ROK SZKOLNY 2020/2021 

 


 Zakończenie roku w Punkcie Przedszkolnym

W piątek, 25 czerwca wraz z Panią wicedyrektor Elżbietą Budzyńską pożegnaliśmy rok przedszkolny 2020/2021. Wszystkim dzieciom i pracownikom życzymy udanego wypoczynku.

Wychowawcy przedszkola


Pożegnania nadszedł czas

25 czerwca  dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b spotkały się na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości Pożegnania Przedszkola, podczas której 35 starszaków zakończyło edukację przedszkolną. Skończył się beztroski okres wspólnych zabaw, a już wkrótce nadejdzie czas na przyjęcie nowych obowiązków w klasie pierwszej.

Życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!

M. Danielewicz, M. Smolarek


Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny

Miło nam poinformować o sukcesie trzech dziewczynek z naszego przedszkola, które w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym ph. "Majowy kwiat", organizowanym przez Publiczną Szkołę Podstawową im. st. sierż. F. Rybickiego w Sarnowie, zajęły:

- I miejsce w grupie 5-latków – Marcelina Jakubowska,

- III miejsce w grupie 4-latków – Zofia Sobczak.

Wyróżnienie otrzymała Alicja Zawada z grupy 4-latków.


Gratulujemy laureatkom zaangażowania i kreatywności.

Wychowawczynie: A. Głowacka, K. Wujkiewicz


Wszystkie przedszkolaki świętują Dzień Mamy.

"Laurka"

Wymaluję na laurce czerwone serduszko,

Ptaka, co ma złote pióra i kwiaty w dzbanuszku.

Żyj, Mamusiu moja miła, sto lat albo dłużej!

Bądź szczęśliwa i wesoła, zdrowie niech Ci służy!

Dzieci z grupy 0a i 0b"Wiosna, ach to Ty..."

Na ten dzień czekały wszystkie przedszkolaki. 22 marca powitały w przedszkolu Panią Wiosnę. Sale zajęć zamieniły się w wielkie, barwne łąki pełne kwiatów, ptaków i owadów. W ten sposób dzieci wyraziły radość z przybycia nowej pory roku, która zaczyna swoje panowanie w przyrodzie i pogodzie, mając nadzieję, że upragniona wiosna zostanie już z nimi na dobre.

                                                                           M. Danielewicz
                                                                             M. Smolarek


Dzień Matematyki

12 marca odbyły się matematyczne zabawy wśród przedszkolaków, którzy obchodzili Światowy Dzień Matematyki. Panie przygotowały dla dzieci wyjątkowe  matematyczne zajęcia. Przedszkolaki liczyły, wykonywały działania, klasyfikowały przedmioty ze względu na wielkość, rozpoznawały figury geometryczne. Wszyscy wykazali się dużymi umiejętnościami i zdolnościami matematycznymi. Zadania, jakie wykonywały dzieci pokazały, że matematyka może być ciekawa, przyjemna i dawać dużo radości.

M. Danielewicz
M. SmolarekDzień Kobiet

 

 „Niech każdy się dowie, że dzisiaj jest Święto Kobiet”. W dniu  8 marca takie hasło towarzyszyło przedszkolakom w czasie zajęć. Chłopcy przygotowali niespodzianki i  z wielką elegancją złożyli swoim paniom i  koleżankom najserdeczniejsze życzenia. Tradycyjnie zaśpiewali uroczyste „100 lat”.

Panie i wszystkie dziewczynki dziękują chłopcom za piękne życzenia i promienne uśmiechy.

                                                                                           M. Danielewicz

                                                                                          M. SmolarekKoty, kotki, kociaki...

17 lutego dzieci z oddziałów przedszkolnych nie zapomniały o kotach. W tym dniu obchodzone jest nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Przedszkolaki z zachwytem przyglądały się ilustracjom z tymi czworonożnymi przyjaciółmi,  wykonały też rysunki o kotach. Pokolorowały maski kotów i przemieniły się w te przemiłe zwierzęta. Opowieści o zwyczajach kotów, sposobach opieki nad nimi, smakołykach, które lubią oraz upodobaniach, trwały przez cały dzień. Każde dziecko chciało opowiedzieć coś o swoim kocie. Odbyło się wiele “kocich zabaw”, a na zakończenie przedszkolaki wykonały plakat do piosenki “Wlazł kotek na płotek”. Wszyscy uczestnicy tego święta otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zajęcia o kotach przyniosły przedszkolakom wiele radości.

M. Danielewicz
M. SmolarekDzień Babci i Dziadka

To szczególne święto w tym roku 6-latki obchodziły w inny sposób. Ze względu na sytuację związaną z pandemią nie mogły swoich dziadków zaprosić na występy do przedszkola. Wszystkie wnuczęta jednak zapewniają, że pamiętają o swoich kochanych Babciach i Dziadkach. Na zajęciach wykonały piękne rysunki, poznały piosenki i wiersze, wykonały laurki oraz drobne upominki. Panie rozmawiały też z dziećmi o tym, jaką rolę w ich życiu odgrywają babcia i dziadek, co im zawdzięczają i za co lubią najbardziej. Wnuczęta złożyły życzenia swoim dziadkom osobiście, przez telefon lub Internet. Na pewno dla wszystkich babć i dziadków był to wzruszający moment.

