„Nawet jeśli niebo zmęczyło się błękitem, nigdy nie gaś światełka nadziei”.

 

 

„WARTO BYĆ  BOHATEREM”

MĄKOSZYN – 564,62 zł
ORLE – 412,10 zł
TOPÓLKA – 870,78 zł
SZKOŁA – 180 zł

SUMA  2030 zł

 

W  dzisiejszych  czasach niekiedy  bardzo  trudno  jest  udowodnić komuś  naszą  miłość.  Przeróżne  akcje  charytatywne  pozwalają  nam  dzielić  się  z bliźnimi .  W naszej okolicy  mieliśmy wiele takich  okazji, w  których ludzie  często  okazywali zrozumienie i pomoc.

Kolejną  naszą inicjatywą  było włączenie się do akcji ,, WARTO  BYĆ  BOHATEREM’’, której  cel jest  bardzo  szczytny. W tym roku  problemem, na który  szczególnie  chcemy zwrócić  uwagę w ramach akcji jest zmotywowanie  dzieci i młodzieży  do pozytywnych postaw- akceptacji  drugiego człowieka ,  przyjaźni, więziach międzyludzkich , wrażliwości i umiejętności dostrzegania innych– a jej dodanym , aczkolwiek  bardzo ważnym elementem , jest zbiórka  środków  finansowych, przeznaczonych na leczenie  OLIWIERA.

Cała suma pieniędzy przelanych na leczenie Oliviera to 2030 złotych. ( Topólka, Mąkoszyc, Orle, Szkoła)

Szkoła nasza otrzymałaCertyfikaty Szkoły Budującej Wrażliwość Społeczną 2014r.

Pragniemy podziękować wszystkim za włączenie się do akcji.   Zachęcamy do dalszej pomocy dla   9 letniego OLIWIERA – wystarczy wysłać SMS na numer 72052  ( koszt 2,46 z VAT)

Mały bohater do września 2010 roku był okazem zdrowia. Nagle zaczął utykać na lewą nogę i stał się apatyczny. Gdy pod koniec stycznia tego roku znów narzekał na ten sam ból, jego rodzice wiedzieli, co to oznacza. Guz zlokalizowany jest przy kręgosłupie. Lekarze twierdzą, że dla Oliwierka nie ma już gotowego protokołu wznowy. Pozostały tylko eksperymentalne chemie. Guz się zmniejsza, ale plany operacji trzeba przesunąć z uwagi na zagrożenie utraty nerki. Tym razem bitwa jest trudniejsza, bo komórki nowotworowe, które przetrwały w ciele Oliwiera są silniejsze i odporne na leki cytostatyczne.

Starcie drugie trwa – mówi Magdalena Frydryszak, mama Oliwiera. – Żyjemy nadzieją, że nowotwór się wycofa i pojawi się szansa na terapię antyGD2. Niestety nie jest dostępna w Polsce, a jej koszt to średnio 600 tysięcy złotych. Wierzymy w dobroć ludzi i w to, że pomogą nam zawalczyć o ten najcenniejszy z darów – życie naszego synka. Jego mały świat. Jest nam ciężko, ale nigdy się nie poddamy.

,,Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje.”
bł.  Jan  Paweł II

Wigilijne  Dzieło Pomocy Dzieciom

28 listopada 2014r. na toruńskim lodowisku Tor- Tor spotkało się ok. 3000 dzieci i młodzieży po to, by zainaugurować Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom organizowane przez Caritas Diecezji Toruńskiej .

Ważnym    elementem   uroczystości było podsumowanie akcji  ,,WARTO  BYĆ BOHATEREM”  i   wręczenie   certyfikatów    szkół   budujących    wrażliwość     społeczną.

Młodzież  Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Topólce po  raz  kolejny  zdobyło wysokie  – III miejsce w zbieraniu funduszy  dla  dzieci   chorych i niepełnosprawnych zdobywając       CERTYFIKAT         SZKOŁY        BUDUJĄCEJ  WRAŻLIWOŚĆ   SPOŁECZNĄ za rok 2014. Zebrane pieniądze  2030 zł  zostały przekazane  na leczenie Oliwiera.

Pragniemy podziękować wszystkim o wrażliwych sercach za włączenie się do akcji.

Szczególne wyrazy wdzięczności dla Ks. Antoniego Wojciechowskiego proboszcza parafii Topólka, Ks. Krzysztofa Szcześniaka proboszcza  parafii Mąkoszyn,   Ks.  Tadeusza  Szczepaniaka proboszcza parafii Orle za pomoc, okazane serce oraz  umożliwienie nam przeprowadzenia akcji.

MŁODZIEŻ GIMNAZJALNEGO  KOŁA  CARITAS