ZIMNE ŻYCIE NA PLUTONIE

19 lutego b.r. uczniowie naszego gimnazjum uczcili 543 rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, uczestnicząc w pokazach z fizyki i astronomii na UMK w Toruniu. Pokazy odbyły się pod tytułem „Zimne życie na Plutonie”. Pokazy połączone były z wykładem, podczas którego uczniowie dowiedzieli się ciekawych informacji o Układzie Słonecznym i gwiazdach, jak są zbudowane i rozmieszczone we wszechświecie. Wróciliśmy pełni wrażeń i bogatsi w wiedzę.Katarzyna Wujkiewicz, Joanna Rzepecka

 

KARNAWAŁU CZAR

Samorząd Uczniowski zorganizował zabawę karnawałowo – walentynkową, która odbyła się w tłusty czwartek. Młodzież gimnazjalną odwiedziła „Koza”, która uświetniła naszą dyskotekę.Joanna Rzepecka, Katarzyna Smól

 

KONKURSY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 

12 lutego b.r. Samorząd Uczniowski ogłosił wyniki następujących konkursów:Konkurs na największą ilość uwag pozytywnych w I semestrze r. szk. 2015/16

I miejsce – klasa Ib – 101 uwag,

II miejsce – klasa Ia – 90 uwag,

III miejsce – klasa IIIc – 81 uwag.

Konkurs za wykonanie najładniejszej walentynki

I miejsce – klasa IIb

II miejsce –  klasa Ia

III miejsce – klasa IIIc

Konkurs za otrzymanie jak największej ilości walentynek na klasę

I miejsce – klasa IIc – 95 walentynek

II miejsce – klasa Ia – 46 walentynek

III miejsce – klasa IIIa – 40 walentynek.

Główną nagrodę za zajęcie I miejsca w poszczególnych konkursach był tzw. „bilet ulgowy”, który umożliwiał zwolnienie danej klasy z odpowiedzi ustnych i prac pisemnych w wybranym dniu.

Katarzyna Smól, Joanna Rzepecka

 

MIKOŁAJKI

 6 grudnia z inicjatywy samorządu naszą szkołę odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci „grzeczne” otrzymały słodki upominek po zaśpiewaniu kolędy. Był to bardzo miły i radosny dzień.

Joanna Rzepecka, Katarzyna Smól

 

ANDRZEJKI

  26 listopada odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa, którą zorganizował Samorząd Uczniowski gimnazjum. Jak widać na załączonym zdjęciu, zabawa była udana, wszystkim dopisywały humory i chęci spędzenia czasu w gronie przyjaciół i kolegów ze szkoły. Uczniowie mogli pozwolić sobie na chwilę rozrywki, oderwania od codzienności i nauki.

Joanna Rzepecka, Katarzyna Smól

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października 2015r. w Publicznym Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Topólce odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej pt. „Wykształcenie to dobra, którego nikt nie jest w stanie nas pozbawić”. Uroczystość prowadziła Weronika Mętlewicz z kl. IIIb. Samorząd Uczniowski podziękował nauczycielom i pracownikom szkoły za trud włożony w kształcenie i wychowanie. Życzeniom towarzyszyły piosenki w wykonaniu: Eweliny Pawlak-kl. IIIc, Sary Maciejewskiej – kl. IIIb, Agnieszki Laskowskiej – kl. IIc i Klaudii Lewandowskiej – kl. IIb. Uczniowie klas pierwszych zaprezentowali wiersze o przedmiotach szkolnych i scenkę pt. „Lekcja powtórzeniowa”. Koło taneczne pod kierunkiem p. Barbary Przybysz przygotowało układy taneczne „Dear future husband”, „Bomba” oraz  „W moim ogródeczku”. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Topólka – p. Marek Dybowski, Przewodniczący Rady Gminy – p. Stanisław Borkowski, Przewodniczący do Spraw Oświaty – p. Tomasz Koziński, emerytowany dyrektor gimnazjum – p. Maria Borkowska, emerytowany pracownik gimnazjum – p. Stanisław Kontowicz, ks. Kanonik Antoni Wojciechowski.

Katarzyna Smól, Joanna Rzepecka, Barbara Przybysz

 

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Dnia 12 października 2015r. w Publicznym Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Topólce odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń szkoły mógł oddać swój głos na jednego z pięciu kandydatów. Głosowanie odbyło się zgodnie z zasadami demokracji. W głosowaniu tajnym zostali wyłonieni przedstawiciele samorządu:
przewodniczący – Patryk Trawiński kl.IIb – 36 głosów,

zca przewodniczącej – Urszula Szczepaniak kl. Ib – 34 głosy

skarbnik – Agnieszka Sikorska kl. Ia – 27 głosów.

 

Życzymy naszemu samorządowi, żeby spełnił pokładane w nim nadzieje.

Joanna Rzepecka, Katarzyna Smól

 

ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

– „The Voice of Topólka”

Zgodnie z tradycją we wrześniu odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Składało się z dwóch części: pierwsza oficjalna zakończyła się uroczystym aktem ślubowania na sztandar szkoły. W drugiej części zatytułowanej „The Voice of Topólka” klasy pierwsze zaprezentowały piosenkę, taniec i skecz i logo szkoły, które oceniała specjalna komisja zaproszona na uroczystość. Były to gwiazdy muzyczne: Etna– Ewelina Pawlak – kl.IIIc, Mejk – Agnieszka Laskowska – kl.IIc i Cleo – Sara Maciejewska– kl.IIIb. W międzyczasie gimnazjaliści i zaproszeni goście mieli okazję zobaczyć i wysłuchać piosenek w wykonaniu Patryka Kweli z kl. IIIa : „Akcent – Przez twe oczy zielone ” oraz Sarsy Markiewicz. Jury po burzliwych obradach przyznało ex aequo dla klas pierwszych. W ostatniej części programu odbyła się dyskoteka prowadzona przez Dawida Kapuścińskiego i Dawida Domańskiego. Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek dla całej społeczności szkolnej.

Katarzyna Smól, Joanna Rzepecka, Barbara Przybysz