 

M. Danielewicz

M. SmolarekMIKOŁAJ W PRZEDSZKOLU

Jak co roku w grudniu dzieci z Punktu Przedszkolnego gościły u siebie św. Mikołaja. Przyniósł im prezenty, ale także mnóstwo radości i uśmiechu. Mikołaju, do zobaczenia w przyszłym roku!

A. Dykon
A. Głowacka
K. WujkiewiczMikołajki

4 grudnia dzieci z grupy 4-latków obchodziły Mikołajki. W tym dniu było wiele atrakcji: wspólne ubieranie choinki, spotkanie z Mikołajem, wspaniałe prezenty oraz wesołe zabawy.

Ten radośnie spędzony czas na pewno na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

Anna GłowackaDzień Pluszowego Misia i Andrzejki

W dniach 25 – 26 listopada dzieci z grupy 4-latków uczestniczyły w obchodach Dnia Pluszowego Misia oraz zabawach i wróżbach andrzejkowych. To były magiczne dni, pełne wrażeń, radości i wspólnej zabawy.

Anna Głowacka

 "Urodziny Misia"

Święto Pluszowego Misia na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości sześciolatków. 25 listopada panie przygotowały wiele zabaw, których bohaterami były misie. Odbył się konkurs plastyczny pod tytułem „Mój przyjaciel Miś”. Wszystkie dzieci wykonując swoje prace wykazały się dużą pomysłowością i kreatywnością. Przedszkolaki poznały wiersze, opowiadania i rymowanki o misiach. Miały też okazję nauczyć się piosenki „Pokochaj Pluszowego Misia”. Dużą niespodzianką było spotkanie on-line z bibliotekarką szkolną panią Anną Orłowską, która opowiedziała jedną z przygód Misia Uszatka. Za udział w urodzinowej uroczystości „Pluszowego Misia” dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i na pewno będą wspominać ten dzień z przyjemnością.

M. Danielewicz
M. Smolarek
 

 „Wielka sprawa - nasze prawa”

20 listopada dzieci z grupy 0a i 0b wzięły udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Wszystkie dzieci oraz panie przyszły do przedszkola w niebieskich  ubraniach, gdyż kolor niebieski symbolizuje jedność z dziećmi na całym świecie. Niebieskie były też dekoracje w salach i na korytarzu szkolnym. Przedszkolaki przypomniały sobie, jakie są ich prawa podczas oglądania projekcji filmu edukacyjnego, odbyły również podróż do Krainy Praw Dziecka w formie opowieści ruchowej. Na zakończenie odcisnęły swoje pomalowane na niebiesko dłonie na plakacie z Prawami Dziecka.

M. Danielewicz,
M. Smolarek


 

"Jesteśmy Polką i Polakiem"

10 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Święto Niepodległości. Pamiętały o odświętnym stroju, wykonywały kotyliony i ozdoby sali w barwach narodowych. Obejrzały film "Z albumu dziadka - historia Józefa Piłsudskiego". Wysłuchały kilku piosenek patriotycznych i wspólnie zaśpiewały hymn państwowy.

M. Danielewicz, M. SmolarekŚWIATOWY DZIEŃ UŚMIECHU

2 października grupy 0a i 0b obchodziły Światowy Dzień Uśmiechu, który przypada zawsze w pierwszy piątek tego miesiąca. Symbolem wyjątkowego dnia była uśmiechnięta buzia, którą wykonał każdy przedszkolak. Zorganizowane były różne zabawy plastyczne i ruchowo- muzyczne a ich nieodzownym elementem był wesoły, promienny uśmiech. Przedszkolakom przez cały dzień towarzyszyło hasło: „Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby jego buzia była uśmiechnięta”. Dzieci postanowiły, że od dzisiaj uśmiechem witać będą każdy dzień w przedszkolu.

M. Danielewicz
M. SmolarekDZIEŃ MAŁEGO MĘŻCZYZNY

30. września upłynął w Punkcie Przedszkolnym pod znakiem „Super Chłopaka”. Koleżanki z grupy 1 życzyły chłopcom wszystkiego najlepszego, humoru radosnego i aby codziennie spotykało ich coś magicznego. Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek od Rady Rodziców.

                                                                                                                                 Anna DykonDZIEŃ CHŁOPAKA W „ZERÓWKACH”

30 września to wyjątkowa data w kalendarzu, gdyż każdy przedszkolak dobrze wie, że gdy wrzesień kończy się, od najmłodszego, aż do starszaka, wszyscy świętują Dzień Chłopaka.

Nie inaczej było też w szkolnych „zerówkach”. Dziewczynki i panie z grupy 0a i 0b nie zapomniały o tym święcie i z tej okazji złożyły życzenia i przygotowały niespodzianki dla swoich „Super Chłopaków”. W kapeluszach, które otrzymali, prezentowali się jak prawdziwi dżentelmeni.

M. Danielewicz
M. Smolarek


 
 "ŚWIĘTO KROPKI"
 

15 września to Międzynarodowe Święto Kropki czyli święto kreatywności, odwagi i zabawy. Dzieci z oddziałów przedszkolnych w czasie zajęć poznały genezę tego święta, wykonywały prace plastyczne z "kropką" w roli głównej oraz uczestniczyły w wielu zabawach wykazując się pomysłowością i inwencja twórczą. Był to niezwykle radosny i kolorowy dzień.

M. Danielewicz
M. Smolarek