ROK SZKOLNY 2020/2021


  FOTORELACJA Z XX DNIA PAPIESKIEGO

 DZIEŃ PAPIESKI
   -  11 października 2020 r.

Damian Banasiak
Co roku członkowie Koła Caritas biorą udział w zbiórce pieniędzy na fundusz stypendialny ,,FUNDACJI – DZIEŁO NOWEGO TYSIĄCLECIA”.

11 października już po raz XX w całej Polsce organizowany  jest  Dzień Papieski.  Tegoroczne  hasło:   „TOTUS  TUUS ”.

Dzień Papieski obchodzony jest od 2001 r., zawsze w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Obchody te przebiegają   w czterech wymiarach: intelektualnym, duchowym, artystycznym, charytatywnym.

Odpowiedzią na wezwanie Ojca Świętego do solidarności z ubogimi jest organizowana tego dnia publiczna zbiórka pieniędzy pod hasłem „Totus Tuus”, w której corocznie bierze udział  nasza młodzież. Zebrane środki są  przekazywane na fundusz stypendialny Fundacji, która przyznaje stypendia najbardziej uzdolnionym, pochodzącym z wiosek  i małych miast. W ten sposób, każdy może włączyć się w budowę „żywego pomnika” św. Janowi Pawłowi II.

Szkolne Koło Caritas18.  Zbiórka  Żywności  Caritas
„Tak. Pomagam!”

W tym trudnym dla wszystkich roku związanym z epidemią koronawirusa mamy wyjątkową okazję do dzielenia się dobrem. Ten trudny czas został nam dany, byśmy siebie sprawdzili i zadali sobie pytanie: czy umiem dać komuś cząstkę siebie?

Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych życiowych powodów (również tych związanych z pandemią) znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że nie są sami. Caritas pragnie jak zawsze dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbardziej potrzebujących wsparcia seniorów, dzieci, rodzin,  bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób, których nie stać na zakup żywności.

W dniach 25 i 26 września 2020 roku Szkolne Koło Caritas we współpracy  z Caritas diecezjalnym organizuje w wybranych sklepach w Topólce, osiemnastą już zbiórkę żywności pod hasłem: „Tak. Pomagam!”.

ZAPRASZAMY!

Szkolne Koło Caritas