UCZNIOWIE WYRÓŻNIENI W WYNIKU KLASYFIKACJI ŚRÓDROCZNEJ
( I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018)

Kl. IVa - Alicja Biernacka – 5,00 ; Hanna Kordylak – 5,16 ; Kacper Kujawa – 4,83; Dominika Olejniczak – 5,00 ; Izabela                     Orłowska - 5,16
KL. IVb - Alicja Danielewska – 5,08; Zuzanna Frontczak – 4,83; Jakub Jasiński – 4,75; Adrianna Kacprzak – 5,00; Natalia                    Kędzierska – 4,75; Maksymilian Makowski – 4,92; Zuzanna Matusiak – 5,08
KL. Va - Marika Mazurek – 5,16; Tymoteusz Grudzień – 5,08; Miłosz Żeglicz- 4,75
KL. Vb - Julia Dykon – 5,16; Jan Kwiatkowski – 4,83; Oliwia Orłowska – 4,91; Milena Rybacka – 5,33
KL. VIa - Julia Frontczak – 4,83; Szymon Kurkiewicz – 4,75; Milena Mikołajczak - 4,92; Patrycja Piasecka – 4,75; Natalia                      Roszak – 5,25; Igor Szymczak – 4,75; Klaudia Urbańska- 4,83
KL. VIb - Agata Rakowska – 5,33; Wiktor Nowak – 4,91
KL. VIIa - Łukasz Jankowski – 5,35; Martyna Lisiecka – 5,21
KL. VIIb - Patrycja Rybacka – 4,85
KL. IIa - KG – Izabela Balcer – 4,86
KL. IIc - KG – Wiktoria Konopińska – 5,13; Michał Kwiatkowski – 4,80
Kl. IIIa - KG – Paulina Majewska – 5,0; Weronika Pierucka – 4,88
KL. IIIb - KG – Bartłomiej Sobucki – 5,25

Warunkiem otrzymania wyróżnienia było uzyskanie średniej ocen ze wszystkich przedmiotów- co najmniej 4,75 oraz bardzo dobrej lub wzorowej oceny zachowania.

 

UCZNIOWIE, KTÓRZY OTRZYMAJĄ STYPENDIUM
ZA WYNIKI W NAUCE
W I OKRESIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


KL. Va – Marika Mazurek – 5,16; Tymoteusz Grudzień – 5,00
KL. Vb – Julia Dykon – 5,00; Milena Rybacka – 5,16
KL. VIa – Natalia Roszak – 5,25
KL. VIb –Agata Rakowska – 5,33
KL. VIIa – Łukasz Jankowski – 5,22; Martyna Lisiecka – 5,11
KL. IIc KG – Wiktoria Konopińska – 5,10
Kl. IIIb KG –Bartłomiej Sobucki – 5,40

Warunkiem otrzymania stypendium było uzyskanie średniej ocen z przedmiotów podstawowych - co najmniej 4,9 oraz bardzo dobrej lub wzorowej oceny zachowania.

 

UCZNIOWIE KTÓRZY OTRZYMAJĄ STYPENDIUM ZA OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W I PÓŁROCZU ROKU SZKOLNEGO 2017/2018


Kl. Va – Mateusz Bukowski
Kl. VIa – Mateusz Jasiński, Szymon Kurkiewicz
Kl. VIb – Wiktor Nowak
KL. IIa KG – Żaneta Iglewska, Dawid Stawicki, Damian Smolarek
KL. IIc KG – Kamil Kapuściński
KL. IIIa KG – Jakub Kozicki, Cezary Mańkowski, Krystian Piasecki, Konrad Pogodziński, Daniel Rakowski
KL. IIIb KG – Mateusz Janiak, Mateusz Przybysz

Warunkiem otrzymania stypendium były osiągnięcia przynajmniej na etapie powiatowym i otrzymana co najmniej bardzo dobra ocena zachowania.

 


 

NAJLEPSI  W  NAUCE

 

Uczniowie klas IV-VI, którzy na II półrocze roku szk.2016/2017

uzyskali średnią ocen z przedmiotów co najmniej 4,75 

 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:

 

Kl. IVa – Ewelina Budzyńska, Tymoteusz Grudzień, Marika Mazurek, Milena Rybacka,

                  Nikola Wędrowska, Miłosz Żeglicz

Kl. IVb – Patrycja Bladoszewska, Julia Dykon, Jan Kwiatkowski, Oliwia Orłowska

Kl. Va – Julia Frontczak, Szymon Kurkiewicz, Milena Mikołajczak, Patrycja Piasecka,

                 Natalia Roszak, Bartłomiej Smolarek,  Klaudia Urbańska, Roksana Walasik

Kl. Vb - Wiktor Nowak, Agata Rakowska, Paulina Śniegowska,

Kl. VIa - Piotr Błaszczyk, Łukasz Jankowski, Martyna Lisiecka, Paweł Topolski,

                 Paulina  Wieczorek,  Oliwia Zarębska,  Antoni Żórawski

Kl. VIb - Karolina Czarnecka, Patrycja Rybacja

                                                                              Gratulujemy!

Uczniowie klas IV-VI, którzy za drugie półrocze roku szk.  2016/2017

otrzymali stypendia:

          ·  za wyniki w nauce

                                Milena Rybacka – kl. IVa – śr. ocen 5,5

                                Marika Mazurek – kl. IVa – śr. 5,2

                                Tymoteusz Grudzień – kl. IVa – śr. 5,0

                                Julia Dykon – kl. IVb – śr. 5,3

                                Natalia Roszak – kl. Va – śr. 5,3

                         Agata Rakowska – kl. Vb – śr. 5,3

                                Martyna Lisiecka – kl. VIa – śr. 5,2            

                                Patrycja Rybacka – kl.VIb – śr. 5,1

          · za osiągnięcia sportowe:

                                      Mateusz Jasiński – kl. Va

                                      Szymon Kurkiewicz – kl. Va

                                      Filip Białecki – kl. Vb

                                      Paweł Ciesielski – kl. Vb

                                      Piotr Gołębiewski – kl. Vb

                                      Mateusz Mielcarek – kl. VIa

                                      Filip Irzemski – kl. VIb

                                      Jan Kwiatkowski  – kl. VIb

                                      Adam  Zaliwczak  – kl. VIb

                                      Mateusz  Waszak – kl. VIb

                                                                                             Życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie klas IV-VI, którzy na pierwsze półrocze roku szk.  2016/2017 uzyskali średnią ocen z przedmiotów, co najmniej  4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania.

nauka

Uczniowie klas IV-VI, którzy za pierwsze półrocze roku szk.  2016/2017 otrzymali stypendia.

stypendia


 

NASZE MAŁE SUKCESY

Rok szkolny 2016/2017

W I półroczu uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych:

W Radziejowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radziejowskiego Szkół Podstawowych w
indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Gołębiewski Piotr z kl. Vb
zajął II miejsce, natomiast Białecki Filip z kl.Vb i Martyna Lisiecka z kl. VIa zajęli III miejsca.
    Opiekunowie: Panowie Andrzej Szwedek i Robert Siwiński

• Milena Rybacka z kl. IVa uzyskała wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik
Matematyczny".

   Opiekun: Pani Maria Olszewska.

