Choinkowe rytmy

W sobotnie  przedpołudnie 16 stycznia młodzież naszego gimnazjum bawiła się na dyskotece choinkowej. Był to czas  odprężenia oraz relaksu dla uczniów. Wszyscy fantastycznie się bawili w rytmach muzyki przygotowanej przez Sebastiana B. i Łukasza J. Dla uczniów został zorganizowany przez Radę Rodziców pyszny poczęstunek.

J.R

 

„Władza w rękach uczniów”

9 kwietnia 2010r. obchodziliśmy Dzień Samorządności. Tradycyjnie na jeden dzień rządy w naszym gimnazjum przejęli uczniowie. Był to prawdziwy sprawdzian z samorządności i odpowiedzialności. Rano pani dyrektor przekazała mi symboliczny klucz do szkoły. Od tego momentu zaczęły się nasze rządy. Zamieniliśmy się rolami z nauczycielami i poprowadziliśmy lekcje. Odbyły się różne konkursy: ortograficzny, językowe, „Super – Omnibus”, warcaby i zawody sportowe.” Po zakończeniu konkursów nastąpiło uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i wyłonienie klasy roku 2010. Za rok znów będziemy rządzić.

Przewodnicząca SU Izabela Wasiak

 

Dzień Dziecka w gimnazjum

Jak co roku wszyscy gimnazjaliści czekali na swoje święto.  Pierwszego czerwca po spotkaniu z wychowawcami uczniowie wzięli udział w prezentacji piosenek obcojęzycznych. Inicjatorem tego przedsięwzięcia we współpracy z nauczycielami języków obcych i wychowawcami był samorząd uczniowski. Sponsorem niespodzianek przewidzianych na ten dzień byli rada rodziców i wójt gminy Topólka p. Henryk Orłowski. Najważniejszą atrakcją  okazała się dyskoteka szkolna, dzięki której można było zapomnieć o pochmurnych i deszczowych dniach. Obcojęzyczną prezentację prowadziły Paulina Głowacka i Izabela Wasiak, dyskotekowy rytm przygotował Łukasz Jąkalski. Uczniowie podziękowali również wójtowi gminy za zakup strojów sportowych dla drużyn dziewcząt  i chłopców.

                                                                                   Grzegorz Pierucki