa należy przestrzegać, a obowiązki wypełniać. Zachowując prawo i niosąc pomoc, szanujemy każdego człowieka, zwłaszcza małego. Życzymy wszystkim, aby nikt nie łamał ich praw.

                                                                                                                                       Anna Dykon

 


 

Konkurs plastyczny o jesieni rozstrzygnięty

W październiku we współpracy z Biblioteką Gminną w Topólce ogłoszony został dla dzieci z oddziałów przedszkolnych konkurs plastyczny: "Jesień". Celem konkursu było rozbudzanie fantazji i wyobraźni twórczej dzieci. 10 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu. Miło nam poinformować o jego wynikach:

Grupa 0a

I miejsce- Adam Jasiński
II miejsce – Julia Kozińska
III miejsce – Tymoteusz Aleksiński

Grupa 0b

I miejsce - Helena Saks
II miejsce - Nadia Tomczak
III miejsce - Janina Markwant

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy autorzy prac zostali nagrodzeni dyplomami i drobnymi upominkami. Wszystkie prace były bardzo piękne i ciekawe. Zachęcamy dzieci do brania udziału w kolejnych konkursach.

M.Danielewicz
M.Smolarek

 


 

Pasowanie na Przedszkolaka

Dzień 9 listopada na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków, które po raz pierwszy w tym roku szkolnym zawitały do przedszkola. To dla nich zorganizowana została ta uroczystość.

W części artystycznej wszystkie dzieci zaprezentowały swoje umiejętności, dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Nie zabrakło wierszy, piosenek, zabaw ruchowych i tańców. Dzieci złożyły obietnicę, że będą uśmiechniętymi, dobrymi i dzielnymi przedszkolakami. Pani Dyrektor dokonała Uroczystego Pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Teraz dzieci z dumą mogą powiedzieć - Jestem Przedszkolakiem!

M.Danielewicz
M.Smolarek

 


 

Pierwsza lekcja historii

10 listopada w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji dzieci zostały zaproszone przez panie z Biblioteki Gminnej w Topólce, aby wziąć udział w wyjątkowej lekcję historii. Głównym celem spotkania było kształtowanie u dzieci miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego tradycji i kultury. Dzieci wysłuchały fragmentu opowiadania pt. „Pan na Kasztance” z książki „Bitwa Warszawska 1920 roku czyli Cud nad Wisłą”.

M.Danielewicz
M.Smolarek

 


 

Dzień Postaci z Bajek

5 listopada w oddziałach przedszkolnych dzieci obchodziły „Dzień Postaci z Bajek”. Baśnie i bajki towarzyszą wszystkim od najmłodszych lat, są źródłem nieograniczonych przeżyć i wrażeń. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Przedszkolaki podczas zajęć słuchały fragmentów bajek, rozpoznawały bajkowe postacie i tytuły bajek, rysowały również swoją ulubioną postać. Na koniec bajkowego dnia dzieci miały okazję obejrzeć bajkę pt.: „Trzy małe świnki” w formie Teatrzyku Kamishibai” zaprezentowanego przez panią z biblioteki szkolnej. Był to dla wszystkich dzieci bardzo miły i wyjątkowy dzień.

M.Danielewicz
M.Smolarek

 


 

Święto Poczty Polskiej


18 października jest dniem pracowników poczty. Z tej okazji przedszkolaki z grupy 2 odwiedziły miejscowy urząd pocztowy. Dzieci złożyły życzenia i wręczyły przygotowane laurki. Dziękujemy za dostarczane wiadomości i paczki. Życzymy dużo zdrowia i wielu życzliwych odbiorców.

                                                                                                                                        

 Anna Dykon

 


 

Aktywnie i zdrowo

Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie gwarantują prawidłowy wzrost i rozwój, dlatego przedszkolaki z grupy 2 uczą się jak dbać o zdrowie. Dzieci poznawały witaminowe przysmaki jakimi są owoce i warzywa. Przygotowywały pyszny sok warzywno – owocowy. Wybrały się do Klubu Seniora w Topólce na zajęcia z fizjoterapeutą. Obserwowały ćwiczących seniorów, którzy swoim zaangażowaniem dają dzieciom przykład jak trzymać formę pomimo upływu lat.