• W konkursie plastycznym ph. „Razem możemy wszystko" zorganizowanym przez Zarząd
Rejonowy PCK wszystkie miejsca na podium zajęły uczennice naszej szkoły: Róża Chachulska-
I miejsce, Zuzanna Palmowska - II miejsce – obie z kl. Vb, III miejsce - Adrianna Kacprzak
z kl.IIIb.
   Opiekunowie: Panie Lidia Wąsikowska i Anna Antczak

• W Powiatowym Konkursie „Przygoda z Sienkiewiczem" zorganizowanym przez Zespół Szkół
Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Ziemi Kujawskiej w Przemystce w kategorii
-prezentacja multimedialna - I miejsce zajął Łukasz Jankowski z kl. VIa.
   Opiekun: Pani Elżbieta Dziakiewicz

• Natalia Tejman z kl. VIb zajęła I miejsce w stylu klasycznym, Nikola Wędrowska z kl. IVa –
I miejsce kraulem, a Patryk Kowalski również z kl. IVa – IV miejsce w kraulu oraz IV miejsce
w stylu grzbietowym podczas Powiatowych Zawodów Pływackich Szkół Podstawowych
w Radziejowie.
   Opiekun: Pan Robert Siwiński

• W Ogólnopolski Konkursie Plastycznym „Zapobiegajmy pożarom" na etapie gminnym w grupie
I (przedszkola) I miejsce zajął Szymon Jagodziński, a II miejsce – Alicja Głowacka oboje
z grupy 0b.
W kategorii kl. I-III - III miejsce przypadło Weronice Adrian z kl. IIc, zaś w kategorii kl. IV-VI
– I miejsce zajęła Natalia Tejman z kl. VIb.
   Opiekunowie: Panie Marzanna Danielewicz, Marianna Zielińska i Eliza Ospalska Grudzień

• W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym na kartkę świąteczną zorganizowanym przez Szkołę
Podstawową nr 14 w Włocławku III miejsce zajęła Natalia Więtczak z kl. IIIb.
   Opiekun: Pani Mariola Linert

W II półroczu roku szkolnego 2016/2017 uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych.

• W Mistrzostwach Powiatu Radziejowskiego w Mini Piłce Koszykowej drużyna chłopców zajęła
I miejsce, a w ćwierćfinałach Wojewódzkich Zawodów w Mini Piłce Koszykowej wywalczyła
III miejsce.
Opiekunowie: Panowie Andrzej Szwedek i Robert Siwiński
Skład drużyny: Mateusz Jasiński, Szymon Kurkiewicz,
Piotr Gołębiewski, Paweł Ciesielski, Filip Białecki,
Mateusz Mielcarek, Filip Irzemski, Jan Kwiatkowski,
Adam Zaliwczak, Mateusz Waszak

• W Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej drużyna w składzie: Łukasz Jankowski, Paweł
Błaszczyk i Piotr Błaszczyk – wszyscy z kl. VIa - zajęła II miejsce.
   Opiekun: Pan Andrzej Szwedek

• W Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny wynik bardzo dobry uzyskali:
Sylwester Mętlewicz z kl. IIa i Hanna Derela z kl. IIb. Wyróżnienia w tym konkursie otrzymali:
Jakub Mikołajczak z kl. IIc i Kacper Gąsiorowski z kl. IIIa
   Opiekunowie: Panie Aleksandra Kolad, Barbara Kordylak, Marianna Zielińska, Mirosława Nieznańska

• Milena Rybacka z kl. IVa uzyskała wynik dobry w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik
Matematyczny" oraz w Ogólnopolskim Interaktywnym Konkursie „Maks Matematyczny".
   Opiekun: Pani Maria Olszewska

• Antoni Żórawski z kl. VIa zajął I miejsce, a Łukasz Jankowski z kl. VIa uzyskał wyróżnienie
w XI edycji Rejonowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

  Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska

• W Powiatowym Konkursie Literackim PCK: „Moja pierwsza wizyta u stomatologa" I miejsce
zajęła Oliwia Zarębska z kl. VIa.
  Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska

• Drużyna w składzie: Łukasz Jankowski,Maciej Jeziórski i Oliwia Krych z kl. VIa oraz Agata
Rakowska z kl. Vb zajęła II miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju
Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym.
   Opiekun: Pan Andrzej Szwedek

• W Powiatowym Konkursie Plastycznym i Recytatorskim pt. „Wierszyki z humorem" dla dzieci
z oddziału przedszkolnego I miejsce ex aequo za swoje prace zajęli Marcjanna Kozińska
i Szymon Jagodziński z grupy 0b, III miejsce – Sandra Kołtuniuk – 0a i IV miejsce – Alicja
Głowacka – 0b. Wyróżnienie w tym konkursie otrzymała Gabriela Pawlak z grupy 0a.
Natomiast Aurelia Wiśniewska z grupy 0b zajęła II miejsce za recytację.
   Opiekun: Panie Marlena Smolarek i Marzanna Danielewicz

• W Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim „Chotomska dzieciom" I miejsce zajęła Oliwia
Redzimska kl. I, a III miejsce – Alicja Biernacka kl. IIIa.
   Opiekun: Panie Renata Muraczewska i Mirosława Nieznańska

• Alicja Głowacka, Zofia Parecka, Zofia Roszak i Aurelia Wiśniewska z grypy 0b oraz Sandra
Kołtuniuk i Gabriela Pawlak z grupy 0a otrzymały wyróżnienie w Konkursie Piosenki
Ludowej „My Kujawiacy".
   Opiekun: Panie Marlena Smolarek i Marzanna Danielewicz

 


Zestawienie konkursów i akcji za I półrocze roku szk. 2016/2017

L. p.

Nazwa   konkursu / akcji

Czas   trwania/ termin realizacji

Uczestnicy

Efekty

Organizator/opiekun

1.

Obchody VI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia pod hasłem:   „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.

30. 09. 2016 r.

Uczniowie klas   III-VI

Dorośli

Dla ucznia: uzyskanie tytułu i odznaki „Eksperta Tabliczki   Mnożenia”

Dla szkoły: uzyskanie Certyfikatu Uczestnictwa

Maria Olszewska – lokalny koordynator

2.

Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny”

23. 11. 2016 r.

Uczniowie klas IV-VI

Milena Rybacka kl. IVa – wynik dobry

Maria Olszewska – szkolny koordynator

3.

Obchody Imienin Patrona Szkoły pod hasłem: „Mikołaj   Kopernik – matematyk”. Konkurs matematyczny polegający na rozwiązaniu   „mikołajkowych zadań matematycznych”.

6. 12. 2016 r.

Uczniowie klas II-VI

Nagrody rzeczowe

dla 10 uczniów

Maria Olszewska – opiekun Sklepiku Uczniowskiego,   nauczyciel matematyki

4

XVI Dzień Papieski

16 X 2016

Szkolne Koło Caritas

Zbiórka pieniędzy na Papieskie Dzieło Tysiąclecia

Grażyna Błaszczyk

Jolanta Grabowska

5

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

XII 2016

Szkolne koło Caritas

Sprzedaż świec na kwotę 360 zł

Grażyna Błaszczyk

Jolanta Grabowska

6

Warto być bohaterem

Wyjazd do Torunia

XI 2016

29.11.2016

Szkolne Koło Caritas

18 uczniów

Zebrano kwotę 424,95zł

Grażyna Błaszczyk

Elżbieta Dziakiewicz

Jolanta Grabowska

7

„Serce za serce”

