Wybory do Samorządu Uczniowskiego

3 października 2012 roku w godzinach od 9 do 10.15 w naszym gimnazjum odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. W wyborach wzięło udział 157 uczniów, spośród 160 uprawnionych do głosowania. Spośród siedmiorga kandydatów  przewodniczącą szkoły została Marta Nowak z klasy IIc. Uzyskując 50 głosów, zastępcą przewodniczącej została Daria Głowacka z klasy I uzyskując 44 głosy. Funkcja skarbnika przypadła Roksanie Pniewskiej z klasy II a- 28głosów. Wybory do władz samorządu uczniowskiego poprzedziła kampania wyborcza. Była to ważna „lekcja demokracji”.

 

Uroczyste Ślubowanie klas I

4 października 2012r.był wyjątkowym dniem dla pierwszaków, którzy złożyli ślubowanie i zostali przyjęci do grona uczniów naszego gimnazjum. Jego świadkami byli rodzice, Grono Pedagogiczne, przewodnicząca Rady Rodziców, cała społeczność uczniowska. Do sali gimnastycznej weszły, w strojach galowych dzieci z trzech klas pierwszych. Następnie odśpiewano Hymn Szkoły. Pani dyrektor przywitała przybyłych gości oraz wygłosiła krótkie przemówienie. Następnie pierwszoklasiści zaprezentowali krótką część artystyczna, prezentując w ten sposób swoje umiejętności. Ślubowanie zakończyło się dyskoteką.

Rodzicom gratulujemy tak wspaniałych pociech, a Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły! Zostaliście nowymi członkami, naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Opiekunowie SU

 

Z życia samorządu uczniowskiego.

6 lutego gazetkę szkolną ozdobiły zdjęcia zrobione podczas imprez organizowanych przez samorząd uczniowski. Wykonawcami zdjęć są  obecni uczniowie naszego gimnazjum.

W tłusty czwartek uczniowie naszej szkoły mogli spróbować wypieków faworków przygotowanych przez opiekunów samorządu.

14 lutego wszyscy zakochani uczniowie mogli skorzystać z poczty walentynkowej, aby nadać  swojej sympatii miłosne wyznania.

 

W lutym po dłuższej przerwie ukazał się pierwszy numer gazetki gimnazjalnej Eureka. Gazetka poświęcona była sprawą bieżącym samorządu.

Opiekunowe SU

 

Dzień Dziecka

W dniu 29 maja w naszej szkole odbył się Dzień Dziecka. Zgodnie z życzeniem uczniów odbyły się międzyklasowe zawody sportowe. W rywalizacji w piłkę nożną wygrała kl.IIIb, a w grę w „dwa ognie” zwyciężyły  klasy II. Uczniowie mogli się posilić kiełbaską z grila oraz słodkim ciasteczkiem. Śmiechu i dobrej zabawy w tym dniu nie zabrakło nikomu.

Opiekunowie SU