Pod czujnym okiem fizjoterapeutki, pani Marleny Jakubowskiej – mamy Ignasia i Marceliny, wzięły udział w sesji ćwiczeniowej. Uzyskały wiele cennych rad jak dbać o zdrowie fizyczne, postawę i ogólną sprawność.

Dziękujemy za pouczające spotkanie, życzymy drogim seniorom wiecznej młodości, tej duchowej i fizycznej.

                                                                                                                                           Anna Dykon

 


 

"Tydzień pełen atrakcji"

Za nami ostatni tydzień września, który wypełniony był atrakcjami,  jakie przypadały na poszczególne dni. We wtorek królowały jabłka, ponieważ obchodziliśmy "Dzień Jabłka". Dzieci ochoczo przystąpiły do wykonywania prac plastycznych – kolorowych jabłek, które zostały zamieszczone na papierowej jabłoni. Było dużo zabaw ruchowych do piosenki "Małe czerwone jabłuszko" i wspólny jabłkowy poczęstunek. 

W środę przedszkolaki wybrały się na spacer do pobliskiego lasu w poszukiwaniu oznak nadejścia jesieni. Poznawały przyrodę patrząc, słuchając, dotykając.

W czwartek swoje święto obchodzili chłopcy, dla których dziewczynki własnoręcznie wykonały pamiątkowe laurki i złożyły gorące życzenia. Były również zabawy muzyczno – taneczne integrujące grupę i dyskoteka przy ulubionych dziecięcych przebojach.

M. Danielewicz
M.  Smolarek

 Dzień Super Chłopaka

 

30 września przedszkolaki z grupy 2 poszły z wizytą do super druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Topólce. Dh Jarosław Piasecki i dh Magdalena Wojtysiak wraz z kolegami oprowadzili i opowiedzieli dzieciom o służbie w straży. Przedszkolaki dowiedziały się na czym polega zawód strażaka. Zobaczyły sprzęt wykorzystywany do ratowania poszkodowanych na lądzie i w wodzie. Miały okazję założyć strażacki kombinezon, próbowały udźwignąć butlę z tlenem, a także zasiadły za kierownicą wozu strażackiego. Dowiedziały się też, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych. Był też czas na relaks w nowej remizie strażackiej. Po tej wizycie wielu przedszkolaków, zarówno chłopców jak i dziewczynek, deklarowało w dorosłości służbę w ochotniczej straży pożarnej. Dziękujemy strażakom z OSP Topólka za pouczające spotkanie i życzymy wszystkim druhom siły i wytrwałości w pełnieniu służby.

                                                                                                                                          Anna Dykon

 


 

Wycieczka do sali zabaw

23 września dzieci z grupy 5-latków wybrały się na wycieczkę do Sali Zabaw Honolulu we Włocławku, gdzie pod czujnym okiem opiekunów spędziły radośnie czas na wspólnej zabawie.

Anna Głowacka

 


 

Lecą liście...

23 września w ramach powitania Jesieni w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy "Dzień Spadającego Liścia". Dzieci wykonywały bukiety ze zgromadzonych liści, porównywały ich kształty, kolory, odgadywały nazwy drzew, z których już spadły. Uwieńczeniem zajęć były wesołe zabawy ruchowe w ogrodzie szkolonym z wykorzystaniem spadających, kolorowych liści.

 M. Danielewicz
M. Smolarek

 


 

Integracja i zabawa

21 września przedszkolaki z Punktu Przedszkolnego - grupa 2 - wybrały się do włocławskiej sali zabaw Kids & Play. Wyjazd był okazją do aktywnego spędzenia czasu oraz zacieśniania więzi przedszkola z rodziną. Wspólna, wesoła zabawa posłużyła lepszemu poznaniu dzieci i ich rodziców. Udany wyjazd zachęca do organizowania kolejnych wycieczek. Dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Topólce za współfinansowanie wyjazdu.