XII

Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas

Samorząd Uczniowski

Szkolne Koło PCK

Koło Plastyczne

Paczki świąteczne

Grażyna Błaszczyk

Jolanta Grabowska

Emilia Kacprzak

Sylwia Kręcicka-Derela

Lidia Wąsikowska

Eliza Ospalska - Grudzień

8

Orszak Trzech Króli

6.01.2017

Szkolne Koło Caritas i uczniowie naszej szkoły

Udział w orszaku i zbiórka pieniędzy

Parafia Topólka

Gimnazjum

Jolanta Grabowska

Szkoła Podstawowa- Grażyna Błaszczyk

9

Bożonarodzeniowy koncert charytatywny w parafii Topólka

8.01.2017

Uczniowie naszej szkoły

Występy uczniów i zbiórka pieniędzy

Parafia Topólka

Gimnazjum

Szkoła Podstawowa – Grażyna Błaszczyk

Jolanta Grabowska

10

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

15.01.2017

Szkolne koło taneczne

Występy uczniów

Grażyna Błaszczyk

11

Zabawa choinkowa

25.II.2017

Szkolne koło taneczne

Występy uczniów

Grażyna Błaszczyk

12

Płomień Miłosierdzia

18.12.2016

Szkolne Koło Caritas

Występy uczniów w Toruniu

Jolanta Grabowska

13

Międzyszkolny konkurs plastyczny na kartkę świąteczną

22.12.2016

Uczniowie klas 0-3

Zajęcie III miejsca – Natalia Witczak uczennica kl. III

Mariola Linert

14

Konkurs na zakładkę do książki

1.10-31.10.2016

Uczniowie klas 1-6

Oliwia Redzimska z kl. I, Alicja Orszulak z kl. IIc, Hanna   Kordylak z kl. IIIa, oraz Agata Rakowska z kl. Vb, drugie miejsce zajęły   następujące osoby: Lena Kotlińska z kl. I, Kinga Wysocka z kl. IIb, Ania Grabowska   z kl. Iii oraz Róża Chachulska z kl. Vb. Trzecie miejsce zajęły: Hanna Derela   z kl. IIb, Alicja Biernacka z kl. IIIa, oraz Klaudia Urbańska z kl. Va

Anna Orłowska

15

Konkurs plastyczny podhasłem: „Patriota, dla którego   ojczyzna była dobrem najwyższym”

17.10 – 10.11.2016

Uczniowie klas IV - VI

Wystawa prac uczniów

Anna Orłowska

Sylwia Kręcicka-Derela

16

V Wojewódzki Konkurs Historyczny dla Uczniów Szkół   Podstawowych

25.11.2016

Uczniowie klas VI

Sylwia Kręcicka-Derela

17

Akcja Śniadanie daje moc”

8.11 2016

Uczniowie klas I-III

Wspólne   przygotowywanie                           i spożywanie zdrowego śniadaniaUczniowie poznali 12 zasad zdrowego   żywienia.

Nauczyciele klas I -III

18

Uczestnictwo w programie

„Akademia Bezpiecznego Puchatka”

9.12 2016r

Uczniowie klas I i II

Uczniowie klas I i   II zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa w czasie poruszania się po drodze

Nauczyciele klas I i II

19

TURNIEJ BILARDOWY o tytuł MISTRZA SZKOŁY

X - XII

Uczniowie klas IV - VI

Wyłonienia mistrza szkoły – Igora Szymczaka z kl. Va

Lidia Wąsikowska

20

Powiatowy Konkurs   Plastyczny PCK: „Razem Możemy Wszystko”

X- XI

Uczniowie klas I - VI

I miejsce – Róża Chachulska – kl. V b

II miejsce – Zuzanna Palmowska – V b

III miejsce – Adrianna Kacprzak – kl. III b

Lidia Wąsikowska

Anna Antczak

21

Udział w 25. Finale   WOŚP

w GOK Topólka

15 ,I

Wychowawca   świetlicy szkolnej

Konferansjerka i   prowadzenie licytacji

Lidia Wąsikowska

22

Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

XI

Koło plastyczne

Eliza Ospalska-Grudzień

23

Konkurs informatyczny „Pierwszy mail”- II edycja

IX- I

Uczniowie IV- VI

Nie rozstrzygnięty

Julia Zawada, Grażyna Szklarska

24

Konkurs kuratoryjny z przyrody      

„Z przyrodą na Ty”

X

Uczniowie klas V-VI

Grażyna Szklarska

Katarzyna Drzewiecka

24

Konkurs „Czy znam bajki”

XII

Uczniowie klasy II

I miejsce Weronika Adrian, II miejsce Natalia Molenda i   Hanna Saks, III miejsce Magdalena   Sztamblewska

Anna Antczak

25

Konkurs powiatowy „Przygoda z Sienkiewiczem”

XI- XII

Łukasz Jankowski kl. VIa

I miejsce

Elżbieta Dziakiewicz

26

Sprzątanie Świata

IX

Uczniowie wszystkich klas

Czysty teren wokół szkoły

Grażyna Szklarska

Katarzyna Drzewiecka

27.

Przygotowanie dzieci do konkursu plastycznego „Mój   Pluszowy Miś” zorganizowanego przez Gminną Bibliotekę w Topólce

Dzieci z grupy 0a,0b

I miejsce: Alicja Głowacka 0b

II miejsce: Konrad Kuliński 0a

III miejsce: Zofia Roszak 0b

Wyróżnienia: Tomasz Hernacki 0a, Gabriela Pawlak 0a, Leon   Żurawski 0b

Marzanna Danielewicz

Marlena Smolarek

28.

Przygotowanie dzieci do konkursu plastycznego   „Zapobiegajmy pożarom”

Dzieci z grupy 0a,0b

I miejsce: Szymon Jagodziński 0b

II miejsce: Alicja Głowacka 0b

Marzanna Danielewicz

Marlena Smolarek

29.

Zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu plastycznego   „Laurka na urodziny Misia”

Dzieci z grupy 0a,0b

Przygotowanie laurek na urodziny Misia

Marzanna Danielewicz

 

Zestawienie konkursów i akcji za II półrocze roku szk. 2016/2017

(i wszystkich niewykazanych w I półroczu)

 

L. p.

Nazwa   konkursu / akcji

Czas   trwania/ termin realizacji

Uczestnicy

Efekty

Organizator/opiekun

1.

Turniej warcabowy o tytuł Mistrza Szkoły.

XII - II

kl. IV – VI

Mistrz Szkoły –Piotr Gołębiewski z kl. Vb

Lidia Wąsikowska

2.

Akcja SK PCK – „Prezent Walentynowy dla Dominiki”.

II

Członkowie SK PCK

Zebranie funduszy na zakup prezentu dla Dominiki.

Lidia Wąsikowska

3.

Dzień Pracownika Służby Zdrowia

7 IV

Członkowie SK PCK

Wizyta w NZOZ SALUBER w Topólce – złożenie życzeń   pracownikom z okazji ich święta.

Lidia Wąsikowska

4.

Szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy   przedmedycznej.

11 IV

kl. IV – VI

Nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu   udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Lidia Wąsikowska

5.

XI edycja Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia – etap   rejonowy.

20    V

1. Antoni Żórawski

2. Łukasz Jankowski

Antoni Żórawski – I miejsce

Łukasz Jankowski – wyróżnienie

Lidia Wąsikowska

6.

Akcja: „PUDEŁKO ŻYCIA”.

IV - V

Członkowie SK PCK

Rozprowadzenie pięćdziesięciu „Pudełek Życia” wśród osób   starszych, samotnych                     i chorych.

Lidia Wąsikowska

7.

Ogólnopolska akcja PCK: „Publiczna, majowa zbiórka do   puszek”.

9 V

Członkowie SK PCK

Zbiórka pieniędzy do puszki na terenie Topólki. Zebrane   środki zostały przekazane Oddziałowi Rejonowemu PCK w Radziejowie i zostaną   przeznaczone na realizację wśród dzieci                i młodzieży (pomoc socjalną   dla uczniów, konkursy, itp.).

Lidia Wąsikowska

8.

Ogólnopolska akcja PCK: „GORĄCZKA ZŁOTA 2017”.

