ROK SZKOLNY 2019/2020

 


 WALENTYNKI

14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Walentego, popularnie zwany walentynkami. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających życzenia dla osób, które darzymy sympatią. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Uczniowie wrzucali kartki z życzeniami do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztowej, które następnie szkolny listonosz roznosił do adresatów.

Walentynki to doskonała okazja do okazywania przyjaźni i wzajemnej życzliwości.

MAKULATURA

Samorząd Uczniowski


3 października wybieraliśmy nową Radę Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 167 uczniów klas IV-VIII. Spośród kandydatów wyłoniono następującą Radę Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca - Oliwia Orłowska z kl. VIIb

Zasępca przewodniczącej - Izabela Orłowska z kl. VIa

Sekretarz - Marika Mazurek z kl. VIIa

Skarbnik - Zuzanna Matusiak z kl. VIb

P1180492

 

 


 

ROK SZKOLNY 2018/2019


 

W związku ze zbliżającą się 20. rocznicą nadania imienia naszej szkole Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na drugą i trzecią zwrotkę hymnu szkolnego. W konkursie zwyciężyły uczennice klas V. Autorką drugiej zwrotki jest Hanna Kordylak z kl. Va, a trzeciej Zuzanna Matusiak z kl. Vb.

Przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyła się akcja charytatywna „Serce za serce” przeprowadzona przez Mały i Duży Samorząd Uczniowski. Celem było zebranie funduszy dla Kubusia ciężko chorego chłopca naszej gminy. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży pierników w kwocie 500 zł zostały przekazane mamie chłopca. Dziękujemy wszystkim, którzy okazali serce i włączyli się w tę akcję.

Andrzejki

Andrzejki to stara tradycja ludowa. Jest to wieczór wróżb i okazji do dobrej zabawy. 29 listopada w naszej szkole uczniowie mieli możliwość uczestniczyć w zorganizowanej przez SU i harcerzy - Zabawie Andrzejkowej. Uczestnicy imprezy wróżyli sobie przyszłość, a czas pomiędzy wróżbami umilała muzyka, przy której odbywały się tańce.
Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu miłych wrażeń.

 

Mikołajki

6 grudnia 2018r. naszą szkołę odwiedził Św. Mikołaj. Z tej okazji dzieci nosiły na głowach czerwone czapeczki. Mikołaj jak co roku, przyniósł ze sobą słodkie upominki dla każdego dziecka. Pytał, czy były grzeczne i cieszył się ze spotkania z nimi.
Był bardzo serdeczny i obiecał wrócić tu za rok, a tym, którzy będą niegrzeczni zamiast cukierków wręczy rózgę. Miejmy nadzieję, że nikt jej nie dostanie.

 

Dzień Chłopaka

W naszej szkole 3 października 2018r obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla całej społeczności szkolnej. Wszyscy doskonale się bawili.

 

Dnia 3 października 2018r. w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu wzięło udział 235 uczniów klas IV-VIII oraz klasy III gimnazjum. Każdy uczeń mógł oddać swój głos na jednego z trzynastu kandydatów. Głosowanie odbyło się zgodnie z zasadami demokracji. W głosowaniu tajnym zostali wyłonieni przedstawiciele samorządu:

przewodniczący - Dawid Stawicki kl.IIIa (gimnazjum)
zca przewodniczącego - Natalia Jarzynowska kl.IIIb (gimnazjum)
skarbnik - Dawid Majchrzak kl.VIIIb

 


Pozostałe osoby kandydujące weszły w skład Rady Samorządu Uczniowskiego:

Hannna Kordylak kl.Va
Izabela Orłowska kl.Va
Julia Sadowska kl.Va
Hanna Jakubowska kl.Vb
Marika Józwiak kl.Vb
Oliwia Orłowska kl.VIb
Agata Rakowska kl.VIIb
Oliwia Śniegowska kl.IIIa (gimnazjum)
Konrad Karpiński kl.IIIb (gimnazjum)
Mateusz Sadowski kl.IIIc (gimnazjum)

Życzymy naszemu samorządowi owocnej pracy na rzecz społeczności naszej szkoły oraz żeby spełnił pokładane w nim nadzieje.