Anna Dykon

 


Bezpieczny Przedszkolak

   Dzień Przedszkolaka w Punkcie Przedszkolnym obchodzony był w tym roku pod hasłem „Bezpieczny Przedszkolak”. Z tej okazji dzieci rozmawiały o bezpieczeństwie w przedszkolu. Utalały zasady współpracy podczas zajęć i zabaw.

  Tego dnia zawitali do nas wyjątkowi goście z KPP w Radziejowie. Opowiadali dzieciom o bezpieczeństwie w różnych sytuacjach życiowych. St. asp. Piotr Świderski i mł. asp. Maciej Stawicki, przedstawili dzieciom czworonożnych przyjaciół – psy w służbie policji. St. asp.Piotr Świderski  opowiedział przedszkolakom na czym polega ich służba oraz jak przebiega szkolenie. Policjanci zaprezentowali jak psy reagują na komendy.

  Sierż. sztab. Magdalena Cywińska - Grobelska rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniała jak ważne jest noszenie kamizelek i odblasków. Powiedziała w jakich sytuacjach i w jaki sposób używać numeru alarmowego 112. Nauczyła dzieci bezpiecznej pozycji w razie niebezpiecznego kontaktu z psem.

 Wizyta policji w przedszkolu była ważnym wydarzeniem, dzięki któremu nasze przedszkolaki poczuły się bezpieczne oraz nauczyły wielu ważnych zasad. Policjanci obdarowali dzieci odblaskami. Przedszkolaki odwdzięczyły się upominkiem i pamiątkowym dyplomem.  

  Dziękujemy wszystkim policjantom za ich ofiarną służbę na rzecz bezpieczeństwa przedszkolaków i ich rodzin oraz życzymy satysfakcji z wykonywanej pracy.

                                                                                                                                            Anna Dykon

W swoje Święto dzieci z Topólki gościły radziejowskich policjantów oraz służbowe owczarki.
DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA Z POLICJANTAMI


 20 września to wyjątkowa data dla wszystkich przedszkolaków, gdyż w tym dniu obchodzą Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Pan Dyrektor złożył dzieciom życzenia i przekazał "czarodziejski klucz", który otwierał drzwi do radosnego świata przedszkolaków. Dzieci zaśpiewały ochoczo "Hymn przedszkolaka", uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Były tańce z balonami i chustami animacyjnymi. Na pamiątkę tego wyjątkowego spotkania każdy przedszkolak otrzymał pamiątkowy medal. Nie zabrakło również przygotowanych przez rodziców słodkości.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 
 

 
 

„Bezpieczny przedszkolak”

W poniedziałkowy poranek 13 września dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedzili policjanci z Posterunku Policji w Topólce – Kierownik  asp.szt. Robert Zarębski oraz sierż. szt. Radosław Urbaniak. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych przeprowadzili pogadankę o bezpieczeństwie dzieci na drogach, w  domu oraz podczas jazdy autobusem szkolnym. Policjanci podkreślili, jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych, szczególnie w okresie jesiennym. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki. Nie zabrakło także wspólnych zdjęć z policjantami.

M. Danielewicz
M. Smolarek

 

 
 

15 września po raz kolejny był  „Międzynarodowy Dzień Kropki”. Dzieci rozpoczęły świętowanie od obejrzenia historii o małej Vashti. Sale przedszkolne stały się „kropkowym światem”. Panie zorganizowały zajęcia, które pomagały dzieciom odkryć ich talenty. Pomysłowość przedszkolaków nie miała granic. Powstały piękne „kropkowe  dzieła sztuki”. Miłą niespodzianką była wizyta pani Anny Orłowskiej z biblioteki szkolnej, która zaprezentowała inscenizację wiersz pt. „Kropka”. „Kropkowe święto” sprawiło wszystkim dzieciom wiele radości.

M. Danielewicz
M. Smolarek