II - V

Członkowie SK PCK

Zbiórka monet 1- , 2- , 3- groszowych. Uzbierana waga   monet – 18 kg.   Monety przekazane zostały Oddziałowi Rejonowemu PCK                   w Radziejowie i we wrześniu wezmą udział w konkursie na największą wagę monet wśród   szkół podstawowych powiatu radziejowskiego. Zebrane środki przeznaczone   zostaną na pomoc dla najuboższych uczniów oraz promocje zdrowia.

Lidia Wąsikowska

9.

Powiatowy konkurs literacki: „Moja pierwsza wizyta u dentysty”.

IV - V

Uczennica klasy VI   a – Oliwia Zarębska

Oliwia Zarębska –

I miejsce

Lidia Wąsikowska

10.

Ogólnopolski Interaktywny Konkurs „Maks Matematyczny”

9. 03. 2017 r.

Uczennica kl. IVa- Milena Rybacka

Dla ucznia: uzyskanie wyniku dobrego

Dla szkoły: „Certyfikat Fundacji Matematyków Wrocławskich”   za rozwijanie talentów

i zainteresowań uczniów biorących udział w ogólnopolskich   interaktywnych konkursach przedmiotowych.

Maria Olszewska –szkolny koordynator

11.

Obchody Ogólnopolskiego Dnia Matematyki

12. 03. 2017 r.

Uczniowie kl. IV-VI

Wydanie szkolnej gazetki miłośników matematyki p.t.   „LICZYDŁO”,

udział uczniów w   grach

i zabawach matematycznych.

Maria Olszewska

12.

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur”

16. 03. 2017 r.

Uczniowie kl. II-VI

Kategoria „Żaczek”:

Sylwester Mętlewicz

kl. IIa- wynik bardzo dobry,

Hanna Derela kl. IIb- wynik bardzo dobry,

Jakub Mikołajczak kl. IIc- wyróżnienie,

Kacper Gąsiorowski

kl. IIIa- wyróżnienie.

Maria Olszewska – szkolny koordynator

Aleksandra Kolad- opiekun

Barbara Kordylak – opiekun

Marianna Zielińska- opiekun

Mirosława Nieznańska- opiekun

13.

Szkolny Wielkanocny Konkurs Matematyczny p.t. „Jajko   Kolumba”

6. 04.-12. 04. 2017   r.

Uczniowie kl. IV-VI

Ewelina Budzyńska

kl. IVa,

Marika Mazurek kl. IVa,

Miłosz Żeglicz kl. IVa,

Jakub Simiński kl. IVa-

Nagrody za poprawnie rozwiązane zadania.

Maria Olszewska- organizator

14.

Szkolny Konkurs „Mistrz Sudoku”

16. 05. 2017 r.

Uczniowie kl. IV-VI

Marika Mazurek kl. IVa – tytuł Szkolnego „Mistrza Sudoku”   2017- okolicznościowy medal

i nagroda

Kategoria kl. IV:

Marika Mazurek –

I miejsce,

Oliwia Orłowska-

II miejsce

Ewelina Budzyńska-

III miejsce,

Kategoria kl. V:

Julia Frontczak –

I miejsce,

Klaudia Urbańska –

II miejsce,

Róża Chachulska-

III miejsce,

Kategoria kl. VI:

Oliwia Krych –

I miejsce,

Jakub Simiński –

II miejsce,

Piotr Błaszczyk-

III miejsce.

Maria Olszewska - organizator

15.

Konkurs wiedzy o Janie Pawle II

28 II

31 III

21    uczniów

10 uczniów

Grażyna Błaszczyk

Jolanta Grabowska

16.

Droga Krzyżowa

6 IV

Klasy V i VI

Inscenizacja Drogi Krzyżowej w naszej szkole

Grażyna Błaszczyk

Jolanta Grabowska

17

Palma wielkanocna

7 IV

Koło Caritas

Udział w procesji

Grażyna Błaszczyk

Jolanta Grabowska

18

Koncert charytatywny na Dzień Matki

28 V

7 solistów + klasa IIc i   I

IIIb

Zebranie funduszy dla chorych dzieci naszej parafii

Grażyna Błaszczyk

Jolanta Grabowska

19.

Szkolny konkurs plastyczny na portret patrona

Maj 2017

Uczniowie klas IV-VI

Konkurs przeprowadzony w związku z obchodami rocznicy nadania   szkole imienia

Eliza   Ospalska-Grudzień

20

Przygotowanie uczniów do koncertu charytatywnego

28V

Patrycja Bladoszewska

Mateusz Bukowski

Zebranie funduszy dla chorych dzieci z terenu parafii   Topólka

Eliza   Ospalska-Grudzień

21.

Dzień Samorządności

21 III

Kl. IV - VI

Integracja społeczności uczniowskiej

Sylwia Kręcicka –   Derela

Emilia Kacprzak

Robert Siwiński

Andrzej Szwedek

22.

Tydzień z Patronem szkoły (konkursy, przedstawienie   teatralne, Dzień Piernika).

8-12 V

Kl. IV – VI

Klasy I-III

Agata Rakowska – I miejsce

Paulina Śniegowska – II miejsce

Natalia Roszak – III miejsce

Zebranie pieniędzy na pomoc dla chorej Dominiki

Alicja Gąsiorowska kl I

Tatiana Olejniczak kl II c

Sylwia Kręcicka –   Derela

Emilia Kacprzak

Robert Siwiński

Mały Samorząd   UCZNIOWSKI

23.

Noc w szkole

9-10 VI

Kl. IV - VI

Integracja społeczności szkolnej

Sylwia Kręcicka –   Derela

Emilia Kacprzak

Robert Siwiński

Eliza Ospalska –   Grudzień

Grażyna Szklarska

24.

Konkurs plastyczny „Niezapomnajka”

Oliwia Redzimska-I miejsce.                          

Lena Kotlińska – wyróżnienie

Weronika Adrian kl IIc-

II miejsce

Renata Muraczewska-opiekun

Marianna   Zielińska-opiekun

25.

„Chotomska wierszem” – konkurs recytatorski

czerwiec

Klasy I-III – etap szkolny

etap międzyszkolny

Oliwia Redzimska

Tatiana Olejniczak

Sylwester Mętlewicz

Hanna Jakubowska

Alicja Biernacka

Hanna Kordylak

Oliwia Redzimska-                   I miejsce

Alicja Biernacka

III miejsce

Sylwester Mętlewicz-

- wyróżnienie

Renata Muraczewska opiekun

Marianna Zielińska-opiekun

Aleksandra Kolad –   opiekun

Mirosława Nieznańska – opiekun

Mariola Linert - opiekun

26.

Mistrz Szybkiego Liczenia

maj

Klasy I-III

Oliwia Redzimska-wicemistrz

Jakub Mikołajczak kl IIc-dyplom za uczestnictwo

Sylwester Mętlewicz - wyróżnienie

Hanna Derela – dyplom uczestnika

Renata Muraczewska

Marianna Zielińska-opiekun

Aleksandra Kolad -   opiekun

Barbara Kordylak -   opiekun

27.

Konkurs plastyczny „Wiewiórka ozdobą biżuterii”

IV-V

Kl.III

Międzyszkolny wyróżnienie

Kacprzak Adrianna

Anna Antczak  

   opiekun

28.

Udział w ogólnopolskim teście Akademia Bezpiecznego   Puchatka

X

Kl. I, IIa i IIb

Certyfikat

Renata Muraczewska   – opiekun

Aleksandra Kolad –   opiekun

Barbara Kordylak –   opiekun

29.

Gminny Konkurs Ortograficzny   „Mały mistrz ortografii”

V

Kl. I-III

Hanna Jakubowska

I miejsce

Wiktoria Kowalewska

Wicemistrz

Opiekun Mariola   Linert

Opiekun Aleksandra   Kolad

30.

