ROK SZKOLNY 2019/2020

 


 

„WARTO BYĆ BOHATEREM”

Potrzeba wsparcia chorych dzieci była punktem wyjścia do otwarcia naszych serc na otaczający nas świat, na miłość,  na  relacje  międzyludzkie, na  wolontariat,  wsparcie w walce z cierpieniem i budzonej przez nie wrażliwości. W tym roku przypada XII odsłona akcji Warto być bohaterem. Dzięki  wielu  wysiłkom nasze  starania odbiły się dużym  echem - zebraliśmy  5000 złotych, które zostały przeznaczone na leczenie chorych dzieci. Bardzo dziękujemy za włączenie się w tę ważną akcję. Wasze uczestnictwo dowodzi wielkiej  wrażliwości serc i bohaterstwa.

                                             Szkolne Koło Caritas

 


 

Plakat1   Plakat2

 


 

DZIĘKUJEMY  HONOROWYM  KWIODAWCOM!

Chociaż Światowy Dzień Krwiodawcy przypada dopiero 14 czerwca, w Polsce od 22 do 26 listopada obchodzi się jeszcze Dni Honorowego Krwiodawstwa PCK. Jest to czas dedykowany dawcom krwi i promowaniu idei krwiodawstwa.

Honorowi Dawcy Krwi, składamy Wam serdeczne życzenia i podziękowania za wkład jaki wnosicie swoją postawą w szerzeniu honorowego krwiodawstwa. Wasza bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi jest nieoceniona. Dziękujemy, że dzielicie się cząstką siebie, dając przykład doskonałej postawy wobec bliźniego w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego, bo to dzięki Waszej krwi: 0 A B AB biją czyjeś serca!
W tych szczególnych dniach Szkolne Koło Caritas pamięta o naszych lokalnych dawcach krwi, obdarowując ich serdecznymi życzeniami, podziękowaniami i różami – symbolicznymi znakami honorowego krwiodawstwa.

 

Dziękujemy!

Szkolne Koło Caritas

 


„Bez Was nie dam rady”
Młodzież Szkolnego Koła Caritas zaprasza do udziału w akcji:
„Warto być bohaterem”

Celem akcji jest budzenie wrażliwości i szacunku dla drugiego człowieka, a także zachęcanie do wolontariatu i pomocy chorym dzieciom.
Potrzeba wsparcia chorych dzieci będzie punktem wyjścia do otwarcia naszych serc na otaczający nas świat, na miłości, na relacje międzyludzkie, na wolontariat, wsparcie w walce z cierpieniem i budzonej przez nie wrażliwości.
W tym roku 12 odsłona akcji Warto być bohaterem. Przedstawiamy potrzebę wsparcia w leczeniu i rehabilitacji małej Julii, której odmówiono leczenia w Holandii, ponieważ tak ciężko chorych dzieciom nie podaje się leku (ukryta eutanazja).
Cześć wszystkim. Nazywam się Julia.
Urodziłam się dnia 16.07.2019 r. w Holandii. Moi rodzice przeprowadzili się do Holandii, gdy ja jeszcze byłam u mamusi w brzuszku. Mieszkaliśmy tam zaledwie od maja. Mama z tatą zaczynali od zera, stopniowo układali sobie życie. Chcieli zapewnić mi wszystko co najlepsze. Zbierali pieniądze by w przyszłości postawić w Polsce dom. Jednak los nie był łaskawy...
Kilka tygodni po moich narodzinach dowiedzieli się, że jestem ciężko chora. Rdzeniowy Zanik Mięśni czyli SMA typu 1. Po badaniach przez różnych specjalistów okazało się, że jestem za słaba na leczenie. Po prostu nie rokuję.
Nusinersen to jedyny lek dostępny na rynku w Europie, który potrafi zatrzymać postęp choroby, a zdarza się nawet, że cofnąć niektóre zmiany. JEDNAK TAKICH SŁABYCH DZIECI JAK JA NIE LECZY SIĘ W HOLANDII TYM LEKIEM.
Mieli czekać na najgorsze...
Jednak z pomocą wielu dobrych ludzi moi rodzice przygotowali się na taką ewentualność. To dla mnie rzucili wszystko i już następnego dnia po odmowie leczenia zastrzykiem w Holandii byliśmy w Polsce. I wiecie co? Udało się! Dostanę w Polsce lek, który powstrzyma tego potwora.
Jednak SMA to ciągła walka. Potrzebuje drogiego sprzętu, który ułatwi mi życie, a rodzice będą mogli dzięki niemu dbać o moje drogi oddechowe, sprawdzać mój stan zdrowia i wiele innych. Potrzebuje też rehabilitacji. DUŻO ĆWICZEŃ.
Wszystkich zachęcamy do włączenia się w pomoc dla Julii. Mamy okazję wyrazić wrażliwość na ludzkie potrzeby i dramaty oraz pokazać, że jesteśmy nieobojętni na losy rówieśników (dzieci). Zebrane środki zostaną przekazane chorym, niepełnosprawnym i ubogim dzieciom na ich leczenie, rehabilitację lub zakup sprzętu rehabilitacyjnego.
Bardzo dziękujemy za włączenie się w tę ważną akcję. Wasze uczestnictwo dowodzi wielkiej wrażliwości serc i bohaterstwa.

Szkolne Koło CARITAS

 


TRWA AKCJA „Szkoło Pomóż i Ty”

Szkolne Koło Caritas również w bieżącym roku szkolnym bierze udział w akcji charytatywnej „Szkoło Pomóż i Ty”, organizowanej przez Fundację "Pomóż i Ty”. Fundacja działająca na rzecz osób niewidomych i niepełnosprawnych przesyła na początku roku szkolnego pakiet startowy cegiełek – pomocy naukowych. Szkolne Koło Caritas poprzez dystrybucję wśród uczniów cegiełek pomaga podopiecznym Fundacji. Akcja trwa od początku września do połowy czerwca. Celem akcji jest pomoc innemu, konkretnemu podopiecznemu Fundacji. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17-letniemu Bartkowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój.  Bartek uwielbia samochody i podróże, a dwuosobowy skuter inwalidzki Companier jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji.

Dziękujemy wolontariuszom za zaangażowanie, a wszystkim wspierającym akcję za życzliwość, otwartość i dobroć.

                                                                                                                       Szkolne Koło Caritas