,, TWOJA  KREW – MOJE ŻYCIE”

Kwiecień 2014r.  w naszej gminie  przy kościele parafialnym   w Topólce odbyła  się kolejna akcja pod hasłem ,, Podziel się, bo krwi nie da się wyprodukować”.

Oddając krew możesz wyobrazić sobie, że ten cenny dar uratuje komuś życie – dzięki czemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje.

Drodzy,  Honorowi Dawcy Krwi, dziękujemy Wam za Wasz dar, to dzięki niemu wiele osób może powrócić do zdrowia i cieszyć się pełnią życia. Serdecznie dziękujemy za ten dar i zapraszamy do oddawania krwi w ambulansie.

Gimnazjalne  Koło  Caritas

FINAŁ AKCJI „WARTO BYĆ  BOHATEREM”, 30.01.2014r.

Potrzeba naszej aktywności, bo są wokół nas ludzie patrzący z nadzieją w naszą stronę. Codziennie widzimy wiele sytuacji, wobec których nie możemy przejść obojętnie. Bohater życia codziennego to ktoś, kto może działać zdecydowanie, okazuje entuzjazm w pomocy innym, czyni dobro. Musi też zachować się asertywnie, umieć powiedzieć złu nie.   W czwartkowe  przedpołudnie (30.01.2014r. ) w Baju Pomorskim zebrali się wolontariusze Caritasu, aby podsumować akcję charytatywną „Warto być bohaterem”. W lokalnych zbiórkach pieniędzy udało się zgromadzić ponad 24 tys. zł, które zostały przekazane na pomoc potrzebującym dzieciom.

 

TWOJA KREW JEDYNYM RATUNKIEM DLA INNYCH

19 stycznia 2014r. w naszej gminie odbyła się kolejna akcja poboru krwi. Zachęcając mieszkańców do udziału w akcji młodzież Gimnazjalnego Koła Caritas przygotowała i rozprowadzała ulotki.

 

PIELUCHA  DLA  MALUCHA

Święta Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, wzajemnego ciepła, wyczekiwania pierwszej gwiazdki i poszukiwania prezentów. Placówka opiekuńcza „Maluch” rozpoczęła tegoroczną akcję “Pielucha dla malucha”. Wzorem poprzedniego roku placówka chce zainteresować i zachęcić mieszkańców oraz firmy z Włocławka do zbiórki pieluch i środków higienicznych dla małych mieszkańców placówki.

Uczniowie naszego gimnazjum włączyli się do corocznej akcji „Pielucha dla malucha”, która ma na celu zebranie pieluch, kosmetyków i innych potrzebnych artykułów dla wychowanków Domu Dziecka. Zebrane   dary zostały   przekazane do placówki opiekuńczej  ,,Maluch”.

 

,,PIERNICZKI’’

Działalność charytatywna jest czymś, co wypływa  z głębi naszego serca. Chcąc ulżyć w cierpieniu dzieciom chorym, niepełnosprawnym  uczniowie przy zaangażowaniu rodziców, nauczycieli przygotowali pierniki, wykonali karty świąteczne, ozdoby choinkowe, które młodzież rozprowadzała w celu uzyskania funduszy. Pieniądze  uzyskane w  tej  akcji  1100zł  zostały przekazane na leczenie i rehabilitację  dzieci chorych z naszego terenu. Pomoc otrzymało 6 osób .

I  TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM  MIKOŁAJEM, grudzień 2013r.

Akcja ta polegała na zbieraniu słodyczy w klasach przez  uczniów naszej szkoły. Klasy które wykazały się największą wrażliwością otrzymały ,,CERTYFIKAT’’ KL. IIIc;  KL  IIc; KL  Ib.   Ze słodyczy wykonaliśmy 15  paczek świątecznych.

WARTO  BYĆ BOHATEREM

Listopad 2013r.
Warto być bohaterem, to znaczy warto reagować tam, gdzie potrzeba pomocy. Warto być bohaterem tam, gdzie trzeba powiedzieć nie, gdy ktoś niewłaściwie się zachowuje

30  listopada 2013r. na toruńskim lodowisku  Tor-Tor spotkało się ok.3000 dzieci i młodzież z diecezji:  toruńskiej , włocławskiej  po to , by zaingurować  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Byli jak zwykle dostojni goście, Mikołaj i prezenty, a na tafli interesujące pokazy młodych łyżwiarzy. Uroczystość uświetnił koncertem JE Ksiądz Biskup Antoni Długosz. Ważnym elementem uroczystości było podsumowanie akcji  ,, WARTO BYĆ BOHATEREM”  i   wręczenie certyfikatów    szkół   budujących   wrażliwość     społeczną.  Uczniowie z 50 szkół wykazali się ofiarnością w wysokości 24000,00 zł. Najbardziej zaangażowane placówki otrzymały Certyfikaty Szkoły Budującej Wrażliwość

Młodzież  Publicznego Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Topólce po  raz  CZWARTY-zdobyła wysokie  III miejsce w zbieraniu funduszy  dla dzieci   chorych i niepełnosprawnych zdobywając CERTYFIKAT SZKOŁY BUDUJĄCEJ  WRAŻLIWOŚĆ SPOŁECZNĄ za rok 2013. Zebrane pieniądze  2260 zł  zostały przekazane na chore dzieci (22.11.2013r.).