Konkurs „Zuch”

V

Cała klasa IIa

Ośmioro laureatów

Opiekun Aleksandra   Kolad

31.

Konkurs plastyczny „Mój Pluszowy Miś” organizowany przez   Gminną Bibliotekę w Topólce

Grupa 0b Oddziału przedszkolnego

Grupa 0a

I miejsce: Alicja Głowacka – grupa 0b

III miejsce: Zofia Roszak – grupa 0b

Wyróżnienie: Zofia Parecka i Leon Żórawski – grupa 0b

Konrad Kuliński -II miejsce

Gabriela Pawlak- wyróżnienie

Tomasz Hernacki- wyróżnienie

Opiekun: Marzanna   Danielewicz

Opiekun: Smolarek Marlena

32.

Udział dzieci z grupy 0b w konkursie „Laurka na urodziny   Misia”

Oddziały przedszkolne

Dyplomy dla całej grupy 0a, 0b

Organizator:   Marzanna Danielewicz

Opiekun: Smolarek   Marlena

33.

Udział dzieci z grupy 0b i rodziców w koncercie   charytatywnym w Kościele Parafialnym dla chorego dziecka

Oddziały Przedszkolne

Opiekun: Marzanna   Danielewicz

Opiekun: Smolarek   Marlena

34.

Konkurs plastyczny „Zapobiegajmy pożarom”

Oddziały przedszkolne

Zakwalifikowanie się do etapu wojewódzkiego przez Alicję   Głowacką oraz Szymona Jagodzińskiego – grupa 0b

Opiekun: Marzanna   Danielewicz

35.

Konkurs plastyczny „Mój ulubiony bohater bajki”

Oddziały przedszkolne

II miejsce – Michał Dykon – grupa 0b

Gabriela Pawlak- III miejsce

Opiekun: Marzanna   Danielewicz

Opiekun: Smolarek   Marlena

36.

Gminny konkurs „Najpiękniejsze przebranie bajkowe”   organizowany przez Gminną Bibliotekę w Topólce

Oddziały przedszkolne

Wyróżnienie otrzymała: Alicja Głowacka – grupa 0b

Krzysztof Banachowski – wyróżnienie

Izabela Kotlińska

Opiekun: Marzanna   Danielewicz

Opiekun: Smolarek   Marlena

37.

Konkurs piosenki ludowej „Na kujawską nutę” organizowany   przez Przedszkole Samorządowe w Lubrańcu

Oddziały przedszkolne

Wyróżnienie otrzymały: Aurelia Wiśniewska, Zofia Parecka,   Zofia Roszak, Alicja Głowacka – grupa 0b

Wyróżnienie otrzymały: Sandra Kołtuniuk i Gabriela Pawlak

Opiekun Marzanna Danielewicz

Opiekun: Smolarek   Marlena

38.

Powiatowy konkurs recytatorski „Wierszyki łamiące języki”   w Radziejowie

Oddziały przedszkolne

II miejsce zajęła: Aurelia Wiśniewska – grupa 0b

III miejsce dla Dominika Białka w etapie gminnym

W etapie powiatowym reprezentował grupę0a

Opiekun: Marzanna   Danielewicz

Opiekun: Smolarek   Marlena

39.

Powiatowy konkurs plastyczny „Wierszyki łamiące języki”

Oddziały przedszkolne

I miejsca: Marcjanna Kozińska, Szymon Jagodziński – grupa   0b

IV miejsce: Alicja Głowacka – grupa 0b

III miejsce- Sandra Kołtuniuk

Wyróżnienie- Gabriela Pawlak

Opiekun: Marzanna   Danielewicz

Opiekun: Smolarek   Marlena

40.

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel pies” organizowany w Radziejowie

Udział wzięła Marcjanna Kozińska

I miejsce na szczeblu powiatowym zajęła Marcjanna Kozińska   – grupa 0b

Opiekun: Marzanna   Danielewicz

41.

Dzień Języka Ojczystego

Klasy IV-VI

Anna Michalak

Emilia Kacprzak

Elżbieta   Dziakiewicz

42.

Szkolny Konkurs Ortograficzny

Mistrz Ortografii 2017

Klasy IV-VI

I miejsce-Agata Rakowska

IImiejsce- Paulina Wieczorek

III miejsce-Paulina Śniegowska

Elżbieta   Dziakiewicz

Anna Michalak

Emilia Kacprzak

43.

Konkurs „Wiedzy o Polsce” klasowy

           

Klasa IIIb

I miejsce

Danielewska Alicja

Linert M.

44.

Konkurs plastyczny „Mikołaj Kopernik”

Klasa IIIb

Wyróżnienie

Matusiak Zuzanna

Linert M.

45.

Konkurs plastyczny   „Najładniejsza kartka Bożonarodzeniowa”

Konkurs na   najładniejszy różaniec

Klasa IIIb

Międzyszkolny III

Szkolny II

Więtczak Natalia

Linert M.

46.

List do M. Kopernika

Portret M. Kopernika

Wiedzy o M. Koperniku

Klasa III a

Izabela Orłowska

Alicja Biernacka

Kamil Karpiński

Klasowy wyróżnienia

Nieznańska M.

47.

„Omnibus Klasowy”

Klasa IIIa

klasowy

Nieznańska M.

48.

Konkurs wiedzy o Polsce

Klasa IIIa

Klasowy

Kordylak Hanna

Nieznańska M.

49.

V Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej

Uczennice z klas IIIb,IVb

I miejsce Zuzanna   Matusiak kl IIIb, wyróżnienie Alicja Danielewska - IIIb, nagroda Dyrektora   Szkoły Patrycja Bladoszewska - IVb

Maria Danielewska,   Katarzyna Smól – organizatorzy

Mariola Linert -   opiekun

50.

Powiatowe zawody w piłkę koszykową w Radziejowie

Ćwierćfinały wojewódzkie w piłkę koszykową we Włocławku

Marzec

Kwiecień

Uczniowie klas V i VI

I miejsce drużyna chłopców

III miejsce drużyna chłopców

Robert Siwiński

51.

Dzień Ziemi- konkurs na najlepszego ekologa

kwiecień

Klasy IV-VI

Propagowanie postaw ekologicznych

I miejsce- M. Jeziórski

II miejsce-W. Nowak

IIImiejsce- I. Szymczak

K. Drzewiecka

G. Szklarska

52.

Dzień Ziemi- konkurs na plakat

kwiecień

Klasy IV-VI

Propagowanie postaw ekologicznych

K. Drzewiecka

G. Szklarska

53.

Konkurs w pięknym czytaniu

maj

czerwiec

Klasa IIc

Natalia Molenda

Jakub Mikołajczyk

Witold Simiński

Tatiana Olejniczak

Bartosz Mikołajewski

Opiekun

M Zielińska

A .Orłowska

54.

Konkurs ogólnopolski ,,Rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły”-   lapbook

Maj/czerwiec

VIb

Natalia Tejman- wyróżnienie

Opiekun

K.Drzewiecka

55.

Konkurs na prezentację multimedialną

Kwiecień

IV-VI

Łukasza Jankowski

Anna Orłowska -   organizator

56.

