FINAŁ PIERWSZEJ EDYCJI AKCJI „PODARUJ WODĘ CHORYM NA COVID-19 ZA NAMI”

18 grudnia br. przekazaliśmy pierwszy transport darów dla chorych na covid-19 do szpitala w Radziejowie. To wynik akcji przeprowadzonej przez nasze koło na przełomie listopada i grudnia, który wręcz przerósł nasze oczekiwania. Świadczy to o tym, jak wielkie, otwarte i wrażliwe są serca mieszkańców naszej gminy. Jesteśmy wdzięczni ofiarodawcom nie tylko za dostarczoną wodę mineralną, ale i za wszelkie środki higieniczno – sanitarne, bo głównie tego asortymentu brakuje chorym przywożonym ambulansami z całej Polski, nierzadko zabieranym z domów tak jak stoją, gdyż nie ma czasu na spakowanie torby z niezbędnymi ekwipunkiem do szpitala.

Dziękujemy serdecznie wszystkim tym, którzy nie pozostali obojętni i wsparli akcję! Pamiętajcie o tym że dobro zawsze powraca!

Szkolne Koło Caritas


 

SZLACHETNA  PACZKA - CARITAS

 

Święta Bożego Narodzenia to szczególny, bardzo ważny czas kiedy każdemu człowiekowi potrzebna jest bliskość drugiego człowieka.  Za  pomocą  prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Szkolne Koło Caritas pragnie na święta dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób.

 

Produkty zebrane podczas zbiórki w akcji ,,TAK. POMAGAM”, wraz z kartami świątecznymi wykonanymi przez panią Barbarę Przybysz i młodzież,  trafiły w formie paczek świątecznych do dzieci, ludzi  samotnych, starszych i chorych.

 

Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które włączyły się w zbiórkę żywności: mieszkańcom naszej gminy za wielkie serce i piękne gesty, właścicielom sklepów, dyrekcji i  pracownikom sklepów -  sieci handlowych.

 

Szkolne  Koło Caritas

 Podobnie, choć trochę inaczej – Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

„Świeca, która tworzy polską Wigilię” to kolejna edycja najstarszej akcji Caritas. Zapoczątkowane w 1994 r. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, dzięki świecom rozprowadzanym w parafiach, pozwala zebrać fundusze na potrzeby najmłodszych.

Finansowanie wakacyjnego wypoczynku, posiłków, stypendiów oraz wsparcie dzieci w rehabilitacji i leczeniu – to główne cele, którym służą co roku środki zebrane dzięki dystrybucji świec Caritas, prowadzonej w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W tym roku, z uwagi na pandemię, szczególnie ważna jest pomoc najmłodszym mającym utrudniony dostęp do edukacji zdalnej.

Cel, który łączy Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom ma wymiar ekumeniczny, gdyż świece rozprowadzane są również we wspólnotach prawosławnych i protestanckich. W 1997 roku do akcji Caritas przyłączyli się harcerze ZHP z ideą Betlejemskiego Światła Pokoju. Niesiony przez nich na świecach Caritas ogień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem trafia do wielu środowisk, instytucji i domów, aby w symboliczny sposób rozpalić w każdym człowieku chęć pomagania innym.

Zapraszamy do akcji!

Szkolne Koło Caritas

  

 


  FOTORELACJA Z XX DNIA PAPIESKIEGO

 DZIEŃ PAPIESKI
   -  11 października 2020 r.

Damian Banasiak
Co roku członkowie Koła Caritas biorą udział w zbiórce pieniędzy na fundusz stypendialny ,,FUNDACJI – DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”.

11 października już po raz XX w całej Polsce organizowany  jest  Dzień Papieski.  Tegoroczne  hasło:   „TOTUS  TUUS ”.

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody te przebiegają   w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym, charytatywnym.

Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi jest organizowana tego dnia publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Totus Tuus”, w której corocznie bierze udział  nasza młodzież. Zebrane środki są  przekazywane na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym, pochodzącym z wiosek  i małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” św. Janowi Pawłowi II.

Szkolne Koło Caritas18.  Zbiórka  Żywności  Caritas
„Tak. Pomagam!”

W tym trudnym dla wszystkich roku związanym z epidemią koronawirusa mamy wyjątkową okazję do dzielenia się dobrem. Ten trudny czas został nam dany, byśmy siebie sprawdzili i zadali sobie pytanie: czy umiem dać komuś cząstkę siebie?

Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów (również tych związanych z pandemią) znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie jak zawsze dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbardziej potrzebujących wsparcia seniorów, dzieci, rodzin,  bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób, których nie stać na zakup żywności.

W dniach 25 i 26 września 2020 roku Szkolne Koło Caritas we współpracy  z Caritas diecezjalnym organizuje w wybranych sklepach w Topólce, osiemnastą już zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak. Pomagam!”.

ZAPRASZAMY!

Szkolne Koło Caritas