ROK SZKOLNY 2020/2021

 


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Topólce odbyła się Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana przez Proboszcza parafii Ks. kan. Antoniego Wojciechowskiego. Oprócz nielicznych z uwagi na obostrzenia epidemiczne uczestników mszy, wzięli w niej także udział reprezentanci szkolnego Koła Caritas i 3 Drużyny Harcerskiej "Ignis" im. Jana Bytnara przy SP w Topólce.

Tekst: Lidia Wąsikowska

Foto: Aneta Tejman

 


 

Drogie Dzieci i Uczniowie!


Wiemy, że z wielką niecierpliwością czekacie na wyniki konkursów ogłoszonych przez Radę Rodziców. Nie będziemy Was dłużej trzymać w niepewności i podajemy do publicznej wiadomości laureatów, wyłonionych przez jury w składzie:
- nauczyciel plastyki - p. Eliza Ospalska Grudzień,
- wychowawca świetlicy szkolnej; przewodnicząca zespołu ds. Promocji Szkoły i Wych. Przedszkolnego - p. Lidia Wąsikowska,
- zastępca przewodniczącej Rady Rodziców - p. Anna Bartoś.

Konkurs plastyczny "Pani Jesień" - kat. "przedszkole i zerówka":

miejsce 1- Jakub Ciesielski - kl.0B,

miejsce 2 - Franciszek Augustyniak - grupa 3 latków,

miejsce 3 - Filip Kempara - kl.0B.


Wyróżnienia:

Ksawery Waszak - kl.0B,
Marcelina Jakubowska - grupa 5 latków.


Konkurs plastyczny "Pani Jesień" - kat. "klasy I - III":

miejsce 1- Nikola Jarka - kl. IIIB,

miejsce 2 - Aleksandra Mikołajewska,

miejsce 3:
- Klaudia Wasielewska - kl. IB,
- Michał Szews - kl. IIIB.

Konkurs fotograficzny "Jesień wokół nas" - kat. "klasy IV - VIII":

miejsce 1 - Michał Krzysztof Dykon - kl. IVB,

miejsce 2:
- Weronika Adrian - kl. VIC,
- Dominika Olejniczak - kl. VIIA,
- Marcjanna Kozińska - kl. IV B,

Miejsce 3
- Julia Teresa Dykon - kl. VIIIB,
- Bartosz Mikołajewski - kl. VIC,
- Marcel Dobiecki - kl. VIIA.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za udział i serdecznie gratulujemy laureatom. W sprawie wręczenia nagród zwycięzcom będziemy się kontaktować mailowo.

Trzymajcie się cieplutko.

Przewodnicząca Rady Rodziców
Agata Bystrzycka


 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH


W piątek 30 października w naszej szkole odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pomimo tego, iż z powodu pandemii uroczystość ta miała znacznie skromniejszy charakter niż co roku, pierwszoklasistom już od samego rana towarzyszyły duże emocje, a podczas pasowania na ucznia klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce panował tak podniosły i uroczysty nastrój, że z pewnością dzień ten na długo pozostawi w pamięci uczniów niezapomniane wrażenia.

Tekst: Lidia Wąsikowska

Foto: Anna Grabowska

 


 

"Uroki Ziemi Kujawskiej"

Miło mi poinformować, że w październiku 2020 r. uczniowie klasy IIa naszej szkoły brali udział w konkursie fotograficznym „Uroki Ziemi Kujawskiej”, organizowanym przez ZS RCKU w Przemystce.
Wyróżnienie otrzymała Maria Kordylak za pracę „Serce Kujaw - Jezioro w Sadłużku”.
Dyplomy otrzymali: L. Mańkowska – ,,Zachód’’, L. Jarzynowska – ,,W podziękowaniu żołnierzom’’, N. Szotkiewicz – ,,Jezioro Głuszyńskie’’, H. Urbański – ,,Wschód słońca’’

Wychowawczyni klasy II a
Marianna zielińska

 Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada przypada 102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii państwa i narodu polskiego.
Z powodu pandemii nasza szkoła uczciła zbliżające się Narodowe Święto Niepodległości inaczej niż w latach poprzednich. Uczniowie wspólnie z wychowawcami obejrzeli prezentację ukazującą historię wielkiego zwycięstwa okupionego krwią naszych przodków. Przenieśli się myślami do dawnych czasów i spojrzeli na Polskę oczami jej bohaterów.
Znajomość dziejów Ojczyzny jest obowiązkiem nas wszystkich, gdyż jak powiedział grecki historyk Tukidydes: „Narody tracąc pamięć, tracą życie”. Pamiętajmy o tym 11 listopada. Wywieśmy w ten dzień biało - czerwone flagi, wykonajmy piękne kotyliony, zapalmy znicze bohaterom.

Nauczyciel historii
Agnieszka Kordylak

 


X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

   2 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach jubileuszowego Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Tego dnia na lekcjach matematyki uczniowie klas III-VIII przystąpili do egzaminu pisemnego ze znajomości tabliczki mnożenia. Ci, którzy zdali egzamin otrzymali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia” oraz pamiątkową odznakę. W dniach poprzedzających akcję uczniowie mieli okazję na różne sposoby przypomnieć sobie i utrwalić tabliczkę mnożenia. Na szkolnych schodach zostały umieszczone plakaty z tabliczką mnożenia. Plac przed szkołą pokrył się zapisanymi przez uczniów trudniejszymi przykładami mnożenia w zakresie 100. Po raz kolejny udział w akcji pokazał, że naukę matematyki można połączyć z dobrą zabawą.

Nauczyciele matematyki

 WRĘCZENIE NAGRÓD ZA KONKURS PLASTYCZNY

Choć z dużym opóźnieniem z powodu pandemii, a potem wakacji, laureaci szkolnego konkursu plastycznego „PORTRET MOJEJ MAMY”, który odbył się w maju br., otrzymali dziś w szkole długo wyczekiwane nagrody i dyplomy. Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy pozostałych uczniów do udziału w kolejnych konkursach!

 

Przypominamy laureatów konkursu:

WERDYKT JURY:

I miejsce – Aurelia Wiśniewska z kl. IIIb (obecnie IVb)
II miejsce – Zofia Kordylak z kl. IIb (obecnie IIIb)
III miejsce – Aleksandra Chłodzińska z kl. IIb (obecnie IIIb)

WYRÓŻNIENIA:

- Leon Dobiecki z gr. 0b (obecnie Ib)
- Zuzanna Desecka z gr. 0b (obecnie Ib)
- Marcjanna Kozińska z kl. IIIb (obecnie (IVb)

WERDYKT PLEBISCYTU FACEBOOKOWEGO:

I miejsce – Leon Dobiecki z gr. 0b (obecnie Ib)
II miejsce – Aleksandra Chłodzińska z kl. IIb (obecnie IIIb)
III miejsce – Zuzanna Desecka z gr. 0b (obecnie Ib)

Sponsorzy nagród 
Rada Rodziców i Lidia Wąsikowska