Mini konkursy dla dzieci oczekujących na zajęcia   w bibliotece

Cały rok

I-VI

Wszyscy uczestnicy

Anna Orłowska - organizator

 


 

Uczniowie klas IV-VI, którzy na koniec roku szk.  2015/2016 uzyskali średnią ocen z przedmiotów, co najmniej  4,75 oraz

co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:

Kl. IV a

Natalia Roszak – 5,1

Julia Frontczak – śr. 5,0

Milena  Mikołajczak – śr. 5,0

Szymon Kurkiewicz – Sr. 4,9

Patrycja Piasecka – śr. 4,9 

Bartłomiej Smolarek – śr. 4,9

Igor Szymczak – śr. 4,9

Klaudia Urbańska – śr. 4,9

Roksana Walasik – śr. 4,8

 Kl. IVb

Agata Rakowska – śr. 5,3

Wiktor Nowak – śr. 5,2

Paulina Śniegowska – śr. 5,0

Kl. Va

Łukasz Jankowski – 5,4

Martyna Lisiecka – 5,3

Paulina Wieczorek – 5,3

Oliwia Zarębska – 5,3

Antoni Żurawski – 5,3

Piotr Błaszczyk – 5,1

Paweł Błaszczyk – 4,9

Paweł Topolski – 4,9

Kl. V b

Karolina Czarnecka – 4,9

Amelia Kuźmińska – 4,9

Natalia Tejman – 4,9

Patrycja Rybacka – 4,8

Kl. VI a

Martyna Ratajczyk – śr. 5,7

Gabriela Migdalska – śr. 5,5

Izabela Balcer – śr. 5,4

Wiktoria Konopińska – śr. 5,4

Mariusz Kosiński – 5,3

Sebastian Banasiak – 5,1

Ewelina Łęga – śr. 5,1

Kamil Nowicki – śr. 5,1

Justyna Piasecka – śr. 5,1

Natalia Jarzynowska – śr. 5,0

Natalia Smolarek – śr. 4,75

Kl. VI b

Jakub Szarowski  - śr, 5,1

Łukasz Matykiewicz – śr. 4,9 

Klaudia Majchrzak - 4,8

Julia Lewandowska – śr. 4,75

Gratulujemy!

 

NAJLEPSI W NAUCE

Uczniowie klas IV-VI, którzy na I półrocze roku szk. 2015/2016 uzyskali średnią ocen z przedmiotów co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:

Kl. IV a – Julia Frontczak, Szymon Kurkiewicz,

Milena Mikołajczak, Patrycja Piasecka,

Natalia Roszak, Bartłomiej Smolarek,

Igor Szymczak , Klaudia Urbańska,

Roksana Walasik

Kl. IVb - Wiktor Nowak,

Agata Rakowska, Paulina Śniegowska,

Kl. Va - Paweł Błaszczyk, Piotr Błaszczyk, Łukasz Jankowski,

Maciej Jeziórski, Martyna Lisiecka, Paweł Topolski, Paulina Wieczorek, Oliwia Zarębska, Antoni Żurawski

Kl. V b - Karolina Czarnecka, Amelia Kuźmińska

Kl. VI a - Izabela Balcer, Sebastian Banasiak Natalia Jarzynowska,

Wiktoria Konopińska, Mariusz Kosiński, Ewelina Łęga, Gabriela Migdalska, Kamil Nowicki, Justyna Piasecka, Martyna Ratajczyk

Kl. VI b - Klaudia Majchrzak, Jakub Szarowski

Gratulujemy!

NASZE MAŁE SUKCESY

W I półroczu uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych:

W Radziejowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Radziejowskiego Szkół Podstawowych w indywidualnych biegach przełajowych dziewcząt i chłopców. Ewelina Łęga z kl. VIa zajęła I miejsce, Żaneta Iglewska z kl. VIb – II miejsce, a Sebastian Banasiak z kl. VIa – III miejsce.

Opiekunowie: Panowie Andrzej Szwedek

i Robert Siwiński

Marcel Kordylak z klasy VIb zajął dwa razy II miejsce (w stylu dowolnym i stylu zmiennym) w Powiatowych Zawodach Pływackich o Puchar Danona.

Opiekun: Pan Robert Siwiński

W konkursie plastycznym ph. „Widzę, obserwuję, reaguję” zorganizowanym przez Zarząd Rejonowy PCK Agata Brzezińska i Klaudia Majchrzak obie z kl. VIb zajęły I miejsce, a wyróżnienie otrzymała Adrianna Kacprzak z kl. IIb.

Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska

Izabela Balcer i Martyna Ratajczyk obie z kl. VIa zakwalifikowały do etapu rejonowego konkursu przedmiotowego z języka polskiego. W wyniku tych eliminacji Martyna Ratajczyk zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.

Opiekun: Pani Anna Michalak

Martyna Ratajczyk z kl. VIa zakwalifikowała się również do etapu wojewódzkiego z konkursu przedmiotowego z przyrody.

Opiekun: Pani Katarzyna Drzewiecka


NAJLEPSI W NAUCE-II semestr r szk. 2014/2015

Uczniowie klas IV-VI, którzy na koniec roku szk. 2014/2015 uzyskali średnią ocen z przedmiotów, co najmniej 4,75 oraz,

co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:

Kl. IVa – Paweł Błaszczyk, Piotr Błaszczyk, Łukasz Jankowski, Martyna, Lisiecka, Paweł Topolski, Kornelia Waszak, Paulina Wieczorek, Oliwia Zarębska, Antoni Żórawski

Kl. IVb – Karolina Czarnecka, Amelia Kuźmińska,

Kl. Va - Izabela Balcer, Sebastian Banasiak, Wiktoria Konopińska, Mariusz Kosiński, Gabriela Migdalska, Kamil Nowicki, Justyna Piasecka, Martyna Ratajczyk

Kl. V b - Agata Brzezińska, Klaudia Majchrzak, Jakub Szarowski

Kl. V Ia - Weronika Kowalewska, Jakub Kozicki, Mateusz Kurzawa, Jakub Nowak, Weronika Pierucka, Urszula Szczepaniak, Julia Szymczak

Kl. V Ib – Zuzanna Gawłowska, Paulina Majewska, Mateusz Przybysz, Damian Wajer

Gratulujemy!

NASZE MAŁE SUKCESY

W II semestrze roku szkolnego 2014/2015 uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych.

  • W Mistrzostwach Powiatu Radziejowskiego w Mini Piłce Koszykowej drużyna chłopców zajęła II miejsce.

Opiekun: Pan Andrzej Szwedek

Skład drużyny chłopców: Michał Irzemski, Mateusz Janiak, Dominik Janiak, Mateusz Jeszka, Mateusz Kurzawa, Dawid Michalski, Jakub Nowak, Krystian Piasecki, Mateusz Przybysz, Daniel Rakowski, Cezary Mańkowski

  • W Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej drużyna w składzie: Mateusz Przybysz z kl. VIb, Mateusz Kurzawa z kl. VIa oraz Sebastian Banasiak i Kamil Doroszkiewicz – obaj z kl. Va - zajęła II miejsce.

Opiekun: Pani Grażyna Szklarska

  • Szymon Kurkiewicz z kl. IIIa uzyskał wynik bardzo dobry, a Milena Rybacka z kl. IIa, Antoni Żurawski z kl. IVa, Martyna Ratajczyk z kl. Va, Jakub Szarowski z kl. Vb i Damian Wajer z kl. VIb otrzymali wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur 2015”.

Opiekun: Panie Barbara Kordylak, Katarzyna Drzewiecka, Maria Olszewska

  • W Powiatowym Konkursie Piosenki Religijnej VOX PRO DEUM Mariusz Kosiński z kl. Va otrzymał wyróżnienie.

Opiekun: Pani Jolanta Grabowska

  • Mariusz Kosiński zajął II miejsce, a Martyna Ratajczyk uzyskała wyróżnienie w IX edycji rejonowej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia.

Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska

  • Zuzanna Matusiak z kl. Ib zajęła I miejsce, a Mariusz Kosiński z kl. Va zajął III miejsce w konkursie wokalnym „Bitwa na głosy” zorganizowanym przez Zespół Szkół i Placówek im. Władysława Łokietka w Radziejowie.

