Samorząd Uczniowski

Przewodnicząca: Daria Głowacka

Zastępca przewodniczącej : Patrycja Majewska

Skarbnik: Eliasz Wojtysiak

Rozmawiałyśmy z Sarą Maciejewską, uczennicą klasy Ib, zdobywczynią wielu nagród  w dziedzinie muzyki.

1. Czym jest dla Ciebie muzyka?

            Muzyka to chyba najlepsza rzecz, jaką stworzył człowiek. Dla mnie muzyka to hobby, pasja, sposób na umilenie każdej innej czynności. Coś, co może kontrolować moje emocje. Muzyka jest dla mnie wszystkim. Całym moim światem. Kocham ją i to, co dzięki niej mogę dać innym ludziom. Muzyka zawsze jest, była i będzie w moim życiu. Jest dla mnie lekiem na wszystko. W muzyce chcę dawać ludziom
więcej niż posiadam.

2. Skąd czerpiesz inspirację do pisania piosenek?

            Nie jestem jeszcze autorką piosenek. Swoje pomysły przelewam na papier, ale na realizację i dokończenie ich będzie trzeba jeszcze poczekać. Mam na swoim koncie własne teksty, ale to na razie wersje demo.

3. Kto odkrył Twój talent?

            Moja przygoda z muzyką zaczęła się w pierwszej klasie szkoły podstawowej, kiedy to po raz pierwszy pani Renata Muraczewska przygotowała mnie do konkursu wokalnego z piosenką „Lato w internecie“.

4. Czy nagrałaś już kiedyś płyty? Jeśli tak, to jakie?

            W swojej muzycznej karierze zdążyłam nagrać cztery płyty. Noszą one nazwy: „Oto ja“, „Christmas mix“, „Lalalove“ i „Explosion“.

5. Czy w piosenki przelewasz swoje uczucia?

            Tak, w piosenki przelewam wszystkie swoje uczucia. Pragnę pokazać w nich jak najwięcej. Miłość, smutek, radość.

6. Kim chciałabyś zostać w przyszłości?

            Chciałabym zostać piosenkarką lub aktorką, to od zawsze było moim marzeniem, choć wiem, że rynek muzyczny bywa kapryśny. Zrobię wszystko, by osiągnąć mój cel. Trzeba jednak umieć ponosić w życiu porażki, więc jak mi nie wyjdzie, chciałabym zostać instruktorką tańca, tłumaczem przysięgłym  lub nauczycielką języka angielskiego.

7. Czy masz już jakieś osiągnięcia?

            Tak, na swoim koncie mam już kilka osiągnięć muzycznych. Zajęłam I miejsce  w Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej organizowanym w gimnazjum w Topólce. Na XIV Przeglądzie Młodych Talentów w Konecku zajęłam II miejsce w kategorii wiekowej 13- 15 lat. W Osięcinach, gdzie odbywał się II Konkurs Piosenki Angielskiej, zajęłam III miejsce. Występowałam również na scenach we Włocławku, Lubrańcu, Topólce, Radziejowie i Osięcinach.

8. Jakie jest Twoje największe marzenie związane z muzyką?

Moim największym marzeniem jest wystąpić na Sylwestrowej Mocy Przebojów, Top Trendy Festiwal i innych organizacjach tego typu. Mam oprócz tego wiele planów i marzeń, ale ich tu nie zdradzę, bo podobno się nie spełnią…

9. Jaki jest Twój ulubiony zespół lub piosenkarz?

            Moimi ulubionymi zespołami są Linkin Park, Nickelback oraz Hemp Gru, natomiast moi ulubieni piosenkarze to Michael Jackson, Celine Dion, Whitney Houston, Gosia Andrzejewicz i Adele.

10. Na jakich instrumentach grasz?

            Gram na gitarze, pianinie, keyboardzie i fortepianie. Kiedyś uczyłam się gry na saksofonie. Często słyszę też, że jestem wirtuozem gry na nerwach…

11. Jakie gatunki muzyki lubisz najbardziej?

            Lubię wszystkie, ale najbardziej preferuję rap, metal, pop, heavy metal, rock&roll. Śpiewając, zdecydowanie idę w pop.

Dziękujemy za rozmowę.

