ŚLUBOWANIE KLAS I

12 października 2006r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klas I. Uczniowie tych klas walczyli o naprawdę piękną nagrodę – 5 dni bez jedynek. Klasą cieszącą się największą popularnością okazała się klasa Id, która zdobyła 90 punktów. Wymienioną powyżej nagrodę otrzymały jeszcze pozostałe trzy klasy pierwsze. Cała uroczystość odbywała się w scenerii starożytnej Grecji. Jak na nią  przystało, nie mogło zabraknąć  mitologicznych bogów, mężnego syna Zeusa Herkulesa oraz uroczych przyjaciółek Dionizosa, mądrych i pięknych muz. Prowadzącymi widowisko byli Asia Kosińska i Tomek Muraczewski. Oprawę muzyczną przygotował Tomasz Dobiecki.

Każda klasa otrzymywała drobne upominki. Były to lizaki dla każdego ucznia oraz znakomite  rolki, jednak jedynie papieru toaletowego dla każdej z klas.Później odbyła się dyskoteka, na której wszyscy doskonale się bawili

Opr. Paulina Maciejewska i Monika Nieznańska I a

 

ANDRZEJKI

Andrzejki – Dzień Świętego Andrzeja Apostoła, najhuczniej świętowany w Szkocji, w kraju, którego Św. Andrzej jest patronem. W Polsce w wigilie tego dnia , lub w tym dniu    w zależności od regionu, wróży się przyszłość, szczególnie matrymonialną. Święty Andrzej Apostoł był bratem Św. Piotra, uczniem Jana Chrzciciela, prowadził działalność misjonarską nad Morzem Czarnym. Zginął ukrzyżowany na Peleponezie w mieście Patras 30 listopada 30 roku na krzyżu w kształcie litery X (stąd nazwa Krzyż Świętego Andrzeja).Jest patronem Szkocji i Rosji.
Zbliża się wieczór andrzejkowych wróżb poświęconych miłości, małżeństwu. W tradycyjnym kalendarzu było kilka takich okresów, które uważano za najlepszy czas na wróżby. W wigilię św. Katarzyny kawalerowie dowiadywali się, jaka im przypadnie żona, a w wigilię św. Andrzeja, panny dowiadywały się, kto zostanie ich mężem. Przyszłość przepowiadano ze znaków na niebie, z wyglądu i zachowania roślin lub zwierząt, z różnych przedmiotów codziennych i niecodziennych, takich jak: łyżki, miotły, polana, węgielki, wreszcie ze snów. Katalog wróżb chłopięcych nie był zbyt urozmaicony i nie stały się one tak popularne jak panieńskie wróżby andrzejkowe. Katarzynki /25 listopada/, jako dzień wróżb wyłącznie chłopców, odszedł prawie w zapomnienie. Pozostały andrzejki /29 listopada/, będące już tylko zabawą połączoną ze wspólnymi wróżbami dziewcząt i chłopców. Tak wygładzały wróżby andrzejkowe w naszym gimnazjum.

Opr. Monika Ulanowska III c

DZIEŃ SAMORZĄDNOŚCI 02.04.2007R.

Tradycyjnie każdego roku w naszej szkole odbywa się Dzień Samorządności, którego głównym celem jest propagowanie wśród uczniów idei samorządności oraz różnych form aktywności ruchowej. W tym dniu władzę w gimnazjum sprawowała przewodnicząca SU Małgorzata Dobiecka. O godz. 12.30 cała społeczność szkolna udała się na Mszę Świętą, która upamiętniała drugą rocznicę śmierci Jana Pawła II…