Opiekun: Panie Maria Danielewska i Mariola Linert

  • Drużyna w składzie: Jakub Kozicki, Weronika Kowalewska i Urszula Szczepaniak – wszyscy z kl. VIa i Damian Wajer z kl. VIb zajęła I miejsce w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym i IV miejsce w eliminacjach powiatowych .

Opiekun: Pan Andrzej Szwedek

  • W Powiatowym Konkursie Plastycznym „W hołdzie Żołnierzom Wyklętym” III miejsce zajęła Ewelina Łęga, a wyróżnienie otrzymała Paulina Banasiak (obie z kl. Va).

Opiekun: Pani Sylwia Kręcicka – Derela

  • W Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym pt. „Już wiosna radosna” dla dzieci z oddziału przedszkolnego I miejsce zajęła Julia Leszczyńska z grupy 0c, a wyróżnienia otrzymali Natalia Hernacka i Wiktor Małobłocki z grupy 0b ( recytacja). Natomiast w konkursie plastycznym I miejsce zajęła Natalia Hernacka , II miejsce – Magdalena Górecka, a wyróżnienia otrzymali: Wiktoria Kowalewska i Sylwester Mętlewicz z grupy 0b oraz Lena Kotlińska z grupy 0c.

Opiekun: Panie Marzanna Danielewicz i Elżbieta Kujawa

  • Mariusz Kosiński z kl. Va i Jakub Kozicki z kl. VIa zajęli I miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Osięcinach.      

Opiekun: Pani Maria Danielewska

  • W Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym w naszej szkole       I miejsce w kategorii klas IV-VI zajął duet Mariusz Kosiński z kl. Va i Jakub Kozicki z kl. VIa, a III miejsce w kategorii klas I-III przyznano Alicji Danielewskiej z kl. Ib.

Opiekun: Pani Maria Danielewska

  • W konkursie plastycznym „Wieś wczoraj i dziś” I miejsce zajął Maciej Niedzwiecki a wyróżnienie uzyskała Nikola Wędrowska - oboje z kl. IIa.

Opiekun: Pani Kamila Kosmecka

WOKALNY SUKCES

Dnia 11.02. 2015r. w Zespole Szkół i Placówek w Radziejowie odbył się Miedzyszkolny Konkurs Wokalny pod hasłem „Bitwa na głosy”. Naszą szkołę reprezentowali: Zuzanna Matusiak z kl. Ib, Alicja Danielewska z kl. Ib, Marcel Kordylak z kl. Vb i Mariusz Kosiński z kl. Va. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły i życzymy dalszych sukcesów. Szczególne podziękowania kierujemy do Zuzanny Matusiak za zajęcie II miejsca i Mariusza Kosińskiego za zajęcie III miejsca. Opiekunami uczniów były panie: Mariola Linert, Lidia Wąsikowska i Maria Danielewska.

NASI STYPENDYŚCI  - I semestr (zdjęcia z wręczenia nagród)

Podsumowując pracę w I semestrze nagrodziliśmy uczniów za wysokie wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe.

Stypendia za wyniki w nauce otrzymali: Izabela Balcer z kl. Va, Mariiusz Kosiński z kl. Va, Martyna Ratajczyk z kl. Va, Weronika Pierucka z kl. VIa, Urszula Szczepaniak z kl. VIa, Weronika Kowalewska z kl. VIa i Paulina Majewska z kl. VIb.

Stypendia za osiągnięcia sportowe otrzymali:

z kl. Va - Ewelina Łęga, Sebastian Banasiak, Kamil Nowicki;

z kl. Vb – Marcel Kordylak;

z kl. VIa - Dominik Janiak, Mateusz Janiak, Mateusz Kurzawa, Jakub Kozicki, Mateusz Jeszka, Michał Irzemski, Jakub Nowak;

z kl. VIb- Krystian Piasecki, Mateusz Przybysz, Daniel Rakowski i Cezary Mańkowski.

NAJLEPSI W NAUCE

Uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Topólce, którzy na I semestr roku szk. 2014/2015 uzyskali średnią ocen z przedmiotów co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:

Kl. IV a – Paweł Błaszczyk, Piotr Błaszczyk, Łukasz Jankowski, Maciej Jeziórski, Martyna Lisiecka, Paweł Topolski, Kornelia Waszak, Paulina Wieczorek, Oliwia Zarębska, Antoni Żurawski

Kl. IV b - Karolina Czarnecka, Amelia Kuźmińska

Kl. V a - Izabela Balcer, Sebastian Banasiak, Wiktoria Konopińska, Mariusz Kosiński, Gabriela Migdalska, Martyna Ratajczyk 

Kl. V b - Klaudia Majchrzak

Kl. VI a – Weronika Kowalewska, Jakub Kozicki, Mateusz Kurzawa, Jakub Nowak, Weronika Pierucka, Urszula Szczepaniak, Julia Szymczak              

Kl. VI b – Zuzanna Gawłowska, Paulina Majewska, Mateusz Przybysz, Damian Wajer

Gratulujemy!

legnica2014

20 listopada 2014r. po raz trzydziesty do Legnicy zjechali oratorzy z całej Polski. Właśnie tam odbywał się jubileuszowy Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży. Wśród najlepszych mówców był również uczeń naszej szkoły – Mariusz Kosiński z kl. Va, który jednocześnie reprezentował województwo kujawsko-pomorskie. Po pierwszym przesłuchaniu Mariusz znalazł się w grupie 5 finalistów, a ostatecznie – po drugim wystąpieniu - zajął wysokie IV miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Do konkursu przygotowała Mariusza p. Anna Michalak, a jego opiekunem w Legnicy był p. Andrzej Szwedek.

Anna Michalak

28 listopada br. w świetlicy Zespołu Szkół Mechanicznych w Radziejowie odbyły się uroczyste obchody 95-lecia Polskiego Czerwonego Krzyża, na które złożyły się:

-przemówienie Prezesa Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Radziejowie – Pani Aliny Krupińskiej,

-przedstawienie ukazujące historię powstania Czerwonego Krzyża na świecie,

-oraz wręczenie nagród uczestnikom powiatowych konkursów literackich, ogłoszonych we wrześniu.

Uczennica naszej szkoły – Julia Szymczak z klasy szóstej – zajęła I  miejsce w konkursie pt.: „NIE BIORĘ – DLACZEGO?”.

Natomiast w konkursie dla dorosłych pt.: „PCK – CZY JESTEM JEGO CZĘŚCIĄ?”, główną nagrodę zdobył opiekun Szkolnego Koła PCK w Topólce – p. Lidia Wąsikowska.

Konkurs krasomówczy

dobrzyn2014 117.10.2014 r. na zamku w Golubiu - Dobrzyniu odbyły się Wojewódzkie Kujawsko - Pomorskie Eliminacje Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży.
Naszą szkołę reprezentowali: Mariusz Kosiński z klasy Va i Milena Mikołajczak z klasy IIIa. Oboje rywalizowali w kategorii szkół podstawowych i udowodnili, że oratorstwo to ich pasja.
W wyniku przesłuchań I miejsce zajął Mariusz Kosiński, który będzie reprezentował nasze województwo na etapie ogólnopolskim w Legnicy.
Bardzo ładnie zaprezentowała się też Milenka, ale nie wykorzystała regulaminowego czasu za co odjęto jej punkty i ostatecznie spadła z III na VII miejsce.
Obojgu uczestnikom gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy.