Wywiad przeprowadziły:
Milena Janka i Weronika Marynowska z sekcji
redakcyjnej SU

Wycieczka do Muzeum Adama Mickiewicza

 

22 maja 2014 roku odbyła się wycieczka do Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie. Wzięli w niej udział koledzy i koleżanki z klas pierwszych. Wizyta w muzeum dostarczyła nam wielu atrakcji i wiadomości o życiu i twórczości naszego patrona – Adama Mickiewicza.  Mogliśmy  bliżej przyjrzeć się biografii poety, poznać styl epoki romantyzmu. Po lekcji muzealnej udaliśmy się do parku Adama Mickiewicza. Następnie, aby sprawdzić i utrwalić przyswojone tego dnia wiadomości, napisaliśmy krótki test o patronie. Do szkoły wróciliśmy pełni wrażeń. Wiedza zdobyta podczas wycieczki znalazła swoje odzwierciedlenie na konkursie o naszym patronie, który odbył się następnego dnia.

Klaudia Topolska z sekcji redakcyjnej SU

Dzień Samorządności

Dnia 21 marca 2014 roku samorząd uczniowski zorganizował, jak co roku, Dzień Samorządności. Pani dyrektor przekazała uczniom władzę w szkole. Po krótkim apelu  rozeszliśmy się do klas, w których odbyły się lekcje poprowadzone przez wybranych uczniów. O godz. 8.50 rozpoczęły się zawody w piłkę nożną. Zwyciężyła w nich  drużyna klas  C. Po przerwie przybyli do nas policjanci z psami, by zaprezentować ich umiejętności tropienia. Podczas spotkania z policją młodzież wysłuchała również  wykładu na temat zagrożeń związanych z materiałami wybuchowymi i postępowania w wypadku znalezienia niewypału.
Następnie rozpoczęły się zawody w piłkę ręczną, w których wygrał zespół klas C. Równocześnie odbyły się także rozgrywki w tenisa stołowego. W tej konkurencji wygrali Mateusz Osiński z kl. III B i Michał Gabrysiak z kl. I C. Następnie odbył się turniej „Jaka to melodia?”. Zwycięstwo odniosła w nim  grupa klas B. Po rozdaniu nagród uczniowie oddali władzę nauczycielom. W ten sposób zakończyliśmy obchody pierwszego dnia wiosny.

Opracowały:
Weronika Marynowska, Milena Janka,  Katarzyna Antczak i Klaudia Topolska

Szkolne mikołajki

6 grudnia samorząd uczniowski zorganizował akcję pod hasłem ,,Prezenty od świętego Mikołaja”. Wspólnie z opiekunami, przygotowaliśmy dla naszych kolegów i koleżanek słodkie upominki. Niespodziankom towarzyszył radosny śpiew kolęd.

                                                                                                                     Zespół redakcyjny SU

 

Zabawa andrzejkowa

28 listopada samorząd uczniowski zorganizował dyskotekę z okazji andrzejek, która odbyła się w hali
sportowej. Dekorację na tę imprezę wykonała klasa IIIa. Gimnazjaliści świetnie bawili się przy muzyce przygotowanej przez Dawida Wojtczaka i Jakuba Józwiaka. Był to dla nas czas odpoczynku od nauki i obowiązków szkolnych. Autorem zdjęć z dyskoteki andrzejkowej był Patryk Wiliński z klasy II b.

 

Zespół redakcyjny SU

Wybory do samorządu uczniowskiego

31.10.2013r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. O stanowisko przewodniczącego SU ubiegało się 5 kandydatów. W wyborach uczestniczyło 129 uczniów. Głosy oddane przez gimnazjalistów zostały policzone przez komisję w składzie: Jakub Małkowski, Marta Nowak, Dagmara Mętlewicz i Aleksandra Ozimińska. W wyniku wyborów został wybrany nowy zarząd w składzie :

przewodnicząca- Daria Głowacka,

zastępca przewodniczącej- Patrycja Majewska,

skarbnik- Eliasz Wojtysiak.

W skład nowego samorządu uczniowskiego weszły trzy sekcje: artystyczna, muzyczna i redakcyjna. Skład sekcji przedstawia się następująco:

sekcja muzyczna:

– Jakub Józwiak,

-Dawid Wojtczak

sekcja artystyczna:

-Sara Maciejewska,

-Patrycja Majewska,

-Weronika Mętlewicz

sekcja redakcyjna:

-Katarzyna Antczak,

-Milena Janka,

-Weronika Marynowska.

Mamy nadzieję, iż nowy zarząd  będzie funkcjonował rozważnie i mądrze, z korzyściami dla nas, uczniów.

Katarzyna Antczak
Milena Janka
Weronika Marynowska

 

Zbiórka kasztanów

Od początku października samorząd uczniowski prowadził zbiórkę kasztanów. Koleżanki i koledzy naszego gimnazjum zebrali 46 kg kasztanów, które zostały sprzedane w punkcie skupu w Lubrańcu. Uzyskaną kwotę w wysokości 28zł przeznaczono na cele SU.

Zespół redakcyjny SU