 

Roczny plan pracy Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce

 


 

ROK SZKOLNY 2017/2018


Talentynki 2018

Pierwszy dzień wiosny to doskonała okazja do zaprezentowania uczniów uzdolnionych muzycznie, plastycznie i tanecznie, dlatego 21 marca odbyły się w naszej szkole Talentynki. Kolorowe stroje uczniów, żabki i bociany, które pojawiły się w prezentacji uczniów klas O, podkreśliły niezwykłą atmosferę tego dnia.Podczas Talentynek podziwialiśmy występy uczniów uzdolnionych wokalnie  z klas IV-VII.Wysłuchaliśmy koncertów skrzypcowych, gry na akordeonie i na gitarze. Talent taneczny zaprezentowały uczennice z młodszej grupy ,,Biedronki” i starszej ,,Iskry”. Prace uczniów uzdolnionych plastycznie można było podziwiać na gazetce ściennej. Ogromnym poczuciem humoru wykazali się uczniowie klas gimnazjalnych-IIIb i IIb, swoimi skeczami wprowadzili nas w radosny, wiosenny nastrój. Wszystkim wykonawcom serdecznie dziękujemy za wspaniałe powitanie wiosny. 


Opiekunowie SU

 

Pomagamy!

W dniach od 4 do 8 grudnia sprzedawaliśmy w naszej szkole i kościele pierniki, ozdoby bożonarodzeniowe oraz kartki świąteczne. Wszystko to w ramach akcji charytatywnej „I ty możesz zostać świętym Mikołajem”, której organizatorami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła „Caritas”. Zebrane pieniądze zostały przekazane potrzebującym uczniom naszej szkoły. Wszystkim, którzy wsparli tę akcję serdecznie dziękujemy.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
Opiekunowie Szkolnego Koła „Caritas”

 

U nas też był Mikołaj

Wszyscy uczniowie czekali na niego z niecierpliwością i …. pojawił się. Tradycyjnie 6 grudnia święty Mikołaj przybył do naszej szkoły w towarzystwie Śnieżynek. Częstował cukierkami, w zamian otrzymał piosenki i wiersze. W tym roku przedstawicielom Samorządu Uczniowskiego pomagały panie z Rady Rodziców, które wręczały uczniom słodkie upominki ufundowane właśnie przez Radę Rodziców. Po pamiątkowych zdjęciach w klasach Mikołaj opuścił szkolne mury, by z pewnością powrócić za rok.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Andrzejki w naszej szkole

Święty Andrzej Ci ukaże, co Ci los przyniesie w darze…
Według dawnych wierzeń noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Dzisiaj andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych.
30 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa przygotowana przez SU oraz drużynę harcerską „Ignis”. Dla uczniów została zorganizowana dyskoteka w rytm ulubionych piosenek. Nie mogło zabraknąć również wróżb. Każdy uczestnik z niecierpliwością przekuwał papierowe serce, aby odczytać imię swojej sympatii, poznawał znaczenie swojej daty urodzin. Katalog wróżb był obszerny i bogaty, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.
Tegorocznej zabawie andrzejkowej przyświecał cel charytatywny. Dziękujemy całej społeczności szkolnej za okazanie dobrego serca i przyłączenie się do akcji „Szlachetna Paczka”. Dzięki Wam udało nam się zebrać 308,67 zł. Z funduszy tych zostaną zakupione produkty spożywcze i chemiczne dla potrzebującej rodziny z terenu naszej Gminy.

Opiekunowie SU oraz drużyny harcerskiej „Ignis”

 

 

27 września 2017 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Głosowało 237 uczniów. Wyniki wyborów były następujące:

1. Zuzanna Szczepańska, kl. II c – 61 głosów.
2. Marcel Kordylak, kl. II a – 29 głosów.
3. Patrycja Bladoszewska, kl. V b – 39 głosów.
4. Natalia Jarzynowska, kl. II b – 38 głosów.
5. Karolina Czarnecka, kl. VII b – 15 głosów.
6. Alicja Biernacka, kl. IV a – 14 głosów.
7. Wiktor Nowak, kl. VI b – 13 głosów.
8. Zuzanna Matusiak, kl. IV b – 7 głosów.

Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Zuzanna Szczepańska, zastępcą przewodniczącej Marcel Kordylak a skarbnikiem Patrycja Bladoszewska. Opiekunami Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2027/2017 są Panie: Agnieszka Kordylak, Maria Gołębiewska, Emilia Kacprzak i Sylwia Kręcicka - Derela

 

samorzad 2

 

samorzad 1

 


2016/2017


Dnia 6 października odbyła się w naszej szkole dyskoteka połączona z prezentacją Władz Samorządu Uczniowskiego. W skład „małego samorządu” weszły:

     1. Alicja Biernacka

     2. Julia Sadowska

     3. Marika Jóźwiak

     4. Zuzanna Matusiak

Wspólnie z uczniami pracować będą panie Mirosława Nieznańska i Renata Muraczewska.

 

Zarząd Samorządu Uczniowskiego w klasach IV-VI tworzą:

     1. Amelia Kuźmińska – przewodnicząca

     2. Mateusz Jasiński – zastępca przewodniczącego

     3. Agata Rakowska – sekretarz

 

Przewodnicząca przedstawiła również nowych opiekunów Samorządu Uczniowskiego, którzy będą pracowali z uczniami przez 2 lata. Są to: pani Anna Sypniewska, Pani Sylwia Kręcicka-Derela, Pani Emilia Kacprzak i pan Robert Siwiński. Przewodnicząca samorządu podziękowała dotychczasowym opiekunom: paniom Elizie Ospalskiej – Grudzień i Katarzynie Drzewieckiej za pracę w Samorządzie Uczniowskim.

 

  Plan Pracy Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2016/2017

 

   Akcje stałe:

  - Prowadzenie gazetki Samorządu Uczniowskiego i dbanie o jej estetykę, wywieszanie aktualnych informacji o pracy SU oraz zamieszczanie informacji zgodnie z obowiązującą w danym czasie tematyką

  - Ustne informowanie społeczności szkolnej o akcjach organizacji

  - Akcja „bon na niepytanie”- jeden dzień, w którym uczniowie ubierają się kolorystycznie odpowiednio do danej pory roku

  - Całoroczna akcja-szczęśliwy numerek

  - Spotkania Rady Samorządu Uczniowskiego z opiekunami

  - Współpraca z Radą Rodziców naszej szkoły

  - Aktualizacja informacji o działalności Samorządu Uczniowskiego na stronie internetowej szkoły

  - Współpraca z fundacjami organizującymi akcje charytatywne

  - Udział w uroczystościach szkolnych- wystawianie pocztu sztandarowego

  - Działania wynikające z aktualnej sytuacji.

 

    I semestr

  - Organizacja wyborów do Samorządu Uczniowskiego- samorządy klasowe 4-6

  - Wybory Zarządu Samorządu Uczniowskiego

  - Wybory opiekunów Samorządu Uczniowskiego

  - Stworzenie planu pracy SU

  - Rozpoczęcie całorocznej akcji- szczęśliwy numerek

  - Zagospodarowanie i aktualizacja gazetki

  - Zorganizowanie dyskoteki z okazji Dnia Chłopca- prezentacja Zarządu i nowych opiekunów SU

  - Dzień Edukacji Narodowej- pomoc w przygotowaniu  uroczystego apelu

  - Zapalenie zniczy na grobach zmarłych nauczycieli i pracowników szkoły

  - Pasowanie pierwszoklasistów- wystawienie pocztu sztandarowego

  - Narodowe Œświęto Niepodległoœci- udział w apelu, wystawienie pocztu sztandarowego

  - Andrzejki- dyskoteka szkolna

  - Podziel się z innymi- zbiórka dla potrzebujących

  - Mikołajki- upominek dla każdego ucznia

  - Sporządzenie sprawozdania z pracy SU za I semestr roku szkolnego 2016/2017

 

   II semestr

  - Dyskoteka walentynkowa- ubieramy się na czerwono

  - Poczta walentynkowa

  - Dzień Kobiet w naszej szkole

  - Wielkanoc- konkurs na œświateczną dekorację klasy

  - Obchody Dnia Ziemi- ubieramy się na zielono, wykonanie gazetki okolicznościowej

  - Dzień Samorządności Uczniowskiej- Z humorem witamy wiosnę

  - Dzień Patrona szkoły – obchody nadania szkole imienia

  - Noc w szkole

  - Wybory do SU na rok szkolny 2016/2017

  - Podsumowanie pracy SU w bieżącym roku szkolnym

  - Sporządzenie sprawozdania z pracy Samorządu Uczniowskiego za II semestr roku szkolnego 2016/2017

  - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017, wystawienie pocztu sztandarowego.