Opiekun: Anna Michalak

   dyplomKonkurs krasomóczy

NAJLEPSI  W  NAUCE

Uczniowie klas IV-VI, którzy na koniec roku szk.  2013/2014 uzyskali średnią ocen z przedmiotów, co najmniej  4,75 oraz, co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania:

Kl. IVa – Izabela Balcer, Natalia Jarzynowska, Wiktoria  Konopińska,

                 Mariusz Kosiński, Ewelina Łęga, Justyna Piasecka,

            Martyna Ratajczyk

        Kl. IV b -  Amelia Adryańczyk, Agata Brzezińska,

                          Julia Lewandowska, Jakub Szarowski

         Kl. V a -  Jakub Kozicki, Weronika Pierucka,

                        Urszula Szczepaniak

        Kl. V b – Zuzanna Gawłowska, Paulina Majewska, Damian Wajer

        Kl. VI a – Weronika Błaszczyk, Romuald Brzeziński,

                         Mateusz Drzewiecki, Rafał Mielcarek

        Kl. VI b – Klaudia Lewandowska, Martyna Stolarska,

             Bartłomiej Wiśniewski, Kamil Zasada

Gratuluję

NASZE MAŁE SUKCESY

W II semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczniowie naszej szkoły brali  udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych.

W II semestrze roku szkolnego 2013/2014 uczniowie naszej szkoły brali  udział w następujących konkursach oraz zawodach sportowych.

·         W Mistrzostwach Powiatu Radziejowskiego  w Mini Piłce Koszykowej drużyny dziewcząt i chłopców zajęły I miejsca.

 Opiekun: Pan Robert Siwiński

Skład drużyny dziewcząt: Weronika  Błaszczyk, Oliwia Siwińska, Patrycja Głowacka, Klaudia Lewandowska, Patrycja Siekacz, Agnieszka Laskowska, Martyna Stolarska, Urszula Szczepaniak, Ewelina Łęga, Natalia Sobczak

Skład drużyny chłopców:  Rafał Mielcarek Romuald Brzeziński, Patryk Niżyński, Jakub Ozimiński, Patryk Pruczkowski, Łukasz Grabczyński, Mateusz Bruzda, Jakub Nowak, Krystian Piasecki, Mateusz Kurzawa, Dominik Janiak, Mateusz Janiak

·          Kamil Zasada z kl. VIb został laureatem  Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki.

Opiekun: Pani Katarzyna Drzewiecka

·         Mateusz Banasiak z kl. VIa został laureatem konkursu kalendarzowego „Bądź bezpieczny w swoim domu” zorganizowanego przez Państwową Straż Pożarną.

 Opiekun: Pani Anna Orłowska

·         W Gminnym Konkursie Wiedzy Pożarniczej drużyna w składzie: Mateusz Banasiak, Kacper Małecki i Rafał Mielcarek – wszyscy z kl. VIa -   zajęła II miejsce.

Opiekun: Pani Grażyna Szklarska

·         W Powiatowym Konkursie Krasomówczym dla dzieci szkół podstawowych  I miejsce w kategorii klas I – III zajęła Milena Mikołajczak z kl. IIa,  a wyróżnienie otrzymał Wiktor Nowak z kl. IIb. W kategorii klas IV-VI  I miejsce zajął Mariusz Kosiński  z kl. IVa. Milena i Mariusz będą reprezentować powiat radziejowski na etapie wojewódzkim.

 Opiekun: Panie Barbara Kordylak, Aleksandra Kolad i Anna Michalak.

·         Antoni Żórawski z kl. IIIa, Martyna Ratajczyk z kl. IVa i Damian Wajer  z kl. Vb otrzymali wyróżnienie  w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „Kangur”.       

   Opiekun: Panie Jolanta Antczak, Katarzyna Drzewiecka, Maria Olszewska

·          W Powiatowym Konkursie Piosenki  Religijnej w kategorii klas I-III -  Oliwia Zarębska z kl. IIIa zajęła II miejsce, natomiast w kategorii klas IV-VI Mariusz Kosiński z kl. IVa zajął III miejsce.

  Opiekun: Pani Grażyna Błaszczyk

·         Drużyna w składzie: Patryk Pruczkowski z kl. VIb, Remigiusz Brzeziński  z kl. VIa oraz Urszula Szczepaniak i Weronika Kowalewska  - obie z kl. Va  zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie

 Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego.

Opiekun: Pani Grażyna Szklarska

·         W Powiatowym Konkursie Recytatorskim i Plastycznym pt. „Moi czworonożni przyjaciele – o kotkach, pieskach i kucykach w poezji” dla dzieci z oddziału przedszkolnego II miejsce zajęła Hanna Jakubowska z grupy 0a ( recytacja). Natomiast w konkursie plastycznym I miejsce zajęła Natalia Hernacka , III miejsce – Sylwia Jankowska, a wyróżnienia otrzymali: Magdalena Górecka, Michalina Janicka, Andżelika Wiśniewska i Krzysztof Simiński – wszyscy z grupy 0b.

Opiekun: Panie  Marzanna Danielewicz i Marlena Smolarek

·         Mariusz Kosiński z kl. IVa zajął II miejsce w Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym przez Szkołę Podstawową w Osięcinach. 

Opiekun: Pani Maria Danielewska

·         W Konkursie Piosenki Angielskiej zorganizowanym w naszej szkole  II miejsce zajął Mariusz Kosiński z kl. IVa, a wyróżnienie przyznano Alicji Danielewskiej z oddziału przedszkolnego.

Opiekun: Pani Maria Danielewska

·         W konkursie literackim pt. „Dzień bez komputera” zorganizowanym przez Oddział Rejonowy PCK III miejsce zajęła Aleksandra Osińska z kl. IVb.

Opiekun: Pani Lidia Wąsikowska

·         Praca Klaudii Lewandowskiej z kl. VIb została zakwalifikowana do etapu wojewódzkiego Konkursu  Plastycznego „Młodzież zapobiega pożarom”.

Opiekun: Pani Eliza Ospalska – Grudzień

Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa OLIMPUS

Dnia 9 stycznia 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. M. Kopernika w Topólce wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Przedmiotowej OLIMPUS z języka angielskiego i niemieckiego. Uczniowie naszej szkoły zajęli w niej wysokie miejsca.

W olimpiadzie z języka angielskiego 18. miejsce zajęła Weronika Pierucka, uczennica klasy Va, a uczeń klasy VIb, Kamil Zasada uplasował się na miejscu 24. Na wyróżnienie zasługuje także wynik Martyny Ratajczyk (kl. IVa), która zajęła 31. miejsce. W olimpiadzie z tego języka wzięło udział ponad 3300 uczniów z całej Polski.

Natomiast w olimpiadzie z języka niemieckiego Kamil Zasada zdobył 22 miejsce, a Weronika Pierucka miejsce 27. ( na ok. 500 uczestników konkursu).

Uczestnikom olimpiady gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w konkursach z języków obcych.

Oliwia Zarębska zajęła II miejsce, a Natalia Tejman uzyskała wyróżnienie w konkursie literackim na opis pomnika Mikołaja Kopernika. Konkurs organizowany był dla uczniów klas trzecich . Organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Uczennice przygotowywały się pod kierunkiem p. Jolanty Antczak i Mirosławy Nieznańskiej.

Kamil Zasada jest uczniem klasy VIb. Swoją wszechstronną wiedzę prezentuje uczestnicząc w wielu konkursach. W tym roku szkolnym Kamil zakwalifikował się do etapu rejonowego z języka polskiego, natomiast z matematyki dnia 1 lutego przystąpił do etapu wojewódzkiego i uzyskał tytuł laureata. Swoją wiedzę, wykraczającą poza program nauczania, prezentuje również na ogólnopolskich konkursach np. z języka niemieckiego i języka angielskiego.